Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 101 to 120 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

  1. #101
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539

    Nagoya zeleznicka stanica, najveca na planeti

    Najveca, po povrsini.

    Na slici nije guzva oko karata ili cekanje na voz. Na slici je "Golden Clock" mesto za sacekivanje i sastajanje, "kod Zlatnog sata".
    Sa druge stanice ima isto ovo, "Srebrni sat".



    Nagoya Station
    Azija, moja dežela.

  2. #102
    Tom Yum Gung je sa Ko Samuia.
    Slikano je (i jelo se) tamo.
    Ta provincija Surat Thani je poznata po proizvodnji kokosa i moguće je da ima kokosovog mleka u njemu.
    Kad smo naručivali nije posebno rečeno da ga Tom Yum sadrži.
    Tamo je bila i supa sa morskim plodovima baš u kokosovom mleku ali je to onda bilo i naglašeno.
    To je onda stizalo ovako:

    Name:  20150618_151327.jpg
Views: 207
Size:  29.0 KB

    Ta bi trebalo da se zove Tom Khaa ili se varam ?

  3. #103
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Jeste, Thom Khaa Gai (Thom = supa, Khaa = galangar, Gai = piletina).

    To je sa kokosovim mlekom, uvek



    Galangar je neki rod djumbiru (ginger)

    Azija, moja dežela.

  4. #104
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539

    Foto za danas 2016: Moricoro Park i njegov Aqua Park

    Od svih aquaparks, koji su kao sajamske hale i otvoreni svaki dan u godini, ima ih 16 u krugu od 30km, ovaj je jedinstven.
    Ne pripada City Council, ne dobija energiju od spaljivanja smeca, pa mu je i ulaz skup, 3 puta skuplji nego ostali. Jos, radi do 17:30, ostali rade do 20:30. Radi od 1. maja do 1. septembra, posle bi im bilo jos skuplje.

    Danas, petak 27, maj, radni dan, tamo nema zive duse. Na svakih 10 minuta pre punog sata, svi napolje iz bazena, 5 minuta smena spasioca (zarotiraju se) a drugih 5 minuta telesne vezbe koje svi slede (imaju to ceo zivot u skoli, svi znaju sve vezbe i sve pokrete).

    Sta vidimo na slici? 10 life guard, nijedan posetilac, rade vezbe:



    Ne kaci mene to nesto narocito. Ostali aqua parks imaju vodu 32C, vazduh 31C, ovaj ima vazduh 31C ali je voda 25C, hladna u poredjenju sa ostalima.

    Sutra i prekosutra ce imati posetioce (subota i nedelja) ali to je trecina od onih aqaparks koje izdrzava City Council.
    Azija, moja dežela.

  5. #105

    Secenje lubenice na Thai nacin.

    Lubenice su iz Kumamoto, to je ono mesto koja su zahvatila dva strasna zemljotresa u aprilu. Ljudi ih rado kupuju, da im pomognu.



    Cena je kao u dinarima. Kupujem ovi srednju, 1.980dinara, ne mogu da smestim vecu u frizider.



    Presecena, vidi se da ima vrlo tanku koru i da nema tipicne raspukline gde je srce.



    Ode joj kora, za 15 sekundi, strucnim zahvatima i dobrim nozem





    Tako ih spreme za hotelski buffet a ovde za nas rucak.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  6. #106
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Uvek za ovaj vikend, svake godine, po supermarketima. Cene su nesto nize, voce sveze



    Ima "obican" i "zlatni", koji je malo sladji. Obican treba da odstoji 2-3 dana pre nego sto se jede. Lokalno uzgajano, nije uvoz



    Komadici za degustaciju, cela scena i pompa pa se lepo i rasproda



    Kiwi je "vitamisnka bomba", vrlo lepo voce. Kineska kruska, koju su Novozelandjani poceli da uzgajaju, dali joj ime "kiwi" po svojoj neletecoj ptici jer na njega podseca i napravili odlican biznis



    Bio je i sok od kiwija, 698 dinara za 0.7L. Nekonzervisan, da se proda odmah, ne moze to da bude jeftino, u ravni je upravo iscedjenih pomorandzi za svezi djus. Probao sam malu casicu, kada na prvi dodir nije spektakularan, kasnije, na vece case, mozda ne bi bio narocito prijatan (kiselkast je)

    Azija, moja dežela.

  7. #107
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Stranci, pogotovo turisti, primete bele rukavice koje nose taksisti i bilo ko na duznosti (cak i retko vidjeni policajci).

    Ovde imamo valjkadziju:



    Te bele rukavice, nisu iste za taksiste i za operatere teske masinerije. Ove su grublje, ima ih i valjkadzija i ovaj koji oko njega regulise prolaz. To su, jednostavno, radne rukavice

    Azija, moja dežela.

  8. #108
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Pocetak juna, "ume" kasjija je taman dovoljno nezrela da se bas u ovakvom stanju koristi za pravljenje domace rakije umeshu. Supermarketi su preplavljeni pakovanjima



    Da se napravi 5 litara, treba jedno dzakce kajsija, "shochu" blaga rakija, secer i 3 meseca da odstoji



    I boce, baloni, sve ima, sav pribor. Penzosi to masovno prave, iz dosade, ima to gotovo da se kupi



    "Choya" je najpoznatija firma koja pravi tu rakiju, u Hakone aquaparku :Yunessun" imaju i svoj onsen bazencic sa mirisom tog napitka. U radnjama se prodaje bas u konzervi ciji je jako uvecani model gore iznad

    Azija, moja dežela.

  9. #109
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Lepo popodne, uz mnostvo cveca, hortenzije, one idu sa kisnom sezonom u Japanu. Lokalno ih zovu "ajisai".



    Mesto je Gamagori, Aichi prefecture

    Azija, moja dežela.

  10. #110
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Moricoro park, scene da neko vezba igranje ili glumu su stalne, ova je bila malo neobicna.
    Dve devojke, kostimirane, vezbaju neku koreografiju



    Ono sto je neobicno je, kako su ih njihovi momci iskulirali, dremaju oni.



    Ne sme da se donosi svoja muzika, one su igrale uz rap sa koncerta koji se odvijao 100m od njih.

    Azija, moja dežela.

  11. #111
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kad smo bili mali deca, nismo znali sta je Ceca.

    Zivelo se u bajci, Disneyland, Hong Kong:



    Nasuta zemlja, da ga naprave, trebalo je 15 milijardi dolara. Internet je brz da kaze da je to najmanji od svih diznilenda i to je tacno.



    Ono sto googlatore ne bi videli iz toga je - da sa svakim likom mozes da se slikas, U tokijskom Diznilendu ako jednog vidis sa 300m je premija.
    Ovde su skoro svi karakteri.



    To oni slikaju, profesionalno, slike se uzmu na izlasku (1000 dinara slika).









    Da uzmemo neku "karlovacku ekskurziju"?



    Nije ni Diznilend neka elitna kultura ali je deciji, nije "opijenost sopstvenom promasenoscu" koju ceca doniosi odraslima preslikana i na decu.

    Azija, moja dežela.

  12. #112
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539

    Kontra kriminal: bicikli na izvolte

    Staza za bicikle, Seto, Japan.
    Prekjuce je bio jedan bicikl u ovom kao podvoznjaku za bicikliste. Juce ih je bilo 3.



    Ovaj, kao mountain bike, ima i amortizer, mislim da je nov 600 EUR



    Sva tri su otkljucana, ovaj jedan "mama bike" sa korpicom ima i sifrovani katanac namesten bas na sifru oko volana.
    (ovo granje je donela jaka oluja prethodne noci, mora da je bila bujica kroz podvoznjak)



    Samo ove korpice kostaju 40 EUR da se kupe i nameste.

    Sta se desilo: neko se seli i ne zna sta ce sa biciklom. Kosta 500 dinara da se preda na unistenje. A u okolini, 5 univerziteta, studenti, ima i stranih. Ne previse ali dovoljno da nba kraju godine, 2-3 ostave bicikle ovako, u podvoznjaku, pod okriljem noci.

    Sto ih neko ne uzme, kada su na izvolte? Pa nece, niko ne ide ulicama da spazi bicikl za uzimanje. Jos, ima i serijski broj, kada se bicikl kupi, on se prijavi sa imenom i adresom kupca. Da neko uzme bicikl i da ga policajac zaustavi i pita za adresu vezanu za broj, eto ti kriminalca ni iz cega.

    Ovako, pokupice ih gradska sluzba kada neko prijavi i poslati na unistenje. Ali ne pre nego sto posalje pismo na adresu vezanu za serijski broj da vlasnik dodje, plati lezarinu i preuzme svoj bicikl. Rok je 2 nedelje. I niko sigurno nece doci.
    Azija, moja dežela.

  13. #113
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Dve stvari koje sam najvise voleo, oduvek, su lubenice i purenjaci. I dan danas.
    Evo su purenjaci, u supermarketu, jedan je 150 dinara.



    Uvek kupujem 4, ne moze vide da stane u serpu da se skuva.



    Skuvaju se za 10 minuta, kao jaja. To se secam iz detinjstva, hibridni kukuruzi razvijeni u Zemun Polju su se kuvali po 3 sata, ma, po ceo dan.
    Azija, moja dežela.

  14. #114
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Nije kao iz francuske Provance ali daje ideju. Lavanda. Moj Moricoro park



    Ova gospodja je sedela na klupi i uzivala u blagom mirisu



    Azija, moja dežela.

  15. #115
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Otsu, moje omiljeno mesto kada nisu u pitanju hramovi, Hotel "Prince".

    U daljini, stoji uspravno i strci kao sveca



    Ovaj brod, ima 1 sat "cruise" i okrece bas kod njega



    Slikano sa broda, fasada je cudna, ne zna se sta je sa druge strane



    Sa druge strane, slikan iz kola



    Za Bozic ima svetla kao jelka sa te strane



    To je hotel famozan po vencanjima i banketima, u rangu je Sheratona, Hyatta, Intercontinentala a nije nesto skup. Da mi nije na sat i 15 minuta od kuce, nekad bi mozda i ostao u njemu.
    Azija, moja dežela.

  16. #116
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Uja!

    Zena gleda kroz ajisai (hydrangea) u parku. Cvet je sada bas u punom jeku, jos 2 nedelje i sve ce proci, ostace samo zeleno grmlje.

    Azija, moja dežela.

  17. #117
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Koleginica iz naseg South Korea office, Seoul, poslala nam slike sa (posle radnog vremena) instruktaze kako da se napravi "lease" od susenog cveca.



    Kaze, bilo je mnogo tesko



    Nije se pohvalila izgledom "lease" nego time da ga je uopste zavrsila. Koreanci su perfekcionisti, kao i Japanci



    Ako po uticaju kulture po Aziji mozemo da poredimo sa Evropom 70-ih, Japan bi bio Engleska, Koreja bi bila Nemacka.
    Azija, moja dežela.

  18. #118
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Planinarenje danas. 2996m planina, Komagatake.



    Treba se gore popeti. Pocinje lako



    Pa sve teze



    Stigne se na vrh za sat vremena, u znoju i razredjenom vazduhu



    To je bila aktivnost za redak lep dan u kisnoj sezoni. Pogotovo za Alpe.
    Azija, moja dežela.

  19. #119
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Zamak slatkisa Okashi no shiro, tu se ide kada je kisan dan, kao juce. Ovo je mozda 10-ti put za 8 godina



    devojke iznajmile krinoline za slikanje, sa desne strane im je najveca torta na svetu





    To je samo pola sata, posle sam ih video u radionici kako prave kolace



    Azija, moja dežela.

  20. #120
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kyoto, Toji Pagoda od 796. godine ove ere. Od drveta.



    Prezivela je zemljotrese koji su razarali zemlju pa i sam Kyoto. Trik je u tome da svaki clanak pagode ima "klicke" koje, kada se trese, jedna ide levo, druga desno, pa ponistavaju tu silu. Kao zmija koja izgleda da ide cik-cak a u stvari ide pravolonijski.

    To isto je uradila firma Kumagai, gradeci Taipei 101, do 2009. najvisu zgradu na svetu, u Taipei, Taiwan, koji ima surove zemljotrese bas kao i Japan.



    Sto ne prave tako visoke zgrade po Japanu? Ne mogu, zakon je 55 spratova max.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •