Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 181 to 200 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

  1. #181
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Otvori se druga robna kuća IKEA u Japanu, kod mene.



    Po danu, na mojoj prvoj turi biciklom za vreme pauze za ručak (12km za jedan sat), ona je na pola puta
    Učestalost i dužina vožnje biciklom - da se za 1,5 godinu stigne do Srbije !
    Nije loše !
    Svaka čast na doslednosti i samodisciplini.
    Ali...

    Da sam tamo ,i da mi je to usput, ja bih ,ipak,ponekad, tu parkirao i gore u food holu sebe častio npr. sa onim filetom lososa za 650 din.
    Baš jeftino ali ne verujem da će to ostati dugo.
    Naravno u onu gužvu ne bih ali kad bih sa bicikla "šmeknuo" da parking (ako je nadzemni) nije pun....jeste sagorevam kalorije...ali..da bih opet dobro jeo !

    Imaš ti, eto, dok voziš, i zanimljivosti za forumsku reportažu.

    Ovde u lokalu dok idem na moju šetnju (danas lagano džogiranje) od 5-10 km,nova je svetlosna iluminacija na novoizgrađenoj zgradi .
    Noću je ovako

    Name:  2017-10-11 23.01.08.jpg
Views: 285
Size:  14.5 KB

    Menja i ona svetlosni dezen kao neka mini imitacija Burdž Kalife ili Marine Bay Sands

    Name:  2017-10-11 22.59.16.jpg
Views: 273
Size:  8.7 KB

    Name:  2017-10-11 22.59.02.jpg
Views: 275
Size:  8.3 KB

    Čak i ona antena gore

    Name:  2017-10-11 23.01.55.jpg
Views: 292
Size:  10.0 KB

    To gore će biti restoran.
    Iz blizine se vidi da još nije završena

    Name:  2017-10-11 23.02.11.jpg
Views: 252
Size:  18.4 KB

    Kompleks tih zgada -danju

    Name:  20170915_180829-1.jpg
Views: 260
Size:  15.6 KB

    Ali zbogom betonu,staklu,led svetiljkama.. odosmo mi u lokalno izletište gde su već stigle jesenje boje i da se iskoriste još ovi lepi dani

    Name:  20171009_181012.jpg
Views: 259
Size:  29.6 KB

    Name:  20171009_181006.jpg
Views: 269
Size:  25.9 KB

  2. #182
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Rušenje stare i izgradnja nove kuće.

    1. jun 2017, rušenje kuće koja bi bilo gde drugde stajala još 100 godina



    9. jun 2017, poravnata zemlja, ne sme da bude ni jedne cevi niti kabla ispod




    2. septembar 2017, gradnja nove kuće je u toku, bio sam u Thai mesec dana pa nisam video ranije stadijume




    26. septembar 2017, pod krovom je, dolaze vrata i prozori




    11. oktobar 2017, gotova, na prodaju



    Sudeći po kućama koje su moje kolege napravile (svi do 35. godine života) i gde sam bio na "house warming party", ova je pravljena da traje 100 godina pod japanskim zemljotresima. Ko je kupi, njegovo najstarije dete koje ostaje u kući da pazi roditelje kad ostare, neće morati da pravi svoju.

    Cenim, sama kuća je 250,000 EUR, zemlja je još toliko. Na ovoj lokaciji, porez na kuću i zemlju bi bio, procenjujem, 4-6 hiljada EUR godišnje.

    Građevinska firma Sekisui (sajt se sporo učitava) je razgranala biznis, dosta prave u Australiji, sajt pokazuje neke njihove monumentalne građevine u Australiji.

    Kuće tog kvaliteta retko ko na svetu pravi. Razvili su se u Australiji, tako kvalitetne kuće tamo ni jedna Oz firma ne može lako da napravi, prodaju se po lokalnim cenama a firmi su vrlo profitabilne jer ne moraju da imaju sve ono što zemljotresi i propisi gradnje u Japanu zahtevaju. Možda im je 20% jeftinije da je istu, sa drugim betonom i bez armature, naprave u Australiji. Dok je cena niža nego lokalna Oz gradnja, kvalitet je superioran. Maltene kao superiornost kvaliteta japanskih vozila.
    Azija, moja dežela.

  3. #183
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Noću je ovako

    Name:  2017-10-11 23.01.08.jpg
Views: 285
Size:  14.5 KB

    Menja i ona svetlosni dezen kao neka mini imitacija Burdž Kalife ili Marine Bay Sands
    To sam mislio da te pitam. Vidikovac restoran bi imao neki vidik? Sigurno, ako ništa drugo, kao sa kontrolnog tornja nekog aerodroma.
    Iskreno, osim biti na visini, pokušavam da zamislim šta se odozgo vidi. Osim ako je restoran klasa + visina nad ravnicom, to bi možda bio pogodak.
    Uz dobar restoran, podići ravnicu iznad zemlje, to je situacija koju nizija ne vidi svaki dan.
    Želim im uspeh.
    Azija, moja dežela.

  4. #184
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Kokia do Tokia!

    Odvedem decu danas da vide jesenje cveće, kokia.



    Spektakularno, mada je bilo bolje prošle godine, kada je pun cvet zavisi od godine, prošle smo uboli još bolje, ima post negde







    Druga devojčica je drugarica iz razreda.

    To bih hteo da napomenem. Bar dva vikenda, nekada i tri u mesecu, ćerka ima neku drugaricu da dođe na "sleep over" i bude sa nama dva dana.

    Roditelji su Japanci, Amerikanci, Englezi i mešoviti brakovi. Naravno, za decu spremimo doručak, nekada i ručak ili večeru. Tim drugaricama je užitak i egzotika da pojedu nešto ukusno što nisu znali da postoji, Thai, srpsko. Ja sam dobar kuvar a mama je virtuoz.

    Važnije, preko toga, što oni (roditelji) vole je - da kod nas nema TV ili kompjuterskih igrica. Uvek neka aktivnost ili spektakularna mesta sa kojih fotografije obilaze svet, a sve bezbedno. Rado nam poveravaju svoju decu.

    Reče mi ćerka, jednom, dok ručaju zajedno u školi (svako voli da proba njen kućno spremljen topli obrok, nekad joj pola pojedu) dok je govorila jednoj drugarici da dođe za vikend, druga jedna reče : "Ona je bila već dva puta, sada je moj red!".
    Azija, moja dežela.

  5. #185
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Toki, premium brands factory outlet, tu idemo kada treba da se kupi (po 15-20 odevnih artikala) za sezonu i kada meni treba nešto od odeće za posao.



    Ovaj put sam ja kupovao u tom outletu, 400 radnji svetskih marki

    Već 25 godina, sve što je odeća za posao, kupujem od ove firme (čije sam cipele "brukserice" nosio polovinom 1970-ih)



    Brooks Brothers ima veliku radnju u Nagoji, na prominentnom mestu, uz "Tiffany" draguljarnicu, kao u centru Terazija.

    Kako to radi: roba nije defektna niti vraćena od nezadovoljnih kupaca. Kada im ponestane svih veličina i dezena, taj stock pošalju ovde. I cene su od 30% do 70% niže. Za stvari koje se sporo menjaju, kao poslovna odela, poslovne košulje, casual pantalone, to nije bitno.



    Drugo nešto. "Toyota Home", građevinska operativa firme automobila Toyota, je tu kupila dva fudbalska igrališta veličine plac i napravila kuće.



    Mnogi u kraju rade za Toyota, od njih dobiju i povoljni kredit za kuću, skoro sve je već useljeno.



    Na 100m imaju taj "factory outlet" sa 400 radnji i 50 restorana, na 100m imaju vrhunsku banju, onsen



    Odmah uz onsen i hipermarket



    Mora da su kuće bile po povoljnim cenama, skoro sve useljene, parkirana privatna kola.
    Čak sam se pre godinu dana i raspitivao da neku kupim i uselim se tu. Ne vredi, možda kao penzioner kada mi je ćerka izašla na put i otišla od kuće.
    Umesto da ide vozom od Tajimi do Kozoji pa onda school bus, bolje je da ima taj bus na 200m od kuće.
    Azija, moja dežela.

  6. #186
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Spavanje "kao mačka", 15 minuta.
    To su Japanci naučili dobro tokom 12 godina školovanja. Posle ručka, 15 minuta spavanje, na nadlanicama, kao mačka na šapama. Tvrde, za 15 prvih minuta spavanja, dobiješ 70 okrepljenja. Pa i verujem im.

    Restoran u Osaka Universal studios. Nisu pijani. Svo četvoro zaknjavalo istovremeno.
    Ova jedna se još i opire, gleda na iPhone poruke, možda je nešto vrlo važno.
    Da se vrati u svoje školsko doba, ništa nije bilo važnije od brze dremke.

    Azija, moja dežela.

  7. #187
    Video, Mt Fuji iz shinkansena, danas. Mema snega na vrhu, novi tek stize

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #188
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Japan, farme solarnih panela.



    Sa državnim subvencijama, ako je 1 Kwh 25 dinara, za struju iz solarnih panela država plaća 32 dinara.



    Pa ih ima gde god da je zemlja bila slobodna da se kupi. Firme to rade.



    Na zaletu u sleđenju "Zelenih", te će solarne plantaže uraditi državnoj Elektrodistribuciji ono što je Internet uradio novinama.

    Jeftinija struja za potrošače? Gde će da se nađu pare za održavanje elektro mreže? Na slici 3 je baš to : državna mreža, dalekovod, oko kojeg su solarni paneli.
    Jedino da država poveća poreze da nadoknadi gubitak i to utroši na održavanje mreže. One koji prave farme to ne zanima - samo da dobiju tih 25% cene za struju iznad normalne, neka korisnici uživaju a država posle neka gleda šta će kada kičma prenosa ostane bez para i počne da propada. O tome korisnici (a ni država) danas ne misle..

    Jedna od najvećih gluposti ovog 21. veka.
    Azija, moja dežela.

  9. #189
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Pogled iz mog tokijskog ofisa prema Roppongi. Raamen je bio tu negde, vidim ga preko Yoyogi parka. Negde u zaokruženom.
    Nisam imao vremena ni da mu se javim a kamoli da se vidimo.

    Azija, moja dežela.

  10. #190
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Slikao sam ovu stambenu zgradu u centru Nagoje, centru kao da je na Slaviji



    Pa onda primetim da je u kadru reklama za iPhone X



    Reklama kaže, dolazi 3. novembra 2017. kao da se spušta letećim tanjirom neka druga civilizacija koja donosi nešto novo.

    Majko mila, kao da će tek od 3. novembra čovečanstvo moći da nekoga pozove telefonom.

    Telefon je izmišljen da daljinski snima koncerte klasične muzike (kao, "Baltimore Philharmonic Orchestra") i da ih narezuje na vinilske ploče.

    Ono što svi imamo u kuhinjama, teflon tiganj, je oplata Apolo modula za svemirsku misiju iz 1960-ih.

    Nauka narodu, neka smišlja za šta će je upotrebiti.
    Azija, moja dežela.

  11. #191
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Da li to MacDonalds u Japanu izumire?

    Već su zatvorili 400 od 3,600 radnji (Srbija ima 16 Mac), preterana investicija kada su Mac glavešine mislile da je Zapadna hrana neodoljiva i ima svi da je jedu, "bez obzira na rasnu, versku, kultirnu ili seksualnu pripadnost".

    Na panou su cene skoro upola niže nego što su bile (istina, samo za vreme ručka i mala cola i mali pomfrit). Normalno, Mac Big Mac set je 780 Yen (toliko i dinara).



    Jednom u 3 meseca odem u Mac kada imaju neki novi štos, ne za popust. Blizu mog ofisa ima jedan, posle više od decenije znaju da sam redak stranac tamo (Toyota City) pa se nekako uvek namesti gospođa koja priča odličan engleski. Ne vredi.

    Moja ćerka, kada smo na putu (i u Thai) i predložim "Idemo u Mac", kategorički odbija. U Thai je trebalo da imaju lokalizovanu hranu (bio je post) pa ni tada nije bila zadovoljna. Ja jesam bio, Thai hrana u Mac.
    Azija, moja dežela.

  12. #192
    To da ima thai hrane u MacD. , kad si bio na putu pa svratio, za mene je baš iznenađenje.
    Mislim da ove godine nismo išli tamo nijednom.

    Ako ikad više odem tamo svratiću da vidim to čudo i probam ukus takve hrane.
    80-ih je bio onaj prvi na Slaviji i na Terazijama.
    Kasnije sam jeo tu neki kolač-pitu kao domaći i nije to ni bilo loše.
    Čak bih rekao da im je sladoled jeftin i dobar.

    Inače ni mi ne idemo tamo ili tačnije retko .

  13. #193
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Ne da ta Mac Thai hrana nije bila loša nego je daleko bolja od iste te (samo dva jela) sa ulice.

    Drugo jelo nikada nisam uspeo da probam (kao svinjska šnicla, iseckana u "prste", uvek je bilo rasprodato.

    To je ovo, levo na levom panou

    Azija, moja dežela.

  14. #194
    Kiša danas, japanski đaci i subotom idu na aktivnosti. Ne sme se biti u u školskom krugu bez školske uniforme.



    Nije omela (mada su svi bili mokri) fudbalsku utakmicu. Moja ćerka je bila u navali, nosi broj 11, kao nekada Džajić (ona to ne zna).



    Imala je sreće, postigla jedini gol



    Ceo dan po kiši, od 10 ujutro do 3 popodne. Dok se još, pokisla, nije ohladila, tu je naša banja i u toplu vodu do ramena.
    Noje: "Ma sa'će ovo da stane, ne može dugo ovako"

  15. #195
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Neko bi pomislio da pratim McDonalds i da tamo stalno jedem. Ne, semafor na mojoj biciklističkoj stazi me uvek ovde zaustavi. A u Mac odem jednom u 3 meseca, kada imaju nove ponude, kao ova.

    "American drag" je njihov slogan za ovu kampanju. Kao, baš, američko, kao da i do sada nije bilo.



    Prva je cheeze burger ali u mafinu. Desno je beef burger, ispod njega chicken burger.

    Sutra idem u Toyota office, baš da probam jedan od njih. Ako je i dobro a i ako nije, sledeća šansa im je da mi prodaju nešto je za 3 meseca.
    Azija, moja dežela.

  16. #196
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Petak 3.11. je praznik u Japanu. Prođem biciklom pored IKEA robne kuće, tamo ludnica. Red kao zmija, možda 1000 ljudi.



    Red ide kao zmija, verovatno sat vremena čekanja da se uđe. Koliko ih izađe, sa izlaznih vrata javljaju koliko da novih puste unutra.
    Bila bi nesnosna gužva, još bezbednost, ako se nešto desi (zemljotres) a unutra kao u košnici, ne bi mogli ljudi da pobegnu.



    Ma zayebi IKEA, moj park je tu, unutra mir i milina





    Neko i na piknik došao, po lepom novembarskom danu

    Azija, moja dežela.

  17. #197
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Što se u Koreji (obe) dobar deo stanovništva preziva Kim, Lee, Park?

    Slika je iz The Economist, čitaoci se bunili za ovu što je pokazala doope pa su je redaktirali, da bude bez nje.



    U srednjevekovnoj Koreji, stanovnici (kmetovi) na njihovim teritorijama su morali da imaju prezime feudalca čiji su poreski obveznici (u pirinču, proizvodima sa farmi).

    To je i danas ostalo mada imaju pod-prezimena sa koje su lokacije bili njihovi preci.
    Azija, moja dežela.

  18. #198
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Bilo je ovo i ranije, Zamak slatkiša.

    Po šugavom danu, tu se ode da deca imaju aktivnost. Imali smo gošću, devojčicu iz ćerkinog razreda.

    Pravljenje biskvita. Ova radionica je za pravljenje kolača



    Porodice dolaze



    Mi smo išli na biskvite, skromnije a opet da deca nešto naprave. Puna kuhinja, industrijske snage



    Posle prvog pečenja nedekorisanih biskvita dolazi udešavanje





    Prvo pečenje je bilo 10 minuta na 160C, drugo na 8 minuta na 100C



    Finalni proizvod, u kesicama kao za poklon



    Na mesto dolaze mladi, ne da prave kolače ili biskvite, nego da iznajme nošnju i da se islikaju. Bila je kiša napolju, sve unutra





    Posle toga, dva sata plivanja u water park Komaki. Lepo se izvadi loš dan (vremenski) za decu.
    Azija, moja dežela.

  19. #199
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Korankei klisura, jesenje boje, četvrtak 23. novembar 2017.

    Danju





    Noću






    Pripada Toyota City, velika turistička atrakcija.
    Azija, moja dežela.

  20. #200
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Asuke mesto, pripada Toyota City.



    Selo (u stvari, gradić kao Lajkovac) nema ni jednu kafanu ili kafić ali ima dve knjižare. U jednoj vidim ove knjige sa receptima za spremanje testenine



    Hrvatski prevodi nekih zapadnih knjiga recepata





    Uđem i pitam, da ih kupim. Kažu, ne može. To je samo za izlog, na nekom jeziku koji niko ne bi čitao. Nema cene, nije na prodaju.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •