Results 1 to 20 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Supa od pecuraka, japanska porcija. 180cc, to im je standard.

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Danas je kineska Nova godina. Godina zmije. Imaju je izlozenu u mojoj banji od kraja prosle godine:



    Ko se rodi u godini zmije, bice dovitljiv, snalazljiv, dobar u rukovanju novcem i - plodan.



    U Bangkoku, Yaowarat, kineska cetvrt, na prodaju lanterne i ornamenti. Sve mora da bude crveno.




    Crvena je u Kini boja srece. Trg nebeskog mira (skica) i Maov portret na crvenoj pozadini, i dan danas:




    Da Kinezi sklone petokraku sa zastave, ostala bi isto crvena.

    Nije samo socrealizam crven. Uniforme Cathay Pacific airways, ako ne najbolje onda u prve 3 firme na planeti, takodje drecavo crvene:



    Srecna Kinezima Nova godina. Maltene zaustavlja mesta sa znacajnom kineskom populacijom (Singapore, Malaysia).
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Nagoya, Sakae, kao Terazije u Beogradu.



    Do pre 20 godina zakon je bio da stambene zgrade ne mogu biti vise od 20m, poslovne 30m. Zato ulice izgledaju uniformno:



    Mada se i odstupa...zgrade se ruse posle 30 godina i ponovo prave, pa neka ispadne i visha od 30m:



    Bicikle, svugde, ravan grad i dosta kompaktan mada ima 2.2 miliona stanovnika:



    Kad vec nema drvoreda ili nema lisca, nekad prodje neko "prijatne spoljasnjosti":

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Shirakawa-go, 4 vikenda u Januaru i Februaru osvetle kuce od 6-7:30 uvece i slike su idilicne. Wada house, najveca u selu (i na linku centralna) u svetlu prelomljenom o sneg:



    (ima poseban topik Gashou zukuri, kuce iz bajke sa mnogo vise slika.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Wagasa suncobrani i kisobrani. Obican kisobran ima 8 rebara, wagasa ima 64.
    Jako ih je tesko napraviti, razreze se stabljika bambusa pa na svaki rez se lepi papir i na kraju se sastavi kao da bambus nije ni bio rezan.



    Ovi restoranski kostaju 2,000$.




    Tesko ga je napraviti, cak i mali, rucni, treba 2 nedelje.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Japan, St. Valentine Day. Kod nas je to Sveti Trifun.



    Celi spratovi robnih kuca su za prodaju cokolade.

    Od nekih 100 milijardi dolara cokoladnog biznisa u svetu, na Japan otpada znacajnih 11 milijardi.

    Od tih 11, bas se u prvoj polovini februara napravi 6 milijardi prometa. Obicaj je da na St. Valentine zene kupuju cokoladne poklone muskarcima. Od kolega u firmi (jeftine) do muzevima (najskuplje).



    Za uzvrat, "beli dan" je tacno mesec dana od sada, 14. mart, tada muskarci zenama kupuju belu cokoladu ili neki drugin poklon, samo da je beo.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Rusenje zgrade posle 30 godina. Cini me se da su u njoj jos stanovali u decembru 2012.

    Danas je rusenje punom parom.



    Sta ce tu da naprave? Istu takvu zgradu. Takve zgrade su za izdavanje stanova, cim je zgrada preko 15 godina stara , retko ko hoce da se useli. Oni koji su vec tu, ostaju do kraja.

    To je zbog zemljotresa. Zato u Japanu nema (osim drvenih hramova) skoro nista staro, ako ima ista starije od 40-50 godina. To objasnjava manijacko japansko fotografisanje po Firenci, Parizu, Rimu, Dubrovniku.

    Da je Novi Beograd, osnovan 1952. godine, na trusnom podrucju i po tajvim zakonima, sve zgrade na njemu bi bile do sada bar jednom srusene, ponovo napravljene i ovih godina ponovo rusenje i izgradnja.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •