Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 201 to 206 of 206

Thread: Foto za danas (2017)

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Inuyama Castle, jedan od 6 (od 1,200) koji je u originalnom stanju, 6 vekova.

Gledano sa zamka, "niz nos"

U daljini je Narita-jingu, šinto hram

Nedaleko, 10 minuta peške od njega je Inuyama, Uraku-en, divne jesenje boje.

Ovakva, odavde, ide u paketima screen savera

Kamelije, "zimske ruže", tek počinju da se rascvetavaju. Sve će ovo biti crveno od njih krajem januara

Azija, moja dezela.

Nagoya, doner kebab. Poznajem ovog Turčina, imaju kiosk u Laguna Gamagori aquaparku preko leta.

Azija, moja dezela.

Večeras, zimski koncert u ćerkinoj školi. Ona je gore, za klavirom. Razredi 7,8,9 su imali po dve postave (po 18 učenika urazredu), 6 pesama sveukupno.

Moja ćerka je dala uvodne taktove pesme "While My Guitar Gently Wheeps", The Beatles, to na koncertima svira Paul McCartney. Aplauz posle prvih nekoliko nota sa klavira, svi su prepoznali pesmu.

Oprema je profesionalna, škola je ima. Sve je kao ono što profesionalni rock muzičari imaju.

Izvedoše deca pesmu, čak i neka mala inkozistencija se oprašta kada vidiš decu kako pesmu izvode kao orkestar.

Milina gledati i slušati ih.
    Azija, moja dezela.

Na B92 upravo pričitah vest da su stanovnici prodali selo. Fotografija je iz Ainokura sela, Tateyama, Japan.
    To se dešavalo i pre. Selo spadne na mali broj stanovnika (15-ak domaćinstava), država ne može da izdržava poštu, radnje i benzinske stanice se povuku i ostane ništa. Nema ni bolnica za starce (osim njih, nikoga drugoga ni nema, nema dece, nema škola).

Onda se oni dogovore i prodaju celo selo gradu, da tu napravi, na primer, deponiju smeća.

Kako oni to mogu da urade? Mogu, ostali seljani su pomrli, naslednika zemlje nema ili su se odrekli (već pripada državi), tako da preostala domaćinstva drže sve na šta neko privatan ima imovinsko pravo.

Kada to prodaju državi, može da radi šta hoće.
    Evo screenshot za tu vest. Kuće japanske, selo prosperitetno zbog turizma, veze nema sa člankom.

A dešava se u nemačkoj.

Azija, moja dezela.

Godinama dobijam neke kupone na kasi, nikada nisam znao šta se sa njima radi. Danas vidim ove šatore i red

Tu domaćice donesu kupone sakupljene preko godine i dobiju neki poklon

Azija, moja dezela.

Pratim sneg u Shirakawa-go preko live webcam.

Jutros:

17:00, ima ga još više

21:00 pada

To znači, moram da promenim točkove u zimske i idem u nedelju.
    Azija, moja dezela.