• Ploveca Pijaca

    To je meni bila najprijatnija atrakcija mada ima i vaznijih.



    Proveo sam dva sata i mogao sam jos. Slobodno racunati da se tamo ruca (ima nekoliko restorana) i proseta.



    Mislim da je voznja 30THB



    Ima radnjica sa suvenirima, osvezavajucim napitcima



    Ma, milina. Sto duze ostanes to vise uzivas.



    Jedan od restorana, mislim da su 3 odjednom, nema bolje od ovoga u celom kompleksu





    Cene su zapanjujuce niske, bar 3 puta jeftinije nego Hua Hin ili Pattaya. Nema tu stranaca da se podignu cene, sve Thai klijentela, oni jednostavno nece ni da sednu kada vide da su cene nafrizirane.



    Sve na stolu je bilo 260THB, to je mozda 900 dinara.



    Ambijent za rucak predivan



    Odjednom, prodjose ovi monasi, na svom izletu



    Negde se sastaju, jos ih dolazi sa druge strane



    Provozase se i odose



    Ko kupi suvenir, ima da ga nosa ceo dan, bolje ostaviti za kraj. Sve radnje i restorani se zatvaraju u 6 popodne, ima se jos jedan sat da se mesto isprazni.



    Model (nepokretan) kako je nekada bilo. To i objasnjava danasnje saobracajne guzve. Zivot i saobracaj su se odvijali na mrezi kanala, ulice nisu bile vazne i nije bilo nekog planiranja. Kada su dosla kola, vec je bilo kasno.



    Pokretna kuhinja za nudle, mahnes mu, on dodje, servira ti, naplati i ode.





    Sledeci put cu opet da odem tamo. Cini mi se da bi na toj pijaci mogao da zivim.

    Da napustimo mesto i krenemo u daljnje atrakcije ostavljajuci ove devojke da salju selfije na lajkovanje.





    Za FaceBook, Bangkok je najveca pojedinacna korisnicka baza: 8 miliona korisnika. Prakticno, kao da samo mala deca i stari i nemocni nisu na FB.

    This article was originally published in forum thread: Bangkok: Muang Boran, Ancient City started by Colonel_Kurtz View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Foto dana iz lokala

    Vremenski rolerkoster u Srbiji.

    Cele nedelje , letnje vreme.



    Procvetala i olistala Fruška Gora.

    onnut 17-04-24, 17:16 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post