Results 1 to 20 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Kaznjavaju motoriste uhvacene da nisu vezali pojas. Interesantno, to rade samo vikendom, nikada radnim danom.

    Ova je cak i kleknuo, dok pise kaznu (180 EUR i 3 poena).



    Gde je ono govedo koje samo u Srbiji vlasti moze da bude nesto vise od robijasa da mu kaze "Sto volim ove policajce koji lako kleknu".

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Karate class u cerkinoj skoli. Posle nastave, samo predje u Gym (izgradila ga Toyota Motor, 12 miliona dolara, kao donaciju skoli), ne treba da se vozi i odvozi.
    Pocela 3. decembra 2015.

    Treneri su muz i zena, oboje crni pojas



    Sledece srede, 3, februar, "polaze" se za naredni pojas, zuti.

    To treba da se plati, 50EUR, dolazi "Grand Master 6-dan" da ih oceni.
    Pitao sam instruktore moze li ona da prodje?

    Kazu, prate sve polaznike kursa i za zuti pojas treba displina, posvecenost i nekoliko osnovnih radnji. Proci ce.
    To je to - "early success", da dete vidi da uspeh nije negde u nedogled.

    Cerka mog kolege je crni pojas, sa 12 godina starosti. Posle 4 godine treninga 2 puta nedeljno. Nesto se mislim, sta dete od 35kg moze da uradi ako je napadne muskarac od 80kg. Malo, osim udar u mooda, za to i ne treba karate.

    Ono sto meni treba je - karate kao sport u kojem cerka uziva, ona jedva ceka sledecu lekciju.
    Deca koja idu tim tokom posle obicno ne puse, ne piju, ne drogiraju se i ne ostaju trudna u 16-oj.
    Isto je i za ranije aktivnosti (balet, 3 koncerta, 4-vrti imala solo tacku).

    Navigacija u jednom u od naj-inostranijih mesta na planeti.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Bio sam danas u SoftBank, drugi po velicini operater mobilne telefonije, sa 30 miliona pretplatnika koji trose prosecno 70$ mesecno i jos biznisima (Yahoo! Japan) a sve zajedno nekih 80 milijardi dolara godisnje, skoro dva puta nacionalni dohodak Srbije.

    Posle vidim ovu sliku u novinama gde popularna glumica Suzu Hirose stoji sa Pepper robotima u SoftBank radnji u Omotesando u Tokiju.



    Ti roboti (kojih je prodato 1,000 i narudzbe prestale da se primaju posle 1 minut) bi trebali da budu "osoblje" te radnje u elitnoj ulici. Senzacije gladni mediji su to odmah uzeli kao "roboti dolaze" i poceli da plase javnost.

    Ne znaju to mediji, od svih radnih mesta koja mogu da se robotizuju (mogu, vecina ne moze) ostalo je da se "odradi" jos nekih 30%. I tu je kraj. Osoblje radnje ne moze da se robotizuje, moze da se zatvori radnja i prebaci na Internet ili masina kao za napitke ali ako je radnja, onda su tu ljudi. Ovo je vise propagandni trik da se privuce paznja.

    Sto se Japan plasi nedostatka radne snage (zbog starenja stanovnistva) kada je svetski lider u robotima? Pa, robotu ne treba hrana, odeca, stanovanje, skola za decu, zdravstvo, supermarketi, automobil...roboti ne generisu traznju neophodnu za rast i kada upotreba robota predje neku meru, oni su za drustvo ono sto je blok motora zavezan za noge plivaca.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Tokyo Bay Aqua Line, prosao sam kroz njega jednom, sa zaustavljanjem pre poniranja.

    Ova slika naravno nije moja



    Ali ostale slike jesu moje. Stvarno je impresivno.





    Tu su radnje, restorani, bolje nego na aerodromima



    Moze da se provede par sati, to se i radi i zato radnje i restorani i postoje - vozaci tu stanu, odmore, porodice veceraju, dok prodju saobracajne guzve u gradu na drugom kraju.



    Tunel je 9.6km dug, izgradila ga je ista firma (Kumagai) koja je napravila i mini verziju (manje od 2km) Sydney Harbour Tunnel.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Deset turistickih autobusa stalo na odmor na Hirugano Service Station (taman smo dosli 5 minuta pre njih, izbegli guzvu za rucak).

    Oni su krenuli negde drugde, ovde samo stali,



    zato su nepropisno odeveni za zimske sportove, nisu tamo ni krenuli



    Svejedno, slike odmah poslate na lajkovanje.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Vatrogasni dom Nagakute, predgradje Nagoje.



    Ovo drvo ispred, ne secam se koje je, cini mi se da je neka niska palma. Kako su ga vatropirci samo umotali u slamu, da ne promrzne.

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Cargo na Changi aerodromu u Singapuru. B-747 400, najnoviji model. Ono sto mu na glavi pise "Mega Ark", to je Boeing, na zahtev Singapore Airlines produzio gornji sprat, kod putnickih se zove "Mega Top". U ovom avionu se tu baskare palete sa robom.



    Pri sletanju na Bangkok Souvarnabhumi, vidi se kontejnerski terminal. Iz kontejnera na palete pa na kargo.



    1 kg tovara na avionu vredi u proseku 120$. Na brodu, 6 dolara. U Thai se pravi 70% svih svetskih hard diskova, taman jedan disk za desktop = 1kg, i to daje ideju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •