• Sta je bilo za klopu? Pljeskavica!

    Svih 25 godina otkada sam otisao iz Srbije, bar jednom godisnje probam da napravim pljeskavicu i - ne uspe mi.
    Ovaj put, kada sam odstranio sve budalastine "profesionalaca" o jagnjecem mesu, potrbusini, hlebu koja ide u njih, ispale su fantasticne.
    Peku se u teflon tiganju bez ulja.



    Oni to lose meso i hleb stavljaju da bi snizili cenu. Na pravom rostilju i dok je vruce to se ne primeti.

    Predjoh se i napravih od kilo mesa, bas prema receptu. Cerka ih je jela 5 dana za veceru, ja i za rucak i veceru. Trazi da napravim opet, kaze moze da jede svaki dan. "Serbian hamburger" ih zove a ukus jedva da ima veze.

    (Recept sam nasao na "Krstarici", preko Google. Pominju Zacin "C".)


    Sastojci
    1 kg mešanog mlevenog mesa (može i samo goveđe)
    2 velike glavice crnog luka
    2 češnja belog luka
    1,5 dcl kisele vode
    1 supena kašika sode bikarbone
    so, biber, malo začina C

    Priprema
    U plastični sud umesiti meso sa crnim i belim lukom, dodati kiselu vodu i sodu bikarbonu i takvu masu konstantno mesiti oko 10 min.
    Dodati začine i još malo mesiti dok masa ne počne da se odvaja od posude.
    Ostaviti u frižider da odstoji oko 5 sati.
    Meso podeliti u 5 do 6 loptica i napraviti pljeskavice debljine oko 8 milimetara. Peći na skari ili u roštilj tiganju, ali bez dodavanja masnoće.


    Ova je bila debela, isla je u tortilje, isecena





    Urola se i nije razlicito mnogo od onoga sto Turci prodaju po svojim kioscima, isto ovako



    This article was originally published in forum thread: Sta je bilo za klopu? started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post