Results 1 to 20 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Malo Australije:

    Kada se ovo remek delo dizajna pojavilo 1997, imalo je ovu specijalnu, providnu boju:





    Ta se boja zvala "Bondi Blue".


    Po sidnejskoj Bondi plazi:



    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Thailand, Nakhon Ratchasima (poznatiji po starom imenu Khorat), ruralna okolina.

    Ova zena, trudna, vezuje ono sto se na Zapadu kaze "zuta traka oko starog hrasta".

    Zuta je jer je to boja Budizma u Thai (Kralj je rodjen u utorak, to je dan zute boje). Utorkom po Bangkoku po radnjama ili ustanovama, ne znas ko je staff a ko kupac, svi nose zute majice.
    Otrodoksniji, nose ponedeljkom jer je dan rodjenja Kralja bio ponedeljak u Americi (gde je rodjen) a to je bio utorak u Thai. Samo doprinosi konfuziji.






    Njena haljina je maltene kao uniforma, 90% trudnica je nosi. Valjda doslo pristupacno kroz Lotus ili Carefour hipermarkete.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Papua Nova Gvineja, iz mojih dana tamo 1995-1996.

    Kundiawa, mesto sa verovatno najboljom klimom na svetu: ceo dan 26C, kisa pada od 2-3 ujutro. Mislim da je bilo kao takvo i u Ginisovoj knjizi rekorda.

    Ovaj tip nosi "penis gurd", tzv. "Kundiawa shorts".




    Ima jos: postoji zakon da se u javne ustanove ne sme ulaziti u shortsu osim ako se nosi na sandale(cipele) i carape.

    Postoji i dodatak: zakon kaze, nikome ko je u tradicionalnoj nosnji ne sme se zabraniti ulaz.

    Tako, ako si u majici i shortsu i japankama, ne mozes da udjes. Ovaj gore - moze.

    Opet, red u banci, cekas, pa te ovaj otpozadi bocka svojom "odecom".

    Svakog cetvrtka, deca idu u skolu u tradicionalnim nosnjama. Devojcice u suknjama od trave a decaci samo sa ovim izdubljenim korenom nataknutim na...
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Thailand, Chiang Rai.

    Jos uvek se koriste slonovi za oranje pirincanih polja. Slon ("chang") je nacionalna zivotinjka. Najpopularnije pivo u Thai se zove "Chang".

    Attachment 118

    Prosle godine, za 50-godisnjicu Thai Airways, pojavila se i ova slika iz 1964. kada im je dosla prva Caravelle SE-210 (registracija : HS-TGH) avion.

    Ne traktor (ili aircraft mover, kako se oni robusni i niski zovu na aerodromima) nego bas slon da ga dovuce i postavi za prvi let (isao je Bangkok - Tokyo Haneda):

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,550
    Yoyogi park, Tokyo.

    Neverovatno da se u zemlji Yamahe, Honde, Suzukija i Kawasakija moze videti ovakav motor. Nema ih svugde ali sam naisao, slucajno, na 2 primerka:









    Jadan ovaj zuti, danju ga koriste umesto road cone da pridrzi konopac koji kaze dokle moze da se pridje.


    Azija, moja dežela.

  6. #6
    To, nesto i za raju, ne samo neke dileme.
    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  7. #7
    Ne znam, Dzo, za mene jos nista.
    Snabdevamo za doktorate, magistature, privatne i drzavne, samo odredite vreme i mesto

    (clone of yoyogi)

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •