Results 1 to 20 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Verovatno svako zna, wasabi je ona zelena pasta (ren) koja se stavlja na sushi. Ja ga jedem i na hleb, zdravo je i dobro.


    To je strasno tesko uzgajati, trazi dosta rada i dosta sveze protocne vode. Kosta 200$ za kilo.

    Wikipedijin link kaze da je jedno od svega nekoliko mesta gde se uzgaja pravi wasabi u Nagano prefecture. Ja sam ovde preciziniji, to je bas Matsumoto, bio sam nedavno na Daio farmi wasabija.




    Veliko je, po mojo proceni, nekih 20 fudbalskih igralista. Nagano (zimska Olimpijada 1998.) je sav u planinama i ciste vode ne nedostaje.




    Evo kako izgleda ispod zaklona:




    Atrakcija je sladoled od wasabija. Nezamislio da tako nesto postoji ali je u stvari kao vanila i pistaccio sladoled. Naravno, nije ljut.




    Farma ima direktnu prodaju:





    Cena: 3 korencica su 12$, popust (15$ bi bilo na pijaci u Tokiju).
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Letnje slike, Mt Fuji. Sneg nikada ne nestane potpuno.

    Ovo je tudja, preko jezera Yamanaka.




    Sa 3883m je najvisa planina u Japanu i jedna od najpoznatijih ikona.

    Moje slike iz shinkansena:




    U podnozju planine je industrija, malo ko zivi. Previse je opasno, stalni zemljotresi. Vecina konusa planine je vojni poligon.
    Najblize mesto, njemu i pripada, je Shizuoka.





    Nekih 40-ak dana godisnje, Mt Fuji se vidi i sa mog stola u tokijskom ofisu. Nekih 55 km daljine.




    Sto je paradox: u Sidneju, imati pogled na Opera House je premija koja moze da doda stotine hiljada $ na vrednost nekretnine. Ovde nije. Visoka zgrada koja zaklanja Mt Fuji je upravo Tokyo Opera City Concert Hall.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Wakayama Adventure World

    Glavna atrakcija su 2 baby pande rodjene tu, u zoovrtu, blizanci Kaihin & Yuihin.

    Ludi su nacisto i slatki da mozes satima da ih posmatras. Bice ovo posebno na Putovanjima kasnije kao poseban topik.


    Dok majka ne prestaje sa brscenjem bambusa, mali se popeo gore.





    Kako se jedan montirao na vrh stuba.
    Cuvar mu stavila sargarepe niz tobogan, on se zavije u klupko i skotrlja i pokupi ih.






    Posle popodnevne dremke, mogu da se vide unutra:







    Kuriozitet: Kina ne poklanja pande stranim drzavama. Samo ih iznajmljuje. Ovaj par (odraslih, muzjak nije tu) je rentovan za 1.5 miliona dolara godisnje.

    Kada je Kina poslala pande u zooloski vrt u Taipei (Taiwan) i rekla da ne treba renta, to je poklon, digla se velika frka.
    "Sta, Tajvan kao Kini nije strana drzava nego njen posed? " Povreda suvereniteta!
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Narita, Tokyo.

    Nisam isao u Uzbekistan, samo sam prosao pored ovog parkiranog aviona.

    Uzbek B-767, ide za Naritu, gde je sletanje 8,400$ (pa zato nema ni jedne low cost kompanije da tamo ide).






    Jos vise, u pozadini, u visini repnog stabilizatora, vidi se jos jedan B-767: Aeroflot.

    Nesto se mislim, dosta smo mi koraka unazad napravili. Pre 20 godina Uzbekistan nije znao sta je avion a Aeroflot je vozio sovjetske krshchine.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Centrair Chubu Airport Nagoya, po mnogima najbolji na svetu a sa "samo" 15 miliona putnika ne izlazi cesto na liste vodecih gde sa 40+ miliona putnika caruju Changi (Singapore), Incheon (Seoul) i Chek Lap Kok (Hong Kong).

    Ovaj security guard patrolira ovaj dugacki "spit" na aerodromu, namenjen setnji i posmatranju aviona. Efikasnost patroliranja se verovatno meri i ucestaloscu prisustva patrole na svakom pojedinom mestu pa su, da to podignu i da mu ne bude tesko na noge, opremili sluzbenika ovom pokretnom stolicom.

    Ovom decaku je (kao i meni) to bilo interesantno:





    Ocekujuci interes, sluzbenik se zaustavio i popricao sa decakom. Posmatrajuci i nacujuci njihov razgovor, policajac je sa osmehom objasnjavao da ne moze da uzleti, da nema krila na sklapanje niti moze da, ovako zavaljen, lansira projektile:


    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Dok su jos letnji festivali, nesto sto je svima poznato : kimono.


    Kao sto je "tabemono" = hrana, "nomimono" = napici, cirka, tako je i "kimono"= odeca. Opste ime. Kada je rec nastala nije bilo mnogo izbora.

    Ovi kimoni sto se ovde svuda vidjaju po ulicama, pogoto ovih dana, narocito omladina voli da ih nosi:











    To su u stvari letnje, casual verzije, relativno jeftine (~200EUR) i mogu da se nadju svugde.


    Taj kimono se zove "yukata".

    Ima ih svugde. Po shopping malls:



    ili specijalizovane radnje





    Jos jedna vazna stvar: to zena moze sama da obuce.

    Za pravi kimono, treba asistencija.

    Nose se na vencanjima i slicnim vaznim zivotnim ceremonijama:





    To su cene takve da ih prakticno kupuju samo agencije za iznajmljivanje odece. Retko ko ima svoj licni (kao sto na Zapadu retko ko ima svoj smoking ili frak).

    4,000EUR:





    5,000EUR:





    Opet 5,000US$:






    Tako je i Giorgio Armani lansirao kolekciju posvecenu zrtvama Tohokou zemljotresa. Od te visoke mode uvek ponesto stigne i do nizih novoa, mozda ce i sada:


    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Branje grozdja. Na "Kako se to radi kod nas" ce biti detaljnije.


    Grozdovi se odseku makazicama, u poroznom su omotu sa prozorom (plasticnim) da se vidi koliko je zreo. Porodican dan napolju.




    Primeti se jedna stvar. Malo ima odraslih muskaraca, uglavnom majke sa decom.





    Razlog: Fukushima posle zemljotresa i tsunamija. Ona nije i nikada nece proraditi a ostalih 30-ak reaktora po drugim nuklearkama koji su se zatekli u remontu nisu ponovo stavljeni u pogon. Da bi se uprosecila potrosnja struje (u vrelom letu kada svima treba aircon) doneta je odluka da privredne grane rade vikendom a uzmu neka druga 2 dana slobodno. Tako Toyota, Denso, Honda, Mitsubishi, Suzuku, Yamaha, rade vikendom. To objasnjava gde su muskarci - na radnim mestima su.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •