Results 1 to 20 of 218

Thread: Japan, prvi put

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Mislim da smo se pogresno razumeli, imam taj jedan vikend i imam svakog dana bar po 5-6 sati van treninga. Tako da bi se odlucio verovatno da za taj vikend odem u Kyoto i Iga, a ostalih dana da "setam" po Tokio-u i da obidjem Asakusa, The Tokyo Skytree , Meiji Shrine, Koishikawa Korakuen kao i da jedan dan posetim Nagano da li je to izvodljivo po tebi? Pored toga zanima me da li vredi "zrtvovati" jedan dan i to 27. mart i posetiti Himeji Castle posto vidim da je daleko od Tokio-a?

    Najbitnije pitanje je pitanje prevoza, pored ovih destinacija koje pokriva JRP da li on pokriva i prevoz po samom Tokio-u posto sam na vise mesta procitao da je prevoz vrlo skup, pa sta je najpovoljnije kupiti?

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Zamak Himeji ti je na istoj liniji shinkansena gde i Kyoto. On dolazi posle Osake i Kobea.

    Ne znam sta ces u Nagano ako ne ides da skijas. Ako bas insistiras, mozes da odes, ima shinkansen. Za koji prvo treba da odes u Tokyo.

    Nikko ti je mnogo blizi a i na listi je UNESCO World Herritage.

    Tokyo Sky Tree ne mozes da samo odes i popnes se liftom.
    Ulaznicu moras da kupis unapred preko neta (samo kreditne kartice izdate u Japanu), ulaz je kontrolisan i broj ljudi u svakom trenutku je ogranicen.
    Turisticke agencije zakupljuju znacajan % ulaznica i Sky Tree je deo njihovih City Tour paketa.

    Meiji Jingu je u Yoyogi parku, to je blizu Shibuya i Harajuku. To mozes jedno popodne, sam. Prvo idi u Meiji Jingu (u sred Yoyogi parka je) jer se hram zatvori u 17:00. Sam park je otvoren 24x7.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    A pitanje prevoza, da li u taj JRP ulazi i sva voznja po Tokio-u ili samo te duze relacije i koje su cene?

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    JRP je 46,000Y i vazi 2 nedelje. Ne mozes ti to da izvuces za to malo vremena sto imas da putujes.
    Puna cena Tokyo-Kyoto najbrzim vozom, povratna, bila bi nekih 28,000Y.
    Cena istim takvim vozom (u kojem se priznaje JRP) samo sa vise zaustavljanja je 17,000.

    JRP vazi za sve JR linije, vecina gradskih linija pripada JR i na njima vazi.
    Tamo gde su privatne kompanije, nisam siguran za sve, na nekima isto vazi.


    Pogledaj Japan Rail Pass

    Standard Car Adult

    7 dana....Ą29,110
    14dana...Ą46,390
    21dan.....Ą59,350
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Поздрав,

    Ја се слажем са Јојогијем за ово дрво. Био сам два пута по три дана у Токију и то је ужасно кратко. Иако сам имао хотеле у центру и нисам морао да трошим време у превозу до Токија, свуда сам само пролетео. Зато, предлажем, ову варијанту.
    Одеш до тог дрвета, сликаш се испод њега и као да си био. Те високе атракције су по мени само за то. Ајфелова кула, Empire State Building, Sears Tower, Tokyo Sky Tree, Авалски торањ... Видиш поглед са једног, видео си их све. Мени барем.
    Ако баш хоћеш да видиш цео Токио на длану, одеш у Шинђуку, у градску кућу, бесплатно се попнеш на четрдесети спрат (мислим да је 40-ти) и шмекнеш цео Токио одатле. Нема гужве, заказивања, и уштедиш педесетак евра колико би платио само за улаз за дрво.
    За то мало времена што ти имаш (сваки дан по пар сати), најбоље је да послушаш Јојогија и избегнеш те дугачке дестинације, Нагано, Химеђи, Хаконе, итд. За Кјото ти је дао одличан план, десет пута ти је боље да уђеш у Ниђо палату, видиш Златни павиљон и Кијомизу храм (и улицу која води до њега), и да се процуњаш увече по Кјото-у, него да потрошиш цео дан да одеш да видиш само Химеђи (а замак имаш и у Ига). Ја бих још додао Ryoan-ji који је релативно близу Златног павиљина (мада стварно тешко да све можеш да стигнеш). Ига је по мени исто мало извикана, чисто да не гајиш нека превелика очекивања, али је ОК дестинација, поготово што је успут на повратку.

    Не знам какав си буџет определио, па се бојим да си се и на том плану доста залетео. То кажем, јер се и ја сам често претегнем више него што сам дугачак, а као знам шта да очекујем... Мало, по мало, накупи се
    Генерално, што се времена тиче, мислим да кад правиш планове не треба превише да се ослањаш на брзе јапанске возове, јер ћеш већину времена провести у метроу, који наравно не може нигде да убрза до 300 на сат. Од твог места до крајње одреднице прође много више, па испадне да од куће/смештаја до Токио станице прође исто колико и у возу од Токија до Кјото-а, поготово што вероватно нећеш имати бицикл, па још назад и ето ти 5-6 сати, тј цео дан. Још рачунај да ћеш се по станицама мало губити (поготово на преседању) и да из мањих места возови не иду сваких 3-4 минута као шинкансен, да ћеш морати да купујеш карте за превоз (па ти утекне воз док је купујеш, па чекаш следећи) и тако то. Једном речју, Марфијев закон важи и у Јапану.

    Ја сам бацио поглед сад на ред вожње и имаш од Нода станице до Токио станице сат времена и кошта око 800 јена ( а до Нода станице не знам како ћеш и колико ти времена треба, зависи где си смештен). Ту има једна кружна линија метроа која спаја Шинђуку, Харађуку, Јојоги парк, Шибују, Акихабару (ово нисам сигуран) и шта све не, обичан метро, релативно јефтин (али не испод 200 јена по вожњи). Сваки дан да посетиш једну-две те дестинације, свуда процуњаш по сат-два-три и то ти је пуна капа. Свуда ћеш јести успут (и треба, јер велики део онога што Јапан јесте је сва та храна), плаћати те карте и и контам да ћеш сваки дан потрошити бар по 5000 јена. Из те перспективе, Јојогијев предлог да обиђеш Токио путем туристичке туре је вероватно пун погодак. Јер, преко прече, наоколо ближе

    У неким стварима вероватно можеш исто да уживаш и у Ноди као што би и у Токију (храна, караоке, онсен, чајна церемонија), па ни то не треба да потцениш и да баш сваки дан идеш у Токио.

    Јојоги, ако дође доле у Кјото, можда затекне сакуру? Причам напамет, али можда буде мало раније него у Токију?
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Ta kruzna linija je Yamanote Line, 35km krug.

    Kyoto nije juznije od Tokija, samo je zapadnije je i skoro horizontalno. Fukuoka bi mozda imala sakuru u to doba.

    Da, najbolje da uzme city tour. Ima ih na desetine. Ja sam bio bas na ovoj,JTB je najbolja agencija u Japanu. 12,000Y ceo dan, ukljucen rucak i engleski vodic.

    Nadji do kojeg mesta mozes da dodjes najlakse, Hotel ili Tokyo Station, i prodji grad sa njima. Tura zavrsava u Tokyo Station. Oko nje imas stvari da provedes ne vece nego zivot.

    Uzivaj u Nodi, ono sto je tamo za hranu i pice isto je i u Tokiju.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Slazem se sa predlogom @raamen za Tokio sky tree, nema svrhe gubiti vreme i novac, posto samo i jednim i drugim ogranicen , samo za par minuta pogleda. Mozda bi iskljucio Iga iz plana, posto mi je Himeji mnogo zanimljiviji, sta mislite da li bi uspeo za jedan dan da vidim Kyoto, bar deo, i Himeji i da li vozovi voze nocu? Nagano ne bih izostavljao.

    Pricamo o ovoj turi, http://www.japanican.com/en/tour/detail/A100_, zanima me licni utisak da li ova tura obuhvata veci deo stvari koje su u Tokio must see, znam da zelim mnogo ali razumite me ?

    Pitanje vezano za prevoz, mozda bi mi se vise isplatilo da uzmemo JRP na 7 dana, ako mi pokriva vecinu voznji uopste, a da ova tri dana placam pojedinacne karte, sta je po vama bolje, JRP na 7 dana + 3 dana pojedinacne ili svakog dana pojedinacne?

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Ta tura za Tokyo je ista ona sto sam ti ja ostavio link, ista i cena. Na nju sam i sam vodio svoju familiju.

    Himeji ti je jedan dan, sa prevozom. Ako si citao moj post o tom zamku, mogao si da vidis da je u skelama i da ce biti zavrsen aprila 2015.
    Od Tokija to Himeji ide nozomi ali ne staju svi, mozda svaki drugi ili treci.
    Ne idu nocu, svaki shinkansen mora da dodje na odrediste pre 23:30. To zato jer u 00:15 prestaje javni prevoz i nema ko gde vise da ide, osim taxi.

    Kyoto ti je jedan ceo dan, cak i da vidis samo 3-4 znamenitosti, sve je rastrkano.

    Tokyo - Himeji, onaj voz sto ide uz JRP kostao bi te 16,600Y da platis na licu mesta, povratna.
    Taj shinkansen prolazi i naravno, staje u Kyoto, svaki staje tamo.
    Cak i da uzmes najskuplji shinkansen, Nozomi, to bi bilo 28,000Y.

    Jos mi nije jasno sta ces u Nagano, tamo je sneg do guse. Nikko ti je mnogo vazniji (i blizi), tamo su ostaci Tokugawe Iyeyasu, najvaznije licnosti u istoriji Japan.

    Ukratko:
    Tokyo - agencija 12,000Y
    Himeji & Kyoto shinkansen, 16,000Y + spavanje. Mozes da prespavas u Himeji (to nije mali grad) i ujutro u Kyoto.

    Taj JRT je izgubljen slucaj u tvojoj situaciji.

    A to sto "mnogo zelis", to je u redu, samo se spremi i da ne dobijes.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Mozes li mi reci da li je ova tura dovoljna da se vide najvece znamenitosti Tokio-a?

    Za Himeji pise da se 27.marta otvara unutra za posetioce, a pre toga je gotov spolja pa sam ga zbog toga uvrstio u listu, Nagano zelim da posetim zbog nekih muzeja.

    Jel ovih 16000Y cena za povratnu kartu Tokio-Kyoto ili u jednom pravcu? Kao i koliko ce mi novca trebati svakodnevno za prevoz u Nodi i u Tokio-u?

    Svestan sam da mnoge stvari necu uspeti da vidim, ali moram da napravim sto bolji plan da ne bi gubio vreme na licu mesta.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •