Results 1 to 20 of 32

Thread: Foto za danas, 2024

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Japan, Irako poluostrvo, Aichi Prefecture (Nagoya). Plaža sa onsen kompleksom i nešto kuća i stanova. Umalo da prošle godine kupim stan tamo.
    Šta bi sada bilo? Firma naredila da se svi vrate u ofise, nema više rada od kuće. Da sam tamo, trebalo bi mi 3 sata do Nagoje i 3 sata nazad.



    Doduše, kada budem stvarno u penzijiji, možda nešto tako, samo visoko, pusti ti tsunami.

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Polovina februara, cvetanje "ume" kajsija.





    Sazrevaju u junu (nikad ne sazre, ovako su zelene, kisele) i koriste se za pravljenje "ume šoću" likera. Čitava industrija, mnogi sami prave kod kuće. Japanci tvrde, da se od tog likera napiješ, nema mamurluka i glavobolje.



    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Fender Stratocaster ove godine slavi 70 godina (1954-2024) na muzičkim scenama i u bendovima. Tokijska prodavnica ima izložbu, na njoj su i dva Stratocastera koje su svirali Eric Clapton i Jeff Beck lično.



    Evo ga i naš

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Japan, Toyota City, mada je po celoj državi isto. Kuća koja ima "dokuću" u kojoj žive roditelji. Najstarije dete preuzima imanje i doveka pazi na roditelje. Ta dodatna kuća je potpuno funkcionalan 2-soban stan, čak i da se nikada ne vide.



    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Godišnjica Velikog Tohoku zemljotresa i tsunamija, 11. mart 2011. Od samog zemljotresa niko nije poginuo a tsunami je otplavio i podavio skoro 20,000 ljudi. Bio je tsunami krša i mulja, 17m visok. Evo koliko visok, do crvene linije.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    Nagoya, Naba no Sato park Iluminacije, od novembra do maja. 6.5 miliona sijalica. Ove godine je tema Egipat.



    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,552
    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo lepo ali je bilo ukusno.



    Ovo sam jutros našao u novinama, ovaj je rekao da je hrana došla kao u zatvoru. Mada, rekao je da ukus nije bio loš.
    QANTAS se izvinuo i rekao "Ovo je stvarno ispod standarda prezentacije hrane koji se trudimo da održavamo".

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •