• Bangkok: Muang Boran, Ancient City

    Muang Boran, anticki grad je mozda najlepse sto sam video u Bangkoku sa svih 16 godina.

    Fantasticno mesto, jedan dan nije dovoljan da se sve obidje. Malo je nezgodno smesten, nije lako dostupan.

    Nema turistickih autobusa, ko sme da dovede turiste na ceo dan po vrucini pa da neko padne u nesvest ili jos gore. U vreme oko Nove godine je verovatno prijatnije obilaziti kada nije velika vrucina.

    Neugledna biletarnica. Karta je 500 THB, ukljucuje besplatan bicikl.



    A bicikala na hiljade. Prvo sam se mislio zasto ali ima razloga: mesto je veliko kao 200 fudbalskih igralista.



    Ima i drugih nacina da se obidje. Njihov buggy (za pare)



    Otvoreni minibus, sat vremena



    Svoj buggy (sam vozis), 200THB na sat, treba ti ceo dan. Moze i svojim kolima, 500THB.



    Ja sam za 6 sati , biciklom, obisao mozda pola. Sve je start-stop, sidji, udji u objekat (u bar pola moze da se udje), slikaj, citaj. Najbolje je bicikl, ako nece bas samo da se proleti.



    Ko se prevari pa misli da moze peske, ima ispravka: bicikli su na jos nekoliko stanica, moze slobodno da se uzme i kasnije.



    Nastavice se. Trebalo mi je 3 nedelje da pocnem ovo da pisem.
    This article was originally published in forum thread: Bangkok: Muang Boran, Ancient City started by Colonel_Kurtz View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Putuje naš Fender Jazz Bass u Australiju. Gitara košta 80,000 dinara a DHL ili FedEx za transport traže baš isto toliko.
    Japan

    yoyogi 11-04-24, 22:08 Go to last post