Results 1 to 20 of 31

Thread: Gashou zukuri, kuće iz bajke

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Poseta selu 24. januar 2016. Isto je kao uvek, samo napadao dobar sneg i jos je bila snezna oluja.



    Pauza u oluji



    Evo je opet, jak vetar, nosi vec napadali suvi sneg. Gore, na vidikovcu Shiroyama, naziru se ljudi koji stoje



    To su tipovi, hiljade njih, dosli da slikaju po osvetljenju sela, desava se 2 vikenda u januaru i 2 vikenda u februaru. Jeziva guzva.
    Ovako je bilo kada sam otisao na to osvetljenje februara 2012. Podne, na stotine je vec doslo gore i razapelo svoje tripode. Ne mozes da dodjes da pogledas selo sa javnog mesta:



    Navala je napravila mesto neupotrebljivim



    Radosna vest: ti koji su nekad dolazili u podne da "zauzmu mesto" sa svojom postavkom foto-tehnike, to vise ne mogu.



    Nema vise tripoda. Sada mogu da cupkaju 4 sata dok ne padne mrak i da slikaju iz ruke, slike od kojih uspe 1 od 500.
    Bas mi drago.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Snezne slike 2017. Uvek isto, isto lepo



    Sa vidikovca



    Wada house iz bliza

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Mesto se zove Shirakawa-go po ovoj reci: Shirakawa. Shirakawa = "Bela reka".
    Brza je, ima pene, pa izgleda bela



    Jedne zime je izgledala ovako



    Pre neki dan, ovako. Sneg na kamenju pa kao mali plastovi belog sena

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Pogledam webcam iz Shirakawa-go, danas veje kao ludo



    Slucajno posle pogledam, u vreme kada je vec trebalo da bude bez svetla, i dalje veje



    Malo kasnije, i dalje



    Ovo vec nesto nije uobicajeno, i dalje svetlo



    Pa vec kada je mrkli mrak, veje ali joj ima svetla



    Autobusi dolaze na parking koji inace mora da se isprazni pre 17:30



    To je to: 3 vikenda u januaru i februaru imaju nocno posmatranje, sa osvetljenjem kuca do 20h. Ko je dosao ovaj put, nece mnogo videti i naslikati po mecavi



    A trebalo je da bude ovako, moja slika od pre 4 godine

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Stalno držim na jednom ekranu Shirakawa-go livecam i jutros vidim ovu scenu.
    Ovi isto znaju za kameru i gde je pa momak pozira dok devojka verovatno trazi kako da sačuva screenshot na mobilnom telefonu.



    Šta je tu čudno?

    Screenshot je od 7 ujutro. Prvi turistički autobusi dolaze u 10 ujutro, radnje za suvenire i svi biznisi se otvaraju u 10.

    Ovo dvoje su tu verovatno stigli po mraku prošlo veče, prespavali, pa izašli rano da se nagledaju zamandaljenog mesta. Brzo će da shvate da je mesto dobro za jedan sat i da nikada nije ružnije nego kada ode sneg a novo zelenilo nije izašlo.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544

    Ko rano rani - naiđe na sve zatvoreno

    Ova slika je od 5:30 ujutro, od jutros. U to vreme je i parking zatvoren.



    Šta su oni radili tumarajući od jedne do druge zatvorene radnje?

    Po svoj prilici, jet-lagged strani turisti koji su se probudili u svoje vreme pa da izboksuju neku korist što su uopšte tu.
    Pitanje je šta su mislili drugi, isto fejsbukovci sa kojima su spavali pod istim krovom, kada su ovi ustali rano, nije moglo to bez uznemiravanja ostalih i izašli u besciljnu i neproduktivnu šetnju. Slikaju i šalju na lajkove i tako taj zayeb prolazi i umnožava se.

    U Shirakawa-go se dođe na 2 sata, ne ostaje se posle 5 popodne.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Propade mi juče poseta Shirakawa-go. Prvo sam proveo u saobraćajnoj gužvi 3 sata. Shirakawa je bilo da se izvadi dan kada prethodno nije uspelo (lale nisu procvetale na mestu gde smo išli, planina, sve pomereno mesec dana kasnije a jesen i zima dolaze mesec dana ranije).

    Već se na prilazu vidi da nije ozelenelo





    A onda ovo: da se dobije parking, 2 sata čekanja. Sat da se do njega stigne, taman da se dobije mesto kada parking mora da se isprazni u 17:30.



    Šta je bilo? U-turn.

    Naravoučenije: ne pokušavati ništa za vreme Golden Week (prva nedelja maja) kade gde god da hoćeš da odeš, to isto hoće još 2 miliona ljudi.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •