Results 1 to 8 of 8

Thread: Londonski nemiri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ------------respectfully snipped--------------------------------------

    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Moja uloga je da budem stranac. Dok ja igram ulogu stranca, domacini igraju ulogu domacina. Pa idu i van svog puta da mi izadju u susret..
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Za nerede u UK, to je ovde nezamislivo. Nezamislivo je da ti je neko (drzava) nesto duzan, taj osecaj ne postoji. Sam si zasluzan (u 99% slucajeva) kada je normalno, pa i kriv (1% slucajeva) kada nije kako ti hoces.
    Ovo su interestantne konstatacije. Medjutim, postavlja se pitanje te druge, trece generacije imigranata, koja se nije integrisala kako treba. Oni od drzave ocekuju samo ono na sta ih je drzava "navikla". Mnogi zive na socijali koje ce biti sve manje, jer se drzavni budzeti smanjuju brzinom svetlosti, bilo gde da zivis... Sve drzave uvode mere stednje i nema se vise para da se kupuje socijalni mir kroz davanje socijalne pomoci. Ne mozemo da krivimo samo one koji svoj anarhizam iskazuju kroz paljenje i pljacku. Dovoljno je da jedan pocne da baca kamenje i pali policijske automobile, da rulja krene za njim, jer je rulja po definiciji anonimna. Ovde se javlja jedan mali problem, jer je anonimnost rulje ugrozena postojanjem sigurnosnih kamera ( tu Engleska prednjaci, cula sam, jos iz vremena IRA teroristickih napada). Ipak mislim da to sto ce neki od ucesnika u neredima biti dovedeni pred lice pravde i odlezati neko vreme u zatvoru, nece uopste doprineti resenju problema.

    Sto se tice organizacije po jasno podeljenim ulogama: stranac/domacin, i da svako zna sta radi i kako treba da se ponasa, mislim da je to jedinstveno za zemlju kao sto je Japan. Mislim da je to nemoguce preslikati negde drugde...
    Last edited by outcast; 21-08-11 at 22:58. Reason: slovo

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Quote Originally Posted by outcast View Post
    ------------respectfully snipped--------------------------------------





    Ovo su interestantne konstatacije. Medjutim, postavlja se pitanje te druge, trece generacije imigranata, koja se nije integrisala kako treba. Oni od drzave ocekuju samo ono na sta ih je drzava "navikla". Mnogi zive na socijali koje ce biti sve manje, jer se drzavni budzeti smanjuju brzinom svetlosti, bilo gde da zivis... Sve drzave uvode mere stednje i nema se vise para da se kupuje socijalni mir kroz davanje socijalne pomoci. Ne mozemo da krivimo samo one koji svoj anarhizam iskazuju kroz paljenje i pljacku. Dovoljno je da jedan pocne da baca kamenje i pali policijske automobile, da rulja krene za njim, jer je rulja po definiciji anonimna. Ovde se javlja jedan mali problem, jer je anonimnost rulje ugrozena postojanjem sigurnosnih kamera ( tu Engleska prednjaci, cula sam, jos iz vremena IRA teroristickih napada). Ipak mislim da to sto ce neki od ucesnika u neredima biti dovedeni pred lice pravde i odlezati neko vreme u zatvoru, nece uopste doprineti resenju problema.

    Sto se tice organizacije po jasno podeljenim ulogama: stranac/domacin, i da svako zna sta radi i kako treba da se ponasa, mislim da je to jedinstveno za zemlju kao sto je Japan. Mislim da je to nemoguce preslikati negde drugde...
    U Americi, Kanadi, Australiji, svako moze da postane Amerikanac, Kanadjanin, Australijanac.

    U Japanu niko ne moze da postane Japanac. Cak ni treca generacija Koreanaca i Kineza dovedenih kao radna snaga pre i za vreme 2. Sv. rata. Ima ih 1.2 miliona. Rade i zive, nema direktne diskriminacije a koordinate se znaju (svako da igra svoju ulogu) i to funkcionise.
    Vecina njih ima japansko drzavljanstvo i pasose, dobar deo je zauvek resio da ne prihvati i oni su "permanent resident". Sve isto osim prava glasa i drzavljanstva potomstva.

    U Australiji ima 800 hiljada Iraca i Skotlandjana koji nikad nisu prihvatili Oz drzavljanstvo jer u pristupnici ima zakletva engleskoj Kraljici a oni to nece da prevale preko usta. Bila je i kampanja 90-ih da ih se pridobije u drzavljanstvo.

    Sigurnosne kamere koje pominjes i da Engleska prednjaci: oko stana gde je Orwell napisao "1984." danas ima 40 kamera u krugu od 200 metara. Naravno, 1948. nije bila ni jedna jedina. Da li samo sto su danas jeftinije ili lakse za ugradnju...ipak, treba ih hteti ugraditi, ma kako bile jeftine.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •