Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 81 to 100 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

  1. #81
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Nagoya, Sakae, kao Terazije za Beograd.



    TV toranj i park uz njega



    Tu ima po nekoliko dešavanja istovremeno, ovaj je bio namazan crvenom bojom po licu i donosio rekvizite za performans

    Azija, moja dežela.

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Put da se vide lale u Bokka no Sato počeo je lepo, od naše ulice



    Pa to sve procvetalo,



    Mislio sam, biće i tamo, gde je cveće važno zimskim centrima da prežive kada snega nema. Ništa od toga.

    Tamo je hladnije, sve kasni mesec dana od priobalja Japana



    Listpadno drveće jedva da pokazuje lišće



    Kao da je druga zemlja



    Ne beše ništa od lala. Tamo su, u polju, samo još nisu procvetale. Ybg.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Dok sedim za kompom, smeh i veselje dolaze od negde. Tačno od preko puta moje kuće. Nema muzike, bar se ne čuje na 20m.
    Ništa drugo nego da je firma za auto delove napravila party sa roštiljem za zaposlene i njihove porodice. Bilo je puno dece, ceo dan.



    To im je valjda bio godišnji party, nema alkohola za one koji voze.
    Azija, moja dežela.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Cveće do iznad kolena, Lupinus.



    Spektakularno kada je na većoj površini.



    Nabana no sato, Nagoya.

    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Još iz osnovne škole se sećam da mahovina raste na severnoj strani svega. Iz JNA, da se to koristi kao orijentacija kada se izgubiš u planini.
    Ovde je prodaju, da raste bilo gde.



    Prodaju i svašta još, ogroman centar za bašte u Nabana no sato, Nagoya.

    Azija, moja dežela.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Reka Nagara, posmatrana sa zamka u Gifu. Zaokruženo su turističke barke za veliku atrakciju



    Zaokruženo su turističke barke za veliku atrakciju, ribolov kormoranima



    Tradicija stara 1,300 godina, danas za turiste a odavde japanska pastrmka, "ayu" ide i na dvor, i danas



    Ovako naiđu ribolovci, sa otvorenim plamenom koji zbuni pospanu ribu



    Vidi se kako kormorani, upregnuti, gledaju na dole i hvataju ribe (koje su kao oveće sardele)



    Ta ista reka, jedna od tri u Japanu koje nemaju hidroelektranu, na svom ušću u Pacifik. Posmatrano iz Nabana no Sato, vidikovca.



    Što se vidi, nije brana, to je "sanctuary", zbog blizine okena, po plimi, voda nadođe i riba može slobodno da pliva uzvodno i da se prirodno mresti.
    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Zgrade su prazne od 2014. kada sam prvi put primetio.
    Slike iz 2014:



    Tu je isključena i voda i struja i telefon i plin, obrisane iz katastra, tu niko ne može da ima adresu stanovanja.



    Tako je to. Posle 30 godina, građevine pravljene da izdrže 30 godina zemljotresa se ruše. Od 1995. (posle zemljotresa u Kobeu, nova pravila gradnje) se prave da traju 50 i 75 godina.
    Pre dva meseca vidim građevinske mašine oko njih, prvo sam mislio da ih renoviraju.
    Ne. Porušene su.
    Današnji pogled iznad kuće koja u oba porethodna kadra - zgrada više nema.

    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Štand sa bocama vina je izvan supermarketa. Niko ga ne čuva. Ko hoće da kupi, treba da uzme bocu i odnese je u supermarket na kasu.



    Na samomu ulazu/izlazu u Apita supermarket, ovako je svugde po Japanu. U supermarketu ima 100 puta više izbora, ovo je neki "special".

    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Nabacio je bisage na bicikl, ide on, ni sam ne zna gde je i šta se oko njega dešava. Verovatno kao ona naša lujka što ide biciklom po Aziji, ništa ne razume, kao da joj je cilj da pravi doope od sebe, još i pravi blog na B92.

    Osaka, 9. maj 2017.



    Verovatno na FB šalje slike na lajkovanje



    Lokalci, koji voze bicikle svakodnevno kao neophodno prevozno sredstvo ga gledaju kao budaletinu.

    Pazi mu samo odeću: to nije za heavy duty bike riding. Pamučna, neprovetna. Koji kreten.

    U Japanu, bicikl može da se unese u voz, samo ako je u torbi. Znači, vozove nije video.

    Da ga pitaš, da ti da neki savet za put u Japan, pojma ne bi imao. Koga je on video, sa kim se sreo, šta je jeo, gde je spavao, šta je naučio?
    Beslovesno gubljenje vremena i pravljenje budale od sebe, to mu je bilo.
    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Begonije, ne da ih ima nego na glavu ti padaju

    [PRBREAK][/PRBREAK]



    Po ovoj fontani plivaju u krug (ima tok), danas su se nekako skupile u sredinu

    .

    Nabana no Sato
    Azija, moja dežela.

  11. #91
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Pa, ako devojci obećavaš baštu sa ružama, onda je odvedi da je vidi



    Nije nešto veliko, možda pola hektara



    Pa lepih sat-dva u romantičnom okruženju

    Azija, moja dežela.

  12. #92
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Origami, papirni cvetovi i ptice,



    Napravljeni tako dobro kao da su bili za takmičenje. Izloženi u kući





    Kuća je do pre 10 godina bila "Bed&Breakfast" u Šimodi. Sada je samo za familiju koja dolazi na poziv (i nas su uključili, kolega sa posla).

    Ima moj post o tome, Šimoda -
    japanska Rivijera
    .







    Evo ko ih je napravio: ova bakuta, još uči moju ćerku. Tada je imala 95 godina, sada je 98. i još je živa i zdrava.

    Azija, moja dežela.

  13. #93
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Bihar, jedna od siromašnijih država u Indiji. Ovo na slici (iz "The Economist") nije zatvor nego državna škola.



    Ovi što se veru po fasadi su roditelji, da dodaju deci puškice da prođu test. Katastrofa. Taj članak je rekao, to je toliko loše pa da svršenom osnovcu (8. razred) daš olovku i lenjir i pitaš ga koliko je olovka dugačka, ne bi imao pojma šta da radi.

    Ko je u IT, može da vidi masu indijskih imena po svim kompanijama. IBM je nezvanično preimenovan u Indian Business Machines, prebacili su 70% razvoja u Indiju.

    Kako to ako su im škole ovakve?

    Indija, sa 1.2 milijarde stanovinka ima, po zakonu velikih brojeva dosta pametne dece. Oni koji idu po svetu pa i zauzimaju značajne pozicije (Nadela, CEO Microsofta, Google ih je pun, moja firma takođe), gde su se oni školovali? Isto u Indiji, deca iz imućnijih porodica ili iz boljih država Indije (Indija ima 22 službena jezika koji jedni druge ne razumeju) na engleskom.
    Indijski državni univerziteti su odlični, za jedno mesto konkuriše 20,000 kandidata. Oni koji budu primljeni i to završe su mladi za izvoz. Negde 1998. avion na poletanju iz New Delhi je vraćen na terminal, svih 150 putnika, diplomci koje je Microsoft regrutovao, iskrcani, ad-hoc državnom naredbom.

    I, tu smo: IT je "knowledge intensive" grana privrede, od toga većina Indije nema ništa. Opet, nije im lako da vide svoje da neko uzima.
    Azija, moja dežela.

  14. #94
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Da se aktvno provede lep prolećni dan (29C), prvo Mikawa Lake, veštačko jezero, na rekreaciju u vidu veslanja 3 sata.



    Čamci su na iskrenost. Uzmeš ga, nema osoblja, platiš 3km udaljeno, usput je.



    Odoše one i u duboko



    Onda prebačaj na shiba sakura, poljska sakura, latinski plox subulata.



    Izbliza



    Stigli smo na vrh (skijalište Chausayama gde idemo zimi) žičarom pa smo dočekali i noćno gledanje, pod svetlima



    Nagađam, mislim da je današnja aktivnost bila uporediva sa prepešačenih 20km + šta se doživelo, uživalo i videlo.
    Azija, moja dežela.

  15. #95
    Auuuu....dubok naklon planeru ovog izleta.
    Čista natura.
    Korisno a tako lepo.

    Eh...da to ima ovde !

  16. #96
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Vidi hrane: Osim pirinča, skoro ništa uzgajano, divlje iz šume a ayu pastrmka iz reke pre nego što stigne do jezera.
    Ona je "impregnirana" soja sosom mesecima, kosti su fermentirale, omekle i ne oseća se da ih ima, nije kuvana.



    Reka je Tomoe, ~40km dalje prolazi kroz Kourankei, u njenom koritu na stenama piknikujemo nekoliko puta godišnje a u avgustu se i kupamo u osvežavajućoj vodi.

    Bili smo tu pre 8 godina, tačno na isti dan. Detetu je bilo malo straobalno - ide preko brane, vidi se tenda sa čamcima



    Sa jedne strane ovako



    Sa druge strane provalija

    Azija, moja dežela.

  17. #97
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Danas smo isporučivali krofne na neobične lokacije. Mt Fujimidai, sve smo ove prevoje prešli (a krofne sami pojeli, nikoga nije bilo osim nas).



    Ovo je bilo interesantno. Ćerka uzme dvogled, ne treba logovanje, password, štipkanje, pipkanje, skrolovanje...on, jednostavno, radi. Isto kao od pre skoro 400 godina (od 1630. godine kada ga je Galileo Galilej izmislio).

    Ona nikada nije videla telefon sa obrtnim brojčanikom, nikada TV koji nije flat screen.



    Tu sam kao objasnio: za telefon, važno je šta ima da se kaže a za pogled šta ti sa njega treba. Osnova se nije promenila.
    Azija, moja dežela.

  18. #98
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Chausuyama, zimi skijalište, leti cveće.



    Sa svih strana se čuje kristalno jasna, CD kvalitet, ambijentna muzika (jedna ista). To svira, to mu je koncert ovaj Mr. Izanagi, svake godine je tu, viđao sam ga i po drugim cvetnim spektaklima pa i na planinama gde dolaze planinari i turisti.
    Montirao se gore na vrhi, gleda u planine, za inspiraciju.



    Ove slike dole su prirodna okruženja sa dramatičnim pogledom, kojima posvećuje svoju muziku.



    Tu nema struje a instrumenti mu rade na 50m udaljen (njegov) agregat, da ne prave buku koja smeta muzici. Baš je prijatno.
    Azija, moja dežela.

  19. #99
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Lotusi, lokvanji, u jezeru.



    Omiljeni cvetovi u budističkom svetu, Buda je napravio prvih 7 koraka hodajući baš po njima.



    Baš mu je lep cvet



    Nauka je studirala kako to da na njegov list ništa ne prianja? Pronašli siu tajnu. U njoj uživamo svaki dan. Boce kečapa i senfa gde se sadržaj ne hvata za zidove boce.

    Azija, moja dežela.

  20. #100
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Poleti sokole, poleti...Osnivač firme za 3D, Oculus, Palmer Luckey, došao je sa svojom genijalnošću na naslovnu stranu novina od kojih "Kurir" krade zanat.

    (Nijedna slika nije moja, nadam se da nikada neću to imati u kući)



    On je heroj 3D budalaština koje bi ljude degenerisalo u ovako nešto



    Pa i to, ajde, ode se u bioskom jednom godišnje pa i nije strašno sedeti kao idiot 2 sata.

    Nego, šta bi sa 3D TV? Oni su prdnuli u čabar. Što se to ne prodaje?
    Pa i najvećem kretenu je (osim onima koji prave te TV) je jasno da uz upaljen TV u sobi ljudi rade i druge stvari, ne gledaju ga netremice.
    Zamisli porodicu koja sa 3D kacigom provodi dan, čita novine, ustane da uzme napitak, obeduje.

    Zazvoni ti poštar a ti se pojaviš ovakav na vratima:



    Čovek dobije infarkt.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •