Results 1 to 20 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Kupljeno od ulicnog prodavca koji obilazi restorane oko nase zgrade i nudi za 100THB ovu kolicinu u kesicama.



    Svi to volimo.
    To u kesi gore je - longan.

    Evo ga i na slici dole.
    Obično se prodaje tako kao grozd ili grančica.
    Ovo crveno, do njega,desno,je nešto slično - lychee, koji sam viđao na drveću , uz reku, na raftingu u Chiang Mai.To je stiglo iz Kine.

    Name:  jkhfcplu 198.jpg
Views: 318
Size:  45.8 KB

    Passion fruit je nešto drugo.
    Krupniji ,kao oveća šljiva,tvrde kore, tamno-crvene do braon boje,sa žućkastim sadržajem i semenkama. Nije baš tipično thai voće.Mislim da je iz Južne Amerike.
    Probao sam ga i na Baliju ali nije bio ni prići ovom iz thai.

    Name:  2017-08-07 13.33.31.jpg
Views: 309
Size:  52.2 KB

    Nije on baš uvek na rafovima sa thai voćem.
    Dobro snabdeveni hipermarketi ga imaju.
    Pravi se ukusan sok od njega a taj žuti želatinast sok/sadržaj sve sa semenkama ponekad vade/cede i u samoposluzi pa ga prodaju u flašicama.

    Da ih uporedimo- longan i marakuju(passion fruit)

    Name:  a62ddf424b505b79d21593867c0a8bbc--exotic-fruit-garden-1.jpg
Views: 298
Size:  61.9 KB

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ponos Rayonga, voce koje se tu gaji, napravili mu skulpturu, ima i passion fruit



    Lyche su famozne za kompote







    Passion fruit sokovi

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Odlazeci iz Hua Hin, stanemo u Phetchaburi, tu ima najmanje dve znamenitosti. Ova, Phra Nakhon Kiri, se vidi sa puta, pored tog brda se prolazi.



    Uzme se zicara



    I tu su palate i hramovi





    Poplocana staza ide od gradjevine do gradjevine, majmuni na sve strane. Ne hrani ih i ne diraj ih, mirni su





    Gradnju je inicirao kralj Mongkut, zavrseno je 1860. Kraljevska palata je kopija Wat Phra Kaew iz Bangkoka









    Zavisi koliko se slika, mesto je dobro za sat vremena.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin i Cha Am su povezani, to je ista plaža 25km dugačka.

    Dok je Hua Hin mondensko i internacionalno priznato letovalište, Cha Am je njegov siromašni rođak: uglavnom za lokalnu publiku, day trippers.



    Plaža je ista kao Hua Hin (fizički, to i jeste ta duga plaža na kojoj su oba mesta). Napravili su ovu platformu




    Day trippers se slikaju, ovo je studentska Thai omladina



    Po vetrovitom danu, suncobrani su ugašeni



    Po lepšem danu su otvoreni, samo ti treba lampa za čitanje ispod njih



    Samo mesto je celo duž plaže, ništa se ne razlikuje od drugih



    Za Thai, ovo je atrakcija, bicikli, zato sam jednom i sam otišao tamo (iz Hua Hin)



    Cene soba, ko hoće da prenoći. 500 THB (12 EUR) za ventilator, 600THB (15 EUR) za aircon i toplu vodu u kupatilu



    Ovo je čest vidik u junu-julu-avgustu, plaža



    Mutno Dunavo



    Sa ovom zgradom (ne znam šta je) plaža se preseca pa mora okolo. U daljini se nazire Hua Hin



    Ko bi tamo otišao? Ja sam išao da svarim bogovski doručak iz Sheratona ili Dusit Thani, koji se i sami administrativno nalaze u Cha Am.
    Ništa vredno pomena, ko ima kola pa kada je sve drugo obišao, može da ode da ubije vreme posle doručka a pre bazena u hotelu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hram u pećini, Khao Luang, retkost.



    Majmuni (nikoga ne diraju) uz put




    Izvodili su neke radove pa je bilo dosta skela



    Spektakularno je kada sunce obasjava kroz otvor. Mi nismo imali sreće, bilo je oblačno, čak je došla i oluja kada samo izašli. Mesto dobija monsune i oblake sa obe strane i is Indijskog okeana i sa Gulf of Thailand, često je da nema sunca





    Ovo bude naročito obasjano











    I tu je ležeći Buda



    Ima 3 komore, do jedne ti treba sopstvena lampa ili iPhone kao baterijska





    Mesto je doblro za max pola sata unutra i po 15 minuta od i do glavnog puta Bangkok Hua Hin. Obično ide sa palatama 2 posta ranije (Phra Nakhon Kiri) , u istom su gradu, Petchaburi.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin plaža, po plimi



    Po nižem vodostaju, ima i kupača. To su uglavnom Thai day-trippers, sa farmi, oni ne ostaju preko noći. Da su lokalci, vidi se i po tome da se kupaju u uličnoj odeći.

    Ovaj koji šeta psa, stranac, da li je mislio šta može da se desi da čopor pasa lutalica izleti i napadne njegovo kuče (i njega). Običnog šetača (bez kučeta) verovatno ne bi dirali



    Onda, legendarne meduze



    Zato, hotelski bazen i sve čisto i bezbedno



    Ovo je bio Hyatt Hua Hin

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    U Hua Hin



    se doselilo puno stranaca, većina su "mainstream", odskaču od onih naseljenih u Pataji. Od pre 10 godina od kada ima supermarkete, bolnice, sve što treba.

    Na vidikovcu mogu da se vide kako vežbaju



    I ovaj trkač i biciklisti su stranci



    Trebalo se do vidikovca popeti trčanjem ili biciklom.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •