Results 1 to 20 of 58

Thread: Koh Samui,ostrvo palmi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    I druga live web kamera koja gleda na plažu Crystal Bay koja je između Lamai Beach i tvoje Noi Chaweng Beach,oko 16 h,...opet praznjikavo.Malo šetača i par kupača.
    Ne mogu da verujem da je tako u špicu sezone oko Božića.

    Name:  20191219_102723.jpg
Views: 770
Size:  30.5 KB
    https://www.geocam.ru/en/online/crystal-bay-yacht-club/

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    I druga live web kamera koja gleda na plažu Crystal Bay koja je između Lamai Beach i tvoje Noi Chaweng Beach,oko 16 h,...opet praznjikavo.Malo šetača i par kupača.
    Ne mogu da verujem da je tako u špicu sezone oko Božića.

    Ja sam bio danas na Lamai bas u to vreme. Pogled na obe strane plaze.



    Moguce, da su pljuskovi koji su nailazili na sat vremena i talasi odbacili ljude sa plaza. U Central Festival, Chaweng, jedva sam nasao parking (po pljusku).



    Mesto je ono sto je Chaweng bio mozda 1995. Iako i na Chaweng ima budzetskog smestaja, na Lamai je on preovladjujuci.



    Osim MacDonaldsa, Express Big C, malog Lotus/Tesco, nema znacajnijih vecih firmi i hotela.



    Uobicajeni restorani uz plazu (koja nije losija od drugih)





    Sada za Crystal Bay. Svratili smo u fine dinining restoran "The Cliff Bar & Grill"



    On ima pogled na Crystal Bay. Jeste daleko ali bi se neka veca aktivnost prepoznala.





    A i vidi se da je svetska klasa. Vinske case i crno vino spremno za veceru.



    Ovaj "caramel cream" i jedna cola = 574THB.



    Neka, vredelo je. To je postala odlika Thai: da ima sve vise i vise "fine dining" mesta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Dug je to i naporan put.
    Ti si u drugoj situaciji sa kolima kad su već tu.


    ...


    Ma da, dug put. Kada sam bio 17 godina mladji, lakse mi je bilo. Sada, da nemam rezervaciju za Hilton Hua Hin, tacno bih ostavio kola na Koh Samui (ista rentacar firma), uzeo avion i opet kola na Souvarnabhumi.
    Sada, sta cu, ima da se vozam.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Stene kod Sheratona.



    Nema jedne jedine oznake da je to Sheraton. Na mapi sam video gde je, njihove slike uporedio sa svojima i to je on.



    Mozda zato sto je 4* mada je na putu tabla normalna



    Izmedju Impiana i njega je ogradjeno, oni bungalovi sto su pre bili ne postoje, Sheraton je napravio sve svoje novo.

    Ovo su stene koje razdvajaju Chaweng Noi i Chaweng.





    Tu ima kao malo odmoriste i kapelica



    A izmedju je kanal (verovatno usce neke reke )



    i ribarske barke. Tehnicki, moguce je preci (ima most) samo ja to nisam radio ni onda ni sada. Zaraslo je, ko zna u sta bih se uvalio (privatne kuce, psi) i nisam ni probao da predjem.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Situacija oko virusa Covid-19 je već 2 meseca stavila ostrvo u off.

    Prateći live web kamere vidim danima da je sve zatvoreno...restorani, barovi...a na Chaweng Beach Road ,najživljoj arteriji ostrva jedva da prođe neki motocikl ili automobil.

    Zatvorene su i plaže.

    Ali od jutros vidim povećane aktivnosti na plażama.
    Kao da ljudi (rekao bih,stranci koji su tu ostali) probijaju blokade i dolaze na kupanje.

    Plaža Crystal Bay,Lamai,Koh Samui oko 16 -17 h po Thai vremenu.

    Name:  Screenshot_20200510-111946_YouTube.jpg
Views: 713
Size:  23.8 KB

    Izbrojah oko 30 kupača a jasno se vidi,iz natpisa, da je plaža zatvorena.

    Name:  20200510_120618.jpg
Views: 736
Size:  35.2 KB

    Gledam i lečim nostalgiju za Thai.

    Evo i linka na online web kameru na tu plažu:Crystal Bay na Ko Samuiu.Kamera nije stacionarna i prati radijus oko 180 stepeni.

    http://www.geocam.ru/en/online/crystal_bay/

  6. #6
    Mart 2021, a mi i dalje, rajske plaže Ko Samuia, praktično, možemo gledati samo ovako na live cameri.

    Name:  20210321_092413.jpg
Views: 673
Size:  25.0 KB

    Nedeljno popodne, ima srećnika koji uživaju na 29 C ,na belom pesku i toplom moru, umesto zaključavanja, hladnoće, kiše i snega u svojim zemljama.
    Ima i domaćih koji bez gužve i hordi faranga mogu na mesta koja su im bila za izbegavanje.

    Name:  20210321_092535.jpg
Views: 638
Size:  15.0 KB

    Kamera nekad i zumira tropski raj

    Name:  20210321_092432.jpg
Views: 691
Size:  36.6 KB

    Čitam neke informacije da će se Thai početi otvarati preko ostrva Ko Samui i Phuket koji imaju i internacionalne aerodrome .Ali to treba očekivati tek nakon masovnijih vakcinacija na tim ostrvima , ne pre IV kvartala 2021 (??!!).

    A toliko im se žuri da je broj vakcinisanih u Thai , do ovih dana, - 0 .

    Istina,predlog je,ovih dana,da smanje broj dana karantina ( u odabranim hotelima) za posetioce sa 15 dana na 7 dana plus pcr test u karantinu( za vakcinisane i sa pcr testom na dolasku), odnosno na 10 dana plus 2 pcr testa u karantinu( za one ušle samo sa pcr testom).Ali ostaje sva ona papirologija , plus covid osuguranje na 100.000 €.

    Eto Thai godinu dana skoro hermetički zatvoren.A o kakvim se paranoicima i hipohondarima radi pokazuju podaci da nedeljama imaju oko 100 novozaraženih dnevno na 68 miliona stanovnika.Srbija npr. na 10 puta manjoj populaciji ima oko 5.000 novozaraženih dnevno.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Imaju mnogo više zaraženih dnevno, na desetine hiljada.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •