Results 1 to 20 of 85

Thread: Thailand 2018

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sletanje u Bankgok, Suvarnabumi airport (glavni). Kontejnerski terminal za air cargo.



    Koja tu logistika treba. Da sve uđe, posle na air cargo izađe, sva dokumentacija, čuda.

    Kilogram tereta koji ide brodom košta 11 dolara, u proseku. Kilogram tereta koji ide air cargo košta 120 dolara. Tako diskovi iz Ayutthaya (80% svetske proizvodnje hard diskova i SSD memorije se pravi u Thai, Ayutthaya).

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Gledano sa visine, mada vi dolazite sa druge strane u BKK, ovo postoji milenijumima.
    Meandriranje reke Bang Kapong

    To je baš ovde negde




    Dole, svašta ima

    Možeš da provedeš 3 dana sa ovom i još nekoliko pijaca a tek hramovi. 60km od Bangkoka.
    Lanci restorana gde Thai dolaze na ručak (zatvara se u 17:00)


    Postovao sam ovo i pre, jedan član (koji je bio u Thai 10 puta) je izrazio čuđenje kako je taj narod uredan








    Samo neki od hramova uz reku
    Hindu, Phra Pikanet. Tu se mole (Thai) poljoprivrednici za rodnu godinu. Ganesha, u rukama (ima 4 ruke) drži šećernu trsku, ananas, mango i casawa, to je što tamo uzgajaju.
    Neko bi se čudio da mu je (slonu) leva kljova polomljena. Tako i treba, Desna kljova slona u Hindu simbolizuje tvoje želje i tvoja stremljenja a leva, polomljena, da nećeš dobiti sve što hoćeš. Ko ide u Indijske restorane, može to da vidi.
    Objasnio sam kolegi Japancu na ručku u Indo restoranu gde stoji kip slona sa polomljenom desnom kljovom, nije mogao da veruje.. Probam da potvrdim, pitao sam vlasnika restorana, pojma nije imao o čemu pričam.

    Na stopalima Ganesha su njegove sluge, pacovi. Pacov je u Hindu, radoznala životinja koja stalno mora da gricka i istražuje. Pacovu (biološki) zubi stalno rastu, ako ih ne koristi, neće moći da zatvori usta. Simbol radoznalosti stalnog istraživanja novog.
    Na tom potezu, ima još na desetine hramova, samo neki, Saman Rattana Rama 6 (primetimo nogu na dole, to je kada on uči sledbenike).


    Yolo, "zlatni hram"
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •