Results 1 to 20 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Japan, Tokyo.

    Zbog Corona virusa, stigla je zvanična naredba firme da se radi od kuće. Jedan kolega koji je morao da ode u ofis iz nekog razloga, pitao sam ga da mi pošalje sliku.



    Skoro nikoga nema, 11am.

    Rad od kuće je za Japance no-no. Nadam se da će ova opasnost pokazati Japancima da je to moguće i u normalnom stanju.

    Za rad od kuće, Zapad to odbija sa 70% ispitanih. Japan odbija sa 73% ispitanih.

    Velika je razlika, zemlje kao Japan gde ima masa proizvodnje i gde je nemoguće raditi posao od kuće i zemlje gde su servisi većina ili dobar deo ekonomije, onda Japan i nije nešto strašno iza.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Nagoya, Anshin Oyado Luxury Capsule Hotel

    U samom centru grada, 100m od mog ofisa, (na linku udaljenost do potrebnih mesta daju u desetinama i stotinama sekundi, peške).



    Cena je 5,500 dinara za 24 sata. Inače je 3,500 dinara za one koji nisu "luxury". Na linku hotela se vidi šta je "luxury".

    Nema mešanja polova - odvojeno muški i ženski deo. Nema dece, svako mora da bude 18+ godina. To je pravilo za sve capsule hotels.

    Osim turista (mnogi dođu samo da prespavaju i da i to vide) lokalni gosti su oni koji se zapiju pa im je jeftinije da tu prespavaju nego taxi. Ti lokalni ne traže nikakav luksuz, oni ne bi ni došli u ovaj nego u "obične" gde se samo strovale i nahrču.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Hotel (jedini i pri tome vojni) u Sattahip, Thai, sedištu pomorske baze. Slika 10. jul 2019.



    I slika od juče (novine), kontigent Thai vraćenih iz Wuhana je izdržao 14-dnevni karantin i napušta baš taj hotel.

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Preminuo Zoran Modli. April 22, 1948 – February 23, 2020)




    On je, uz Marka Jankovića bio nekada prepoznatljivi glas Studio B. Čak je i Slobodana Konjovića (isto Studio B) uveo da na JAT letovima snimljeno govori procedure za bezbednost.

    Sa svojom "letećom diskotekom" je dolazio i u provinciju, tu sam ga upoznao. Mašala večeri sa njegovim izborom muzike i njegovom duhovitošću. On je vodio diskdžokejski program i u diskoteci "Sinagoga" u Zemunu i tu napravio glasanje kako bi nova grupa koju je upravo predstavio trebala da se zove. Rezultat je bio "Yu Grupa". Posle je istorija.

    Posle , u JAT, gde sam ja bio aviomehaničar a on pilot (posle i kapetan) Boeing 727 sretnemo se (dok sam ja merio ulje i parametre) i prepoznao me. Nijedan aparat nisam voleo više od Boeing 727, a on isto zaljubljen u njega. napisao je i "obituary" za tu legendarnu mašinu kada je povučena iz prometa.

    Poslednji put sam video njegov kolosalni nos i veliku inteligenciju na letu Beograd - Atina 1985.


    Počivaj u miru, draga legendo, idolu i prijatelju.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Svaka ti čast na ovom pomenu.

    "Uzeo si mi reči iz usta".

    Iako sam u velikom poslu, pa sam i neaktivan na forumu,kada sam pročitao tu vest, hteo sam i ja napisati nešto o njemu.
    Eto ti si ga i lično poznavao.
    Koliko sam samo studentskog vremena proveo učeći uz Studio B i njega.

    Simbol tog vremena.

    Večno će ostati u našim mislima!

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Svaka ti čast na ovom pomenu.

    "Uzeo si mi reči iz usta".

    Iako sam u velikom poslu, pa sam i neaktivan na forumu,kada sam pročitao tu vest, hteo sam i ja napisati nešto o njemu.
    Eto ti si ga i lično poznavao.
    Koliko sam samo studentskog vremena proveo učeći uz Studio B i njega.

    Simbol tog vremena.

    Večno će ostati u našim mislima!
    Rekao mi je, mnogi nisu znali da je pilot JATa, kada da kapetansku objavu o letu, mislili su da ima ortaka pilota koji ga je uveo u kabinu i dao mu mikrofon.
    Koji je samo prijatan glas imao!
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Vidim sliku na B92 (25. februar 2020) sa Tesla električnim automobilima koji negde čekaju na punjenje strujom. Naslov je bio "Kao kod nas u vreme sankcija". Ovi su čekali po 5-6 sati a tako glitzy skupa kola.
    Slika sa B92



    Tačno je to. Punjenje traje 40 minuta a i to proizvođač, Tesla Motors, zove "ultrafast charger". 40 minuta je brže od 3 dana koliko traje punjenje sa kućnog priključka ali se teško može nazvati "ultra fast".
    Da su vlasnici imali Yuga ili bilo koja druga jeftinija pa i skuplja klasična kola to im se ne bi desilo. Na kraju, struja za kola ako je proizvedena možda iz termoelektrane na ugalj pa efekta smanjenja zagađenja i nema.

    Danas, tačno preko puta Toyota Automobile Museum, Nagoya, vidim ovu stanicu za punjenje kola vodonikom. (moja slika)



    Ušao sam, slobodno, nema ni mušterija ni osoblja. Self-service. Natakanje vodonika traje 2 minuta i ima sve sigurnosne mere da se ne ispusti (jedino ako neko nagari kola dok je punjač u grlu rezervoara) (moja slika)



    Da se pokaže kako je to jednostavno i rutinski, ženska (reko bi se, vremešna) puni gorivo, vodonik (slika sa neta)



    To su za sada jedina kola u Japanu na vodonik. Toyota Mirai (Mirai = "budućnost"). Može da se vidi svaki dan ali nema ih puno, skupa su. Koštaju 55,000 dolara. Do sada ih je proizvedeno manje od 10,000. U tom relativno malom broju primeraka, Amerika ima više od pola učešća.
    Slika sa ulice u Nagoji (moja slika).



    Mesto rezervoara je ispod sedišta. Testirana su kola rigorozno, u rezervoar pucano mitraljezima, ništa mu nije bilo. U slučaju nesreće, vodonik rezervoar je poslednja stvar o kojoj treba da se brine. (Slika sa neta)



    Kola su zapanjujuće jednostavna (imaju samo jednu brzinu jer su, u stvari, električna) čudi me da nisu pojeftinila u međuvremenu.

    Sada ima u Japanu 100 stanica za vodonik, cilj je da ih ima 200. Isto je bio i cilj da takvih vozila bude 200 hiljada a prodato samo 10, 000. Nešto se to slabo prima.

    Broj benzinskih stanica u Japanu se skoro prepolovio. Od 1994. kada ih je bilo 60 hiljada, sada ih ima 31 hiljada. Convenience stores 7-11 ih ima 20,700.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •