Results 1 to 20 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Komsiluk, pomorandze. Na dohvat ruke prolaznicima, niko da ubere jednu jedinu.

    Privatna kuca:




    Zgrada, 15 spratova. Vlasnik stabla je onaj koji zivi u prizemlju, verovatno ju je sam zasadio.




    Kada se uberu, pomorandze treba da odstoje nedelju dana da prestanu da budu kisele i postanu slatke.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    U Bеограду је у 67. години преминула стјуардеса „Јата” Весна Вуловић, која је 1972. године једина преживела пад авиона са висине од 10.000 метара.



    Београдски медији наводе да су тело Вуловићеве јуче пронашли у њеном стану пријатељи, као и да узрок смрти није познат, али да је било очигледно да је преминула пре неколико данa, преноси Танјуг.


    Poznavao sam Vesnu, kao student sam organizovao putovanja avionom (JAT) ona je bila sluzbenik za grupne karte.

    Nikada, do dan danas, nije mi jasno kako je prezivela ustasku bombu u JAT DC-9 na liniji Copenhagen - Beograd.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Izmedju saobracajnih traka na autoputu, uvek je ovo rastinje. Sada se vidi (kada cvetaju) da su to kamelije.



    Ovde, u slici, imamo i snegom pokrivene Chuo Alps (Sredisnji Alpi) i jos nesto. Japanski Rolls Royce:



    To jeste bas kao Rolls Royce, rucno radjen, njime se vozi Emperor i Prime Minister i opste sluzbeno luksuzno vozilo. Taman posla da takva kola kupuju iz inostranstva.

    Toyota Century
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Brazilska radnja u Toyota City. Imaju proizvode iz Brazila, Thai, Vietnama, Indonezije, Filipina.



    Samo kod njih ima pecenih pilica (subotom i nedeljom). Cena, 1,100 dinara za pile. Peku ih tu u radnji, imaju onaj okretni rostilj za 10 odjednom. Ima jos neke mesine, nisam kupovao. Pile odavde ide pravac na piknik u Kouranke klisuru, na stene uz reku.



    Pufnaste zemicke, isto ih sami prave u radnji. Imaju i "quesadilla", pogacice sa sirom.



    Ono sto je kuriozitet, samo tu mogu da se kupe dezodoransi. Japanci ih ne koriste, njima je obavezno kupanje svaki dan. Bez vecere mogu da zaspe ali bez tople kupke nikako.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Ispred svake ustanove ili firme stoji neka ovakva dekoracija pred Novu godinu.



    Od biljki primerenih ovom dobu godine, jakih, da izdrze zimu. Zaseceni bambusi, da prizovu ulaz blagodeti i srece

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Bogatija zimska dekoracija, privatna firma, AEON, najveci lanac hipermarketa u Aziji.
    Tek sam sad primetio da tepih izgleda kao ispucala sasusena zemlja posle kise.



    A pozadi, robot. Kao Cortana, odgovara na pitanja, deca vole. Daje informacije gde se sta nalazi.



    Eto, roboti...gotovo je sa nama, ima da izbace ove zene na informacijama sa posla i sve nas redom.

    Moze ali tek "kad' na vrbi rodi grozdje".

    Najsavrseniji kompjuter danasnjice, specijalno pravljen da simulira mozak, radi sa 16 miliona neurona. To je kao zablji mozak, cetiri reda velicine manje od ludskog mozga koji radi sa 100 milijardi neurona.
    Eto dokle je ta nauka stigla. Kakvo osvajanje robota, to ima samo u smece filmovima tipa StarWars i ovi covekoliki da zabavljaju decu i fejsbukeri da salju na lajkovanje.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Poslednja slika za 2016. Moja banja, danas



    Ima velom prekrivenu statuu petla, 2017. je godina petla po kineskom kalendaru.



    Bili smo veceras, puno k'o oko. Svako hoce da se okupa u staroj godini i u novu udje cist od prethodne.

    Nema senlucenja i doceka, nista po kafanama (zatvorene su). Pred ponoc, ljudi peske odu do Shinto hrama da se tamo pomole



    Ima tu i satri sa lakim jelima i toplim bezalkoholnim napitcima. Prvo Shinto pa onda budisticki



    Na ulazu, dekoracije sa zimskim cvecem i zasecenim bambusima



    100 m dalje je ovaj hram, manji, u njega se posle predje da se pomoli



    Ima i nacrtano kako se to radi, korak po korak



    Stara sala kaze: "Japanci su 80% Budisti, 80% Shinto a 80% nije povezano ni sa jednom religijom".

    Hvala vam sto ste nas citali u 2016. Novu 2017. cemo zapoceti sa otkrivenom statuom petla.

    Svima vam zelim srecnu, blagodetnu, zdravu i bezbednu 2017-tu.

    Vas
    Yoyogi
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •