Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 261 to 276 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

  1. #261
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iako je otvoren u sredu 7, decembra 2016. danas je "Grand opening", subota, 10. decembar 2016.

    (Ova slika je od srede)



    Danas, ova devojka (ima ih na desetine rasporedjenih na prilazima, studenti na radu "preko Zadruge") drzi pano sa parkingom i ima radio stanicu da menja minutazu. Kaze njena tabla, na ulaz u parking shopping centra se ceka 90 minuta:



    Cak i preko puta moje kuce, na 2km od tog centra, stoji devojka i drzi pano da je parking pun (znaci, parkirajte negde drugde i idite vozom, 4 minuta):





    Pa to, da dele sve za dzabe, ne bi bila tokika guzva s akolima: oni kojima treba dzabe ne bi ni imali kola da je prave.
    Azija, moja dežela.

  2. #262
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pretrca mi macka put..



    A ovako je bilo mirno pre i posle nje. Hua Hin, plaza 7km

    Azija, moja dežela.

  3. #263
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toki, Factory Outlet, bilo je vise puta. U ovo doba imaju Deda Mraza, da se deca slikaju, to je za Japan neobicno.



    Kupovina, trazimo kupace kostime, pred Novu godinu



    Sa Toki se vidi Mt Ena



    I Sredisnji Alpi. Na najvisem vrhu smo bili vise puta, preko leta



    Gore sneg i led od 1. novembra do 1. juna. A mi trazimo kupace kostime.
    Azija, moja dežela.

  4. #264
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ljubicasti i narandzasti karfiol. U zadnje 2-3 se pojavilo u radnjama. Boja mu dolazi od anthocyanin, sastojka koji je u crnom vinu.



    Kazu da je hranljiviji i pitomijeg ukusa od obicnog, bas cu da kupim i probam. To sto ima 25% vise vitamina C je beznacajno, to se kuvanjem unisti.
    Azija, moja dežela.

  5. #265
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Novootvoreni shopping mall blizu mene:



    Prva radnja sa desna je pet-shop. Prodaju kucice i macice. Nista kao na Zelenom vencu "original sarplaninci" u kartonskim kutijama a prodavac sedi u gunju, na preokrenutoj gajbici.



    Svaki ljubimac ima datum rodjenja, lekarsko uverenje i cenu: od 25,000 - 45,000 dinara.

    Azija, moja dežela.

  6. #266
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovaj livecam pocnem da posecujem negde u ovo doba godine. Da vidim kada je u Shirakawa-go pao sneg. Ovo nije nista, dok ne bude bar pola metra, ne idem.

    Srbija je 8 sati vremenski iza Japana, ako je noc, ovako je izgledalo jutros, screenshot

    Azija, moja dežela.

  7. #267
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vidim danas ovaj bicikl, pitam se, cemu to sluzi?



    Debele gume, nazubljene, to te unistava po voznji ulicom. Ovaj bicikl na asfaltu je maltene kao da si dosao na Kopaonik, stao na skije - a u kaputu i sa sesirom.



    Slike sa neta:





    Za to, mozda jeste. Ne kao jedini bicikl u kuci. Pre, mislim, to je za rentiranje na mestima uz plaze i uz sumske staze pod snegom.

    Inace je nizasta drugo.
    Azija, moja dežela.

  8. #268
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Lep dan, vidikovac iz sela Magome. Selo ovo dvoje mladih da uzivaju u danu i pogledu na Mt Ena (2,119m).



    Ni selo nije mnogo veselije, mada okupano suncem za kraj kratkog dana

    Azija, moja dežela.

  9. #269
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Cerka dobila majicu od drugarice, Star Wars.



    Na prvi pogled, nisam shvatio sta je na njoj. Posle vidim, besmislica.
    Azija, moja dežela.

  10. #270
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Komsiluk, pomorandze. Na dohvat ruke prolaznicima, niko da ubere jednu jedinu.

    Privatna kuca:




    Zgrada, 15 spratova. Vlasnik stabla je onaj koji zivi u prizemlju, verovatno ju je sam zasadio.




    Kada se uberu, pomorandze treba da odstoje nedelju dana da prestanu da budu kisele i postanu slatke.
    Azija, moja dežela.

  11. #271
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U Bеограду је у 67. години преминула стјуардеса „Јата” Весна Вуловић, која је 1972. године једина преживела пад авиона са висине од 10.000 метара.



    Београдски медији наводе да су тело Вуловићеве јуче пронашли у њеном стану пријатељи, као и да узрок смрти није познат, али да је било очигледно да је преминула пре неколико данa, преноси Танјуг.


    Poznavao sam Vesnu, kao student sam organizovao putovanja avionom (JAT) ona je bila sluzbenik za grupne karte.

    Nikada, do dan danas, nije mi jasno kako je prezivela ustasku bombu u JAT DC-9 na liniji Copenhagen - Beograd.
    Azija, moja dežela.

  12. #272
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Izmedju saobracajnih traka na autoputu, uvek je ovo rastinje. Sada se vidi (kada cvetaju) da su to kamelije.



    Ovde, u slici, imamo i snegom pokrivene Chuo Alps (Sredisnji Alpi) i jos nesto. Japanski Rolls Royce:



    To jeste bas kao Rolls Royce, rucno radjen, njime se vozi Emperor i Prime Minister i opste sluzbeno luksuzno vozilo. Taman posla da takva kola kupuju iz inostranstva.

    Toyota Century
    Azija, moja dežela.

  13. #273
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Brazilska radnja u Toyota City. Imaju proizvode iz Brazila, Thai, Vietnama, Indonezije, Filipina.



    Samo kod njih ima pecenih pilica (subotom i nedeljom). Cena, 1,100 dinara za pile. Peku ih tu u radnji, imaju onaj okretni rostilj za 10 odjednom. Ima jos neke mesine, nisam kupovao. Pile odavde ide pravac na piknik u Kouranke klisuru, na stene uz reku.



    Pufnaste zemicke, isto ih sami prave u radnji. Imaju i "quesadilla", pogacice sa sirom.



    Ono sto je kuriozitet, samo tu mogu da se kupe dezodoransi. Japanci ih ne koriste, njima je obavezno kupanje svaki dan. Bez vecere mogu da zaspe ali bez tople kupke nikako.

    Azija, moja dežela.

  14. #274
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ispred svake ustanove ili firme stoji neka ovakva dekoracija pred Novu godinu.



    Od biljki primerenih ovom dobu godine, jakih, da izdrze zimu. Zaseceni bambusi, da prizovu ulaz blagodeti i srece

    Azija, moja dežela.

  15. #275
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bogatija zimska dekoracija, privatna firma, AEON, najveci lanac hipermarketa u Aziji.
    Tek sam sad primetio da tepih izgleda kao ispucala sasusena zemlja posle kise.



    A pozadi, robot. Kao Cortana, odgovara na pitanja, deca vole. Daje informacije gde se sta nalazi.



    Eto, roboti...gotovo je sa nama, ima da izbace ove zene na informacijama sa posla i sve nas redom.

    Moze ali tek "kad' na vrbi rodi grozdje".

    Najsavrseniji kompjuter danasnjice, specijalno pravljen da simulira mozak, radi sa 16 miliona neurona. To je kao zablji mozak, cetiri reda velicine manje od ludskog mozga koji radi sa 100 milijardi neurona.
    Eto dokle je ta nauka stigla. Kakvo osvajanje robota, to ima samo u smece filmovima tipa StarWars i ovi covekoliki da zabavljaju decu i fejsbukeri da salju na lajkovanje.
    Azija, moja dežela.

  16. #276
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Poslednja slika za 2016. Moja banja, danas



    Ima velom prekrivenu statuu petla, 2017. je godina petla po kineskom kalendaru.



    Bili smo veceras, puno k'o oko. Svako hoce da se okupa u staroj godini i u novu udje cist od prethodne.

    Nema senlucenja i doceka, nista po kafanama (zatvorene su). Pred ponoc, ljudi peske odu do Shinto hrama da se tamo pomole



    Ima tu i satri sa lakim jelima i toplim bezalkoholnim napitcima. Prvo Shinto pa onda budisticki



    Na ulazu, dekoracije sa zimskim cvecem i zasecenim bambusima



    100 m dalje je ovaj hram, manji, u njega se posle predje da se pomoli



    Ima i nacrtano kako se to radi, korak po korak



    Stara sala kaze: "Japanci su 80% Budisti, 80% Shinto a 80% nije povezano ni sa jednom religijom".

    Hvala vam sto ste nas citali u 2016. Novu 2017. cemo zapoceti sa otkrivenom statuom petla.

    Svima vam zelim srecnu, blagodetnu, zdravu i bezbednu 2017-tu.

    Vas
    Yoyogi
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •