Results 1 to 20 of 188

Thread: Foto za danas (2019)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Nagoya, Japan. Prvi put danas, iz kola, stojeći na semaforu, primetim ovu radnju visokokvalitetne zvučne opreme. Prošao sam biciklom 100 puta. Sledeći put ima da stanem i pogledam šta imaju na 3 sprata.



    Šta kaže "JBL" : "Hear the truth".



    I JBL i Harman Kardon sam imao na PC-jima. Mislio sam da je to vreme, sa iPhone i iTunes prošlo. Ipak se drži.

    A nekada, dok sam bio "momak u žaru" sam stavljao zvučnike gramofona "Tosca 10" sa obe strane jastuka da slušam muziku sa dobrim basovima. Onda su došli "Technics" zvučne linije ali opet, danas mislim da se ne bih izložio trošku.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Kada prestane skijaška sezona, ovo se radi u martu. Isto u novembru pre nego što počne skijanje. Aquapark, subotom. Imamo ih 15 u krugu od 30km, veliki su kao sajamske hale.
    Voda 32C, vazduh 31C. Komaki aqua park, Nagoya.



    Ulaz je 500 dinara, ceo dan, mada posle 2-3 sata postane dosadno i sve se ispriča. U "lazy river" sa ćerkom razgovaramo o stvarima o kojima nismo tokom nedelje.
    Danas je jedna od tema bila zašto je Facebook (gde nemamo nalog ni ona ni ja) pao 14 sati. U Australiji su uspaničeni zavisnici od te društvene mreže zvali "000", telefon za policiju, ambulantu, vatrogasce, da prijave da Facebook ne radi.

    New York Grand Jury traži da se ispita mogućnost razbijanja Facebook na tri dela (Facebook, Whatsapp, Instagram) jer je privatna kompanija postala previše moćna.
    Da to spreče ili učine nemogućim, FB je pokušao da ih još više uveže i to je ta "Configuration change" koja je dovela do 14 sati down time.

    Koga zabole ako selfiji, slike mačaka i beba nestanu? Verovatno nikoga ali biznisi koji plaćaju FB za reklamiranje i te kako vide štetu.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Iz mog lokala, predgrađe Nagoya, moja biciklistička staza. Danas sam prvi put ove godine primetio insekte. Trebalo bi da znači, ova duga zima (koju smo presekli 1-mesečnim boravkom u Thai) je na izmaku.

    Kornjače se, kao i uvek u ovo doba, sunčaju



    Ovu će branu spustiti prve nedelje maja, da se napravi jezero

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Isto sa moje bicikl staze (ima 12km ovog plavog, za bicikle) pored Toyota Automobile Museum.
    Ovo šiblje su azaleje, procvetaće početkom aprila.



    Muzej ima postavku "10 najboljih kola koje su posetioci izabrali", za 10 godina sam ih video sve, čekam da se promeni u aprilu.



    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Danas Universal Studios Osaka. Ode dete samo. To je kao Beograd - Užice. Trebala je da promeni prvo dva lokalna voza, onda shinkansen (52 minuta), onda još dva lokalna voza u Osaki.



    Sada se vraća, istih 5 vozova na povratku.

    Išla je sama isti taj put i pre 3 godine, kada je imala 12. Kolega, Amerikanac, zapanjio se kada sam u (tada) rekao. Reče, u Americi, dobra šansa da bi osoblje stanice kada je vidi da kupuje kartu, pozvalo "Neglected Minor Squad", priveli bi je (kao da beži od kuće) i ja bih na sud trebao da idem da je dobijem nazad.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Danas, pre plivanja, bioskop. "Captain Marvel" film. Naučna fantastika, svi nepovredivi, lete u kosmos po želji, biju se, ubijaju, vaskrsavaju. Možda bih ga preporučio nekome ko je navučen na video igre gde je sve moguće.

    Filmovi imaju neke kao plakate,



    ovaj, nema.



    Išao sam da ugodim ćerki koja se u tim bioskopima oseća kao riba u vodi.





    Tamo vidim, da je epizodista iz spota mog omiljenog benda The Smashing Pumpkins "Stand inside your love" (izdat februar 2000).

    (Niko ne treba da klikne na linkove)



    isto epizodista, u filmu radi kao neki neki security koji je pozvao policiju.

    U spotu, gitarista grupe koji kao svira gitaru gudalom, zove se Iha Nobuharu, treća generacija Japanaca u Americi, nikad bio u Japanu, reč ne zna japanskog. Upoznao sam ga u Čikagu 1999. On je taj koji pravi onu žegu u spotu "Cherub Rock".

    Billy Corgan, glava grupe The Smashing Pumpkins

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,547
    Shinjuku, Tokyo, hotelska soba u "Century Southern Tower.



    Noćni pogled



    Ona crna rupa bez svetla, to je Yoyogi park. Zaokružen je Yoyogijev stan u kome sam živeo 3 godine. Peške do posla, peške do parka.

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •