Pojavio se clanak u novinama, napadaju MacDonalds da je zabranio ulaz beskucnicima.

The notice, which had triggered an online debate, said staff at a store in Hachioji, western Tokyo, “would refuse entry to people deemed improper,” citing poor hygiene and homelessness as examples.

Posle su to ispravili i sada glasi, nema pominjanja beskucnistva koje je u prethodnom natpisu bilo dato kao primer nepozeljnosti:

The new sign states that entry will be refused to those deemed likely to “cause trouble to other customers, such as by making a rumpus with loud voices, sleeping and having poor hygiene”.

Vidim pre neki dan jednoga kako spava na ulazu u metro. Ova devojka sto cisti drzace ga nije uznemiravala:



I kao sto sam u prethodnom postu rekao, ne moze se videti alkohol uz njih. Ovaj ima Zero Cola.



I, dok sam tu stajao, naidje jos jedan:




On ima bocu CC-Lemon oranzade:



Isti clanak kaze da ih u Japanu ima 8,265. Za 13.5% manje nego prethodne godine. Oni su mahom stari, umrli su sto kao starci sto od hladnoce.

Ne udruzuju se niti sam ih ikada video da medjusobno razgovaraju. Svaki cutke nosi svoju bruku, svaki zna da je kriv i ko god ga vidi zna da je kriv.