• Farma: Japan, pijaca

    U Japanu ima poljoprivrede i te kako, ministarstvo poljoprivrede je vaznije od ministarstava odbrane i policije zajedno.
    Ovakvih mesta za snabdevanje ima na desetine hiljada ali to nisu pijace kakvim ih mi znamo.

    Poljoprivrednici su udruzeni u "JA", Japan Agriculture, imaju svoj sistem, nema nakupaca ili prodavaca njihove robe (osim supermarketa) koji nemaju veze sa poljoprivredom. Ne postoje "kvantaske" pijace. Radnje su im "state of the art" sa tehnickom opremom.

    Evo jedna takva "pijaca", blizu mene.



    Na tabli pise "Agrimura", poljoprivredno selo.



    U kompleksu ima pekara



    Restoran (cene su kao u dinarima) gde se sastaju domacice za kupovinu i one sa malom decom



    Ima ovaj kiosk koji se menja, bio je za krofne, za onigiri, sada je za korejsku pizzu "chidzimi", jako ukusno



    Bastensko cvece i rastinje na prodaju



    Ono glavno, "pijaca", je sa niskim tezgama, roba je dnevna i sveza. Tu sam kupio lubenicu danas



    Pirinac sa polja koja su na slikama u postovima pre ovog



    Maltene, pitanje je casti kupovati kada god se moze, prvo od svojih lokalnih poljoprivrednika.
    This article was originally published in forum thread: Farma started by shoderash View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Foto dana iz lokala

    Vremenski rolerkoster u Srbiji.

    Cele nedelje , letnje vreme.



    Procvetala i olistala Fruška Gora.

    onnut 17-04-24, 17:16 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post