Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 27 of 27

Thread: Nagoya, geografski i industrijski centar Japana

Baš lepo izgleda.
    Da nije infrastrukture, u pozadini, plus maglev, čovek bi pomislio da je u nekom ravničarskom mirnom mestu sa lepo uređenim kućicama u naselju.
    Vidim da ima i google street .
    Malo sam vurtualno prošetao po Moricoro Parku.Lepota, priroda...Koliko vidim ta staza ide u krug kroz park.Naiđoh i na onaj vidikovac...do gore izgleda ima i neki lift, u sredini,sa staklenim zidom.Vidi se i ona Tottoro kuća.
    Ovi iz googla su tu išli i slikali peške .Na senkama se vidi čovek kako šeta a na leđima mu ona okrugla multi kamera.

Nema saobraćaja,gužve,redova....priroda, mir ,spokoj...plus rekreacija.Da se čovek sastavi sa sobom i prirodom.

Nije ni čudo što je u poređenju sa ovim Tokijo lošija opcija.

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Bio sam danas opet. Do tamo imam 7km, staza je 5.2km, nazad 7km. Nije lose za nekoga ko sedi po ceo dan na poslu.
    Taj vidikovac jeste staklena konstrukcija, sa njega su slike Totoro kuce.
    A sada, prolece, mirisi cveca i drveca, cini ti se da ne izadjes sa staze.

Kroz ona pirincana polja, sada tamo krekecu zabe, to je nekih 3km od mene, ne cujem ih. Cujem samo kola u mojoj ulici.
    Azija, moja dezela.

20 km.biciklom ? Ma kakvi loše !
    Baš sam i mislio pitati za tu vodu koju sam video u toj virtualnoj šetnji.Ličilo je na jezero.
    Pirinčana polja nisam uočio ali to je ranije pre ovog parka.Na ovom google street se vidi i puno raznog cveća uz put.

Ovde je danas predivan prolećni dan - 26 C uz lagani povetarac.Da nemam ovde neke majstore već bih odavno bio u prirodi a ne ovako.
    Ali sad posle ručka to se nesme propustiti.Biće pešačenje: 7-10 km.

Malo je ovakvih dana u godini!

Linimo, maglev voz napravljen 2005. za Aichi World Expo 2005..Moja kuca je na jednoj od stanica.

To je 9km duga linija, max brzina je 100km/h i voz lebdi 8mm iznad shina.

Remiza je ujedno i muzej i tehnički obrazovni centar

Tu uvek stoji po neka kompozicija za prikaz

Nagoya, inženjerski grad

Bezšuman je, nema dodira sa šinama. Još, nema ni mašinovodju - potpuno je robotizovan. Stanice imaju po jednog službenika, karte se prodaju na automatu i prolazi se kroz turnstyles, bez nadzora.

Stanica:

Ovo su šine: pljosnate, nad njima ceo voz lebdi:

Kada voz dodje u stanicu i stane, otvore se vrata na ovom staklenom zidu i na vozu:

Odosmo u muzej jedan dan. Ne znam kako da objasnim: kolski slogovi nemaju točkove

Imaju slike, interaktivne video, da deca razumeju kako to radi

Ko hoće, može da se slika u kondukterskoj uniformi (kapa ima mrežicu za jednu upotrebu, da deca ne prenesu nešto jedno drugom)

Otpravnik voza na stanici

U svakodnevoj upotrebi, ovako je u prvom vagonu. Nema vozača. Ispod haube je kao "play station" set ručki i komandi za slučaj da mora ručno da se upravlja:

Sad, da se malo provozamo. Snimio sam stojeći, kao iza nepostojećeg mašinovodje:

Azija, moja dezela.

Nagoya, CentrAir Airport. Promenili su malo od zadnji put kada sam bio, sada ima Food Court.

Isto onaj Doner Kebab što se viđa u Nagashima Resort, Laguna resort i na nekoliko mesta u gradu, sada ima i ovde ispostavu

Da je bilo vreme ručka, rado bih svratio. Bilo je 9 ujutro.
    Azija, moja dezela.

Nagoya, Pravoslavna crkva

Našao sam je danas a bio sam u tom Tsurumai parku bar 10 puta, odmah je uz njega. Nagoya Ortodox Church, Ruska Pravoslavna crkva.

Na nekom sajtu sam video da postoji, nisam ni pokušavao da tražim svih ovih godina.

Mala je ali je ipak ima.

Sveće, pribor, crkvene knjižice, ikone

Čudilo me da nikoga nema. Onda čujem muziku (violine) iz sale koja je sastavni deo crkve. Božićni koncert

Posetiću je na godišnjice za svoje koji su na drugom svetu. I verovatno videti kako da povedem ćerku na Božićni koncert sledeće godine.
    Azija, moja dezela.

Nagoya noću. Mnoštvo gradova ima ulično dekorativno osvetljenje u ovo doba godine, nije nešto posebno.

Azija, moja dezela.