Results 1 to 20 of 20

Thread: Tajland za male pare

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Detalnije o zgradama. Bio sam u 3, tada jos nisam imao stan u Bangkoku.

    To su stancine, sve po 200 kvadrata, 4 sobni, po 3 kupatila.
    Ova zgrada okruglog lica je je ovde na slikama. Stan koji sam gledao je bio 150,000$ (tada je to bilo 6 mil THB), sada je 150,000EUR:





    Nije okrugla kao sto bi se od spreda pomislilo, pozadi je kao potkovica




    I tu su ulazi u stanove, nema hodnika kroz zgradu.




    Stanovi na kraju su najveci,



    Parking je sopstveni, cela zgrada je ogradjen posed, security 24x7:




    Ko ovde zivi ili dodje, to radi sa kolima punim potrepstina i prakticno nikada ne mora da napusti zgradu i njen krug:



    Ovo je pre Wi-Fi, dok je Internet jos isao na modeme, Internet café. Iza pregrade je ofis zgrade:



    Gym, ne znam koliko su masine ispravne



    Bilijar, mada su neki stanovi toliko veliki da bi neko mogao i svoj da unese:



    Stoni tenis:




    Pa i pravi tenis i basket:




    Ovaj foaje je zgodan, kada ti dodje preduzimac ili neko da se nesto dogovorite, ne treba da ti ulazi u kucu, tu se sedne i razgovara:



    Iznutra, ovaj stan je bio i za izdavanje, 1,200B dnevno ili 24,000THB (600EUR) mesecno.





    Kuhinja je neubicajeno mala za velicinu stana ali smo vec rekli, unutra se ne kuva nista vece od kafe ili caja:







    Jedna od soba:



    A sa balkona pukao beskraj plavog mora:



    Pogled niz nos:




    Na levo, tamo gde je poluostrvo zavilo, nazire se krov, to je restoran u ribarskom selu iz ranijeg posta. Iza njega je Koh Samet.



    Sa balkona, na poludesno:


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Na drugom sajtu neko rece “da mi je da prezimim na Tajlandu”. Ovo je za sam Bangkok, moze dosta jeftino i komforno da se provede 3 meseca u skoro hotelskom komforu.
    Stanovi se u principu izdaju na godinu dana minimum. Oni koji se izdaju na krace su neka vrsta ugostiteljskog objekta.
    Najblize pravom stanu a objekat koji nije ugostiteljski je “mansion”. Oni se izdaju na minimum 1 mesec. Za 3 meseca cena je povoljnija.
    Ovaj, u blizini autobuske stanice Ekkamai i 300m od SkyTrain, KTA Mansion, Soi Barbos 2, Sukhumvit Soi 42.





    Kostao je 8,000THB mesecno + voda, struja, high speed internet. Izlazilo je 12,000THB (300EUR mesecno) u aprilu, najvrelijem mesecu kada se aircon ne gasi. To je zajednicko za smestaj koji se izdaje na na manje od godinu dana: racun za struju i vodu nije na tvoje ime nego oni preprodaju to za duplu cenu od stvarne. To je poznata stvar i na to se pristaje.




    Ima security entry, uniformisane cuvare 24x7. Ima "Recepciju", ofis sa 4 zaposlenih gde se resavaju formalnosti.
    Tacno 100 garsonjera, po 10 na spratu. Iako nije studentski dom, stanari su 80% studenti Bangkok University (tacnije, uglavnom studentkinje, prava revija uniformi kada dolaze i odlaze), 10% stranci koji rade u BKK, 5% su nastavnici. Ostalo su neko kao citaoci ovog Foruma koji su za to nekako saznali i dosli.
    Svako ima jedno parking mesto.







    Garsonjere su 42kvm, nema kuhinja (masovno po stanovima u Thai nema kuhinja ili je minimalna, zbog opasnosti da se oko kuvanja nastane bube i zbog toga sto nema nacina da neko skuva bolje i jeftinije od ulicnih ili street side restorancica. Isto je i u Singaporu i Kuala Lumpuru)



    Ovaj ugao je ugradjeni ormar i tu je puno kupatilo, sa kadom. Svaka garsonjera ima balkon i aircon.





    Pogled na grad. Krov sa crepom je Asia Pacific Headquartes firme Staedler (pisaci pribor, rapidografi):




    Ciscenje: svako sam cisti (nema sobarica da te isteruje svaki dan u 10am) a sve se samo izmete do ispred vrata. To onda osoblje pocisti, ceo hodnik.




    Na prvom spratu je prodavnica i restoran.







    I to odlican restoran. Prima narudzbe i donosi u sobe sta god da se naruci, po istoj ceni kao dine-in. Ako je bilo posluzeno u sobi, kada se zavrsi, tacna sa posudjem se samo iznese ispred vrata a restoransko osoblje pokupi.




    Jos nesto vazno za Thai: oni ne koriste stapice niti nozeve. Samo viljuska i kasika:




    Cene jela su 30-40THB (1 EUR = 40 THB) a kvalitet i ukus su takvi da Thai nemaju primedbi. Dolazi na keramickom tanjiru i sa escajgom, ne na parcetu kartona i plasticnim ili olupanim posudjem kao Khao Sarn Rd ili ulicni food stall.

    Revija studentkinja u iniformama izgleda ovako, nekad i u vecim grupama:











    Da ne idemo blize od ovoga:



    Moja zena je tamo nasla stan dok je studirala (pocela sa 25 godina). Tvrdila mi je da, kada je u uniformi, sva se vrata otvaraju sama, ljudi se cak i razmicu da prodje. Tako jednostavna odeca, nista skupe marke, a tako skladna, naglasava sredjenost i skoncentrisanost mlade zene na cilj - studiranje. Nije nikakvo cudo da svako uradi sve sto moze da im ucini po volji:

    Evo i nje, u samoj garsonjeri, KTA Mansion (2001-2006). Isti namestaj kao sa ranije slike.





    Nisu one samo da izgledaju lepo, znaju i kucne poslove. Balkon KTA Mansion:




    Na drugom sajtu me napadose oni koji trace zivot sa ruskim lumpenproletarijatom na Transsibirskoj zeleznici. Tipcine koje tumaraju po zemljama poznatijim po yebanju koza nego po studentima (Tatarstan, Tadzikistan...ostala *stan pustelija). Jedan mi cak rece da je moguce da su zenske po rudnicima boksita bolje od studentkinja.

    Transibirska zeleznica? Rudnik boksita? Azerbejdzan? Ma idi begaj.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Beograd,Srbija
    Posts
    9
    "....Na drugom sajtu neko rece “da mi je da prezimim na Tajlandu”. Ovo je za sam Bangkok, moze dosta jeftino i komforno da se provede 3 meseca u skoro hotelskom komforu."....hajde meni malo pojasni, gde, za koliko para ali ja ipak ne bih da to bude Bangkok...hvala

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Jeste, sa vizom koju bi imala, nece biti iznajmljivanja stana u obicnom procesu.

    Ono sto mozes da iznajmis je kao taj stan (42kvm) koji se izdaje na 3 + 3 + 3 ...meseca. To oni zovu "Mansion" i tako nesto ti treba i realno je da sama iznajmis.

    Moja zena je kao studentkinja zivela u njemu 4 godine, 10 minuta setnje do Bangkok University. I ostale stvari su bile na setnju daljine.

    Takvo nesto ti treba, cena izadje na 10-12 EUR dnevno. I da, tu moze da ti dodje i spava i ostane bilo ko (familija, na primer, nema veze koliko ih je i koliko dugo), nema problema.

    Ima toga i na drugim mestima, slicne cene i princip, vidi gde hoces da prezimis (ako shvatam dobro tvoju nameru), videcemo sta ima. Ali, ocekuj tako nesto: 8-12 hiljada THB.
    Imaju HS Internet, svi. Mislim 800THB mesecno, tako je bilo kada sam znao.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Quote Originally Posted by MirjanaP View Post
    "...hajde meni malo pojasni, gde, za koliko para ali ja ipak ne bih da to bude Bangkok...hvala
    Ljudi vide palme, plaze i pomisle "ovo meni treba". To je OK ako neko ide na odmor da se bas odmori ili da pise knjigu u miru. Nedelju-dve.

    Ako se krene sa druge strane i amputira nemoguce, onda to spadne na Bangkok ili Hua Hin.
    Post #9, plaza 20km, jeftin smestaj, ima na slici bungalovi, cela plaza tvoja zive duse nema radnim danom. To je dobro za 7 dana (ako i toliko) ali ne za 6 meseci.
    Ako nemas kola, gotova si, svedena na perece, cips, i sta vec prodaju oni duz plaze. Do supermarketa ima 15km. Ili da zamolis nekoga ko ide (ako znas koga) da te poveze pozadi u prikolici pikapa da odes u kupovinu.

    Plaze, osim ostrvskih, su muljevite i nista kao sa razglednice. Ta struktura tla (bez kalcijuma, bez peska) je razlog da nema galebova: nemaju onu vrstu peska koja im treba da da uzmu sa hranom za varenje, kao sva perad.
    Nema galebova ali zato ima nesto drugo: pescane musice, sitne, cetvrtina obicne muve. Nekoga ko zaspi u lezaljci na plazi tako izujedaju (u stvari, one piju krv, kao komarci, oseti se posle 3 sata) da izgleda kao obliven krvlju. Garantovano bolnica.

    Da neko uhvati straftu, stavi vokmen i resi da predje 20km, dobra sansa da ce da naleti na copor pasa lutalica. Tako da ni plaza nije od neke koristi. Smestaj mora da ima svoj bazen dovoljno veliki da na njemu moze da se provede dan.

    Tamo gde moze da se bude na lepoj plazi, kao Koh Samet ili Koh Chang, ostrva koja turizam jos nije pojeo, opet nema nista, cak i novine dolaze u 5 popodne. Ta su se mesta pretvorila u bekpekerske ludnice sa znacajnim ruskim elementom zadnjih godina.

    Tako, prioritet bi bio:

    - blizina supermarketa ili shoping mall
    - sopstveni bazen
    - javni prevoz dostupan peske

    Kada to nadjes, onda je skoro nebitno gde je.

    U zadnjih 20-ak godina i Thai mentalitet se prilagodio pa su za njih shopping malls postali "destination malls" gde se ne ide po bakaluk nego na ceo dan. Tu se srece drustvo, prijatelji, momci i devojke. Imaju po desetine restorana, istovremeno se prikazuje 10 razlicitih filova u Cineplex (ima i 3D), knjizare, robne kuce. Bez pasa lutalica, bez rif-raf ulicnih tezgi koje dime, Unutra, ne znas da li si u Singapuru ili u Tokiju. Da, klimatizovano i nema veze kako je napolju.

    Najveci imaju i aqua park na krovu, ponese se i kupaci kostim. Ima ovde na sajtu o tom mestu, Bang Na Central.

    Tako nesto ima Bangkok (na desetine), Hua Hin (dva), Pattaya (6), Koh Samui (1).

    Ima i u provinciji samo tamo nema sta da trazis ako nisi uparena sa Thai osobom.

    Pogledaj ovaj post.
    Ta zgrada ima sve, ispred nje je mali trzni centar sa ATM, nekoliko restorana i 7-11.
    Zgrada ima svoj shuttle bus do Bang Na Central, shoping mall sa 50 restorana, bioskopom i na krovu aqua park. Tu se ne izdaje na manje od godinu dana ali ima slicno gde se izdaje i to dosta ih ima. Pogledaj google "bangkok serviced apartments" ili "bangkok short term lease".
    Prvi koji mi je uleteo pod ruku je ovaj.
    Tako, pogledaj, pa kada suzis izbor, mogu da ti kazem o lokaciji da svedes na 3-4.
    Nije samo Bangkok, ima i Hua Hin (poseban post o tom mestu, tamo ja idem na letovanje kada sam u Thai, omiljeno mesto Tajlandjana, tu ima i kraljevska palata i mesto je utegnuto, cisto, bez prostitucije).

    Pre dve godine, jedan me pitao, ja mu isto ovo rekao, on se vise nikada nije javio. Posle ga vidim na drugom sajtu, zalio se, nije znao da je uz povoljan najam apartmana dosla i dzamija, slusao je mujezinovo zapevanje nekoliko puta dnevno, nije mogao da otkaze. Kao zec, zvao telefonom cim pre samo kada molitva zavrsi, ne bi mu verovali da nije zarobljen medju dzihadistima.
    Ima 2-3 damije na 50km udaljenosti i on bas bio uz jednu (Sukhumvit Soi 71, ta je najbliza centru grada).
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Beograd,Srbija
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ljudi vide palme, plaze i pomisle "ovo meni treba". To je OK ako neko ide na odmor da se bas odmori ili da pise knjigu u miru. Nedelju-dve.

    Da ovde se u potpunosti slažem i meni to svakako ne treba. Mislim nije mi to misija mog putovanja.

    Ako se krene sa druge strane i amputira nemoguce, onda to spadne na Bangkok ili Hua Hin.

    Neko do tvojih drugara ili poznanika ko dosta piše na ovom sajtu je napisao dosta loše stvaro o Huan Hinu, tako da sam ja zbinjena. Pozabaviću se ovim gradom malo detaljnije i preko drugih izvora informacija, pa ću ga ostaviti kao opciju ili izbaciti.

    Post #9, plaza 20km, jeftin smestaj, ima na slici bungalovi, cela plaza tvoja zive duse nema radnim danom. To je dobro za 7 dana (ako i toliko) ali ne za 6 meseci.
    Ako nemas kola, gotova si, svedena na perece, cips, i sta vec prodaju oni duz plaze. Do supermarketa ima 15km. Ili da zamolis nekoga ko ide (ako znas koga) da te poveze pozadi u prikolici pikapa da odes u kupovinu.

    Ovo svakao nije za mene niukakvoj opciji.


    Nema galebova ali zato ima nesto drugo: pescane musice, sitne, cetvrtina obicne muve. Nekoga ko zaspi u lezaljci na plazi tako izujedaju (u stvari, one piju krv, kao komarci, oseti se posle 3 sata) da izgleda kao obliven krvlju. Garantovano bolnica.

    Deluje zastrašujuće...pa da li to znači da na većini plaža koje nisu ostrvske postoji taj problem????

    Da neko uhvati straftu, stavi vokmen i resi da predje 20km, dobra sansa da ce da naleti na copor pasa lutalica.

    Štetaaaa...ja sam inače ljubitelj pasa ali sam mnogo čitala o agresivnom ponašanju pasa lutalica na Tajlandu.

    Tako da ni plaza nije od neke koristi. Smestaj mora da ima svoj bazen dovoljno veliki da na njemu moze da se provede dan.

    Tamo gde moze da se bude na lepoj plazi, kao Koh Samet ili Koh Chang, ostrva koja turizam jos nije pojeo, opet nema nista, cak i novine dolaze u 5 popodne. Ta su se mesta pretvorila u bekpekerske ludnice sa znacajnim ruskim elementom zadnjih godina.

    I ovde je velika šteta za mene jer po informacijama i fotkicama ovo je jedno mnogo lepo ostrvo ali ...bekpekeri i rusi (da me ne shvate pogrešno, srećno letovanje ili šta god) sa njihovom "veseljima" ne uklapaju se u moju "mirovnu" misiju .
    Moja namera dolaska tamo je vrlo lične prirode,"odmor" od ovdašnjeg načina života i punjenje baterija u periodu od najmanje mesec dana do šest meseci ili ....ko zna.


    Tako, prioritet bi bio:

    - blizina supermarketa ili shoping mall
    - sopstveni bazen
    - javni prevoz dostupan peske

    Kada to nadjes, onda je skoro nebitno gde je.

    Ovo bi izgledalo kao savršeno i zaista je nebitno gde je. Samo ja bih pokušala da pronađen grad na Tajlandu koji ima sve ovo a nije Bangkok, prvo.
    U predhodnom postu si napisao da ima takvih mesta još.Možda mi predložiš koja su to mesta pa da "brljam" po netu.


    U zadnjih 20-ak godina i Thai mentalitet se prilagodio pa su za njih shopping malls postali "destination malls" gde se ne ide po bakaluk nego na ceo dan. Tu se srece drustvo, prijatelji, momci i devojke. Imaju po desetine restorana, istovremeno se prikazuje 10 razlicitih filova u Cineplex (ima i 3D), knjizare, robne kuce. Bez pasa lutalica, bez rif-raf ulicnih tezgi koje dime, Unutra, ne znas da li si u Singapuru ili u Tokiju. Da, klimatizovano i nema veze kako je napolju.

    Najveci imaju i aqua park na krovu, ponese se i kupaci kostim. Ima ovde na sajtu o tom mestu, Bang Na Central.

    Tako nesto ima Bangkok (na desetine), Hua Hin (dva), Pattaya (6), Koh Samui (1).

    Ima i u provinciji samo tamo nema sta da trazis ako nisi uparena sa Thai osobom.

    Ovaj odnos prema šoping centrima mi je jasan. To je postala manija i u Beogradu, ljudi provedu dan u Užću koristeći sve sadržaje osim kupovine .
    Nagledala sam se ja njih po belom svetu posebno onaj Dubai mol, najveći na svetu. Ja sam već odavno ravnodušna na tu vrstu spektakla.
    Šta misliš o lokaciji Krabe? Bilo bi idealno ako bih spojila more , mir,jeftin smeštaj,civilizaciju na pešačkom hodu,i mogućnost inerakcije sa meštanima kao nešto najlepše i najkorisnije za mene...ostala je još muzička želja ne zameri pokušavam ubaciti i samoj sebi što više podataka iako znam da će sve to biti drugačije kad budem došla tamo.
    I da nezaboravim, ja ne mogu do juna krenuti na put, objektivno imam more davno zadatih obaveza odavno, pre odluke o putovanju...


    Pogledaj ovaj post.

    Pregledala, hvala i neisključujem ovakvu mogućnost.

    Ta zgrada ima sve, ispred nje je mali trzni centar sa ATM, nekoliko restorana i 7-11.
    Zgrada ima svoj shuttle bus do Bang Na Central, shoping mall sa 50 restorana, bioskopom i na krovu aqua park. Tu se ne izdaje na manje od godinu dana ali ima slicno gde se izdaje i to dosta ih ima. Pogledaj google "bangkok serviced apartments" ili "bangkok short term lease".
    Prvi koji mi je uleteo pod ruku je ovaj.

    Gledala naravno ali pitanjepet negde pročitala da se regularno preko agencije strancima ne izdaju stanovi a opet da je najsigurnije preko agencije...kakva je praksa na terenu?
    Tako, pogledaj, pa kada suzis izbor, mogu da ti kazem o lokaciji da svedes na 3-4.
    Nije samo Bangkok, ima i Hua Hin (poseban post o tom mestu, tamo ja idem na letovanje kada sam u Thai, omiljeno mesto Tajlandjana, tu ima i kraljevska palata i mesto je utegnuto, cisto, bez prostitucije).

    Opet sam ponovo čitala o Hua Hinu, pisao je Mekong...a moram vam verovati jer obojica redovno posećujete to mesto. Gde ja grešim?
    Pre dve godine, jedan me pitao, ja mu isto ovo rekao, on se vise nikada nije javio. Posle ga vidim na drugom sajtu, zalio se, nije znao da je uz povoljan najam apartmana dosla i dzamija, slusao je mujezinovo zapevanje nekoliko puta dnevno, nije mogao da otkaze. Kao zec, zvao telefonom cim pre samo kada molitva zavrsi, ne bi mu verovali da nije zarobljen medju dzihadistima.
    Ima 2-3 damije na 50km udaljenosti i on bas bio uz jednu

    Ja se neću žaliti nizašta, sve je tvoja i drugih dobra namera i nama koji tražimo pomoć puno znači. Šta ko uzima od "datog" je lična odgovornost jer sve što pišemo je lični stav, iskustvo i impresije sa po kojim zvaničnim podatkom.

    (Sukhumvit Soi 71, ta je najbliza centru grada).

    Hvala puno i ne zameri na opširnosti.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Mekong, to sam ja, pise ispod da je moj klon.

    Taj sto me je pitao pa se posle nije javio cim je dobio ideju gde da trazi, nisam ni znao sta je uzeo. Da je dosao da kaze sta namerava da uzme, odmah bi mu rekao da tamo ne ide.

    Videcu posle jos da ti odgovorim.

    Krabi je isto pun bekpekera, sada i Kineza. Tamo sam bio pre tsunamija 2004, ne znam sta je sada. Jedan sto smo bili zajedno u Hua Hin pre nekoliko godina, rece mi da je Srisuksant Resort nesto sto obojica znamo sa sta je. Kao hotel B kategorije.
    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sa sajta www.stickmanbangkok.com, na kraju ima po nekoliko pitanja za pravnike, odgovara Sunbelt Asia, advokatska kancelarija i profesionalni servisi (sve oko zakona, otvaranje firme...).
    Poznajem lično i Stickmana i vlasnika Sun Belt. Kopirao sam ovde.

    Evo udara na bekpekere. Jedan pita, oni odgovaraju:

    Question 2: I am staying in Bangkok for 2 months so rather than stay at a hotel I rented an apartment through Air BnB. I rented one apartment in Rachada for the first month and another apartment in Sathorn for the second month. Everything has been great here so far. However, about two weeks in to my stay a notice appeared in the elevator that reads :

    ATTENTION For Traveler Tourist Backpacker Day/week/Month Rental
    This place is for residents only. NOT A HOTEL
    Day / week / Month Rentals are not allowed and illegal. If you are honestly Not familiar with Thai law, Please contact the Juristic person office. Travelers who do not report to the juristic person will be arrested by the police as trespassers and prosecuted to the maximum extent of the law.
    NOTE: Residents who find or suspect people who might be day/week/month renters, Please report them to the juristic person office immediately.


    Now I don’t want to report myself because if I get kicked out it is highly unlikely I will get my money back. So I feel freaked out, I lay low, I don’t want to use the pool and I try to wait till the juristic office is closed before going out of the apartment. All the same, the guards all smile, salute me, and say sawadee krap, and I’ve had no issues or any negative attention for being here from the staff or the juristic person (whoever that is).

    So what should I make of this? Could I really be put in jail for renting an apartment? I have my doubts but of course I’m not in Kansas anymore! Interestingly enough, the sign is only in English. If they were looking for snitches, you would expect them to post it in Thai also. Is it possible this notice is just a show for insurance companies, the police, and cranky condo owners? Also, could I get my money back somehow through the courts if I got booted out? The landlady certainly represented that she had a clear and legal right to rent this apartment to me.

    Sunbelt Legal responds: The reason the apartment would put out such a sign is because they have not got a hotel license which they need in order to rent out rooms for a short period of time. With an apartment license they cannot let a short-time tourist stay there. You will not be arrested for staying there but if there is a control by authorities then you will have to pay a fine and the management of the apartment could have serious problems. Staying at an apartment is only permissible if a lease of at least six months is signed and the resident has to be reported to Immigration.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •