Results 1 to 16 of 16

Thread: MEXT Stipendije - testovi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Junior Member mayodi's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Srbija, Nis
    Posts
    8
    Procitala sam u "uputsvtima za dodiplomce" na sajtu Japanske Ambasade

    Name:  Screenshot_1.jpg
Views: 1006
Size:  21.1 KB

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Sad razumem sta ono znaci:

    Course 1: Drustvene nauke: Matematika, engleski, japanski
    Course 2: Prirodne nauke: Matematika, engleski, japanski i 2 od 3: fizika, hemija, biologija.

    Onda je pitanje: da li su testovi iste tezine za prirodne i drustvene nauke gde mozda nema nijednog predmeta sa racunanjem.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Junior Member mayodi's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Srbija, Nis
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Sad razumem sta ono znaci:

    Course 1: Drustvene nauke: Matematika, engleski, japanski
    Course 2: Prirodne nauke: Matematika, engleski, japanski i 2 od 3: fizika, hemija, biologija.

    Onda je pitanje: da li su testovi iste tezine za prirodne i drustvene nauke gde mozda nema nijednog predmeta sa racunanjem.
    Pa da, ali ne znam vise kome da se obratim.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Poslao sam PM Raamenu, on verovatno zna. Oko njega ima na desetine stranih studenata na stipendijama, ako nije licno on isao kroz to sigurno jeste neko od tih koji oko njega zive i koje vidja svaki dan.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Junior Member mayodi's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Srbija, Nis
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Poslao sam PM Raamenu, on verovatno zna. Oko njega ima na desetine stranih studenata na stipendijama, ako nije licno on isao kroz to sigurno jeste neko od tih koji oko njega zive i koje vidja svaki dan.
    Hvala, dobro dodje svaka pomoc

  6. #6
    Yoyogi,

    не причате о истој стипендији и истом тестирању.

    Mayodi,
    Имам пријатеља који је сад у Цукуби, он је полагао бар три пута за додипломце, он би знао да ти опише какви су тестови.
    Пробаћу да га контактирам, па ако има времена уредићу да те контактира директно и лепо ти објасни у вези математике, ако се слажеш?
    Ја сам на постдипломским, имао сам само јапански и енглески, па ти не могу помоћи.

    За ово остало:
    1) не вреди да се питаш чему математика Небитно је и која је тежина, свима је исто.
    2) врло тешко ћеш добити стипендију за ове области. Без намере да те обесхрабрујем, предност имају природне науке и инжењерски смерови.
    3) Врло тешко је иначе добити стипендију за додипломце. Само једну такву доделе годишње, некад ниједну. Конкуренција је веома јака.
    4) у коју средњу школу идеш, какве су ти оцене?
    5) За интервју ти могу ја помоћи, дати неке оквирне савете. Интервју је такође испит, мораш се спремати за њега. Наравно, прво мораш да прођеш писане тестове.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  7. #7
    Junior Member mayodi's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Srbija, Nis
    Posts
    8
    Da, puno bi pomoglo da kontaktiram sa njim. Hvala.

    Zavrsila sam eletrotehnicku skolu, Elektrotehnicar multimedija, i bila sam odlicna ucenica, u cetvrtoj godini sa samo jednom cetvorkom i bila sam vrlo dobra u drugom razredu jer me zeznula profesorka fizike ali to nije toliko bitno.

    Sada sam vec na filozofskom fakultetu, novinarski departman ali to sam upisala kako zbog roditelja tako i kao plan B ako ne prodjem na sve nacine.

    Svesna sam ja toga da jako tesko primaju generalno, posebno iz oblasti koje zelim da studiram ali kad nesto nameracim ne odustajem. Pa i da padnem znam da sam pokusala.

    I da, puno ce mi trebati pomoc oko intervjua tako da hvala unapred.

  8. #8
    Шта се онда бојиш математике? Ја сам стекао утисак да си ишла у уметничку

    Добро је да имаш план Б, ако не успеш да добијеш за додипломске можеш да наставиш да покушаваш за постдипломске.
    Добро је и да си упорна. Ако сваке године унапредиш своју апликацију и поене на тестовима и будеш упорна имаш шансе.

    Другару сам послао поруку, па кад ми одговори јављам ти. Можда би било добро да ми пошаљеш мејл адресу у приватној поруци да ја могу њемо да проследим чим се јави.
    За интервју има времена.

    За почетак било би добро да проучиш понуду на јапанским универзитетима, што се тиче смерова и студијских програма, јер то јако варира од универзитета до универзитета.
    Одмах искључи Универзитет у Токију, Осаки и Кјотоу. Гледај неке мање.
    Имаш на Википедији list of national univerities in Japan, крени одатле.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  9. #9
    Junior Member mayodi's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Srbija, Nis
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Raamen View Post
    Шта се онда бојиш математике? Ја сам стекао утисак да си ишла у уметничку

    Добро је да имаш план Б, ако не успеш да добијеш за додипломске можеш да наставиш да покушаваш за постдипломске.
    Добро је и да си упорна. Ако сваке године унапредиш своју апликацију и поене на тестовима и будеш упорна имаш шансе.

    Другару сам послао поруку, па кад ми одговори јављам ти. Можда би било добро да ми пошаљеш мејл адресу у приватној поруци да ја могу њемо да проследим чим се јави.
    За интервју има времена.

    За почетак било би добро да проучиш понуду на јапанским универзитетима, што се тиче смерова и студијских програма, јер то јако варира од универзитета до универзитета.
    Одмах искључи Универзитет у Токију, Осаки и Кјотоу. Гледај неке мање.
    Имаш на Википедији list of national univerities in Japan, крени одатле.
    Zato sto nemam matematiku vec godinu dana hahahah, ne bojim se ja matematike ali moram da znam da pitam ove moje koji su prirodno-matematicki smerovi da mi pomognu da se prisetim jer kad ne znam koju oblast matematike traze moze da bude gadno.

    Ja jesam umetnik u dusi ali sam i svestrana, tako da znam i sa tehnologijom i sa programima.

    Vec sam pregledala tu listu i naisla na neke dobre fakultete. Najvise mi pao za oko University of Tsukuba i jos malo cu da protalaskam kroz ostatak kad zavrsim sa ovim nekim obavezama na fakultetu.

    Puno ti hvala, mnogo mi znaci

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •