Results 1 to 20 of 89

Thread: Foto za danas , 2023

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Nagoya, centrair airport. Thai na mesec dana. Aparat je Airbus A-350-900, 5 godina star. Thai je pre 3 godine izbacio iz upotrebe, zbog 30 % veće potrošnje goriva, svih 20 Airbus A-330 (to je onaj avion koji AirSerbia koristi za letove za Ameriku).
    Čudno, pri rezervaciji karte i izboru sedišta, pokazalo je samo 10-ak slobodnih mesta, skoro sva u sredini. Pomislio sam,ako je pre pandemije bilo 5 direktnih letova dnevno a sada ima samo jedan, moguće da je puno.
    Nije bilo puno,čak je bilo i prazno.Na čekiranju se videlo.Što je pre pandemije trajalo 2 sata sada je bilo gotovo 35 minuta. Možda ni 25% aviona. Čak je u domenu mogućeg, da je sam Thai Airways,na bazi očekivane potražnje, rasporedio slobodna sedišta za bolju ravnotežu a ostala proglasio zauzetim.



    Za posmatranje aviona,400m dug "spit" u pistu



    Sa dvogledom, maltene možeš da kažeš da li putnik u prozoru ima brkove



    Ode on

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Nagoya, CentrAir airport, Terminal 2.To je otvoreno 2018, maltene samo za AirAsia. Odatle je išao i njihov let za Bangkok, za 30% cene od Thai Airways. Možda 90% letova sa Terminal 2 je bilo AirAsia. Sada, jun 2023.tamo su svi drugi low-cost a AirAsia nema ni jedan.





    Nekoliko letova za Aziju



    I nekoliko za po Japanu. Još se nije povratilo kao u pre-pandemijskim danima.

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Japan, supermarket, kajsije. Malo poznato voće u Japanu. Cena je kao u dinarima, da ih nije bilo 2kg, kupio bih, ovako, previše. Sećam se kako smo se peli na drvo i krali zelene kajsije.

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Japan,Aichi, Gamagori, Katahara. Festival hortenzija, cveća kišne sezone (ceo jun i pola jula).











    Imaih,u ovom špaliru, 37 vrsta

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Još jedan ispraćaj u Thai. Ćerka danas otišla. Airbus A350-900.



    Kaže,bilo je truckanja preko Okinawe,video samo olujne oblake na radaru

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Bangkok,danas. Bujna vegetacija oko bazena i 320m jogging staze kroz tropsku baštu.



    Kuće koje su bile u izgradnji, sa desna, sada su useljene. U daljine dve nove visoke zgrade.

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Eh....Bangkok, Thai !

    Kako se samo izgradilo ! Uvek volim da vidim slike - privatne, ne sa neta.

    Da ne lažem...da ima nostalgije za Thai -IMA !
    A najviše kod ćerke , koja je kod poseta bila mala i nije imala taj puni osećaj tropa kakav bi imala sad.

    Šta da kažem, gde god idemo upoređujemo sa Thai.Ima što je bolje ali ima nešto u Thai što nam fali.

    Moraćemo se bar još jednom vratiti u Thai.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •