Results 1 to 20 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Regular member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Bangkok, Tajland
    Posts
    1
    Strašno ovo izgleda. Šteta što nakon ove tragedije do nas ne dopiru skoro nikakve informacije o tome šta se tamo zaista dešava i kolika je razmera ove katastrofe. Na sreću, tu su Internet i nezavisni sajtovi. Ja inače trenutno živim u Bangkoku i pozdravljam ideju foruma, nadam se da će da zaživi! Pozdrav, Srđan

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546
    Narita aerodrom, Tokyo. Efikasan i dobar aerodrom, a zloglasan po nepovoljnom polozaju, 65km od grada i cestim ruzama vetrova.
    Nema odlazecih letova pre 10am jer nema nacina da putnici i posade dodju do aerodroma. Taxi je 300$ a gradski prevoz pocinje u 6am.

    U zadnjih godinu dana je pusten u promet brzi voz koji tu relaciju prelazi za 36 minuta i srusene su kuce koje su bile u centru aerodroma (postojale i pre izgradnje i nisu hteli da se isele. Posle 30 godina po sudovima, Sud je naredio da se isele.
    Prekjuce je srusen i poslednji ostatak.

    Ovako je to izgledalo, zesci prkos. Moje slike iz 2004. iz samog aviona na pisti:








    Isto moja slika sa kruga napravljenog u zaokretu nad aerodromom. Vidi se gde su kuce u sredini:





    Ovo su strucnjaci napravili, vidi se (crvenim) nepostojanje putanja za avione i kako moraju da vrdaju i obilaze kuce:





    Samo ispravljanje ovi krivih drina je donelo dobitak u vremenu koji je omogucio povecanje prometa za 20,000 "aircraft movements" godisnje. Jos jedna izgradjena pista i od 2003. do danas, promet je povecan sa 220,000 na 300,000 aircraft movements. Sa starim aerodromom, Haneda, 15km od grada, zajedno imaju 600 hiljada aircraft movements godisnje i nema slobodnih slotova, sve zauzeto.

    (Beogradski Nikola Tesla ima ~40,000 aircraft movements godisnje).
    Last edited by yoyogi; 04-06-14 at 20:23.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546

    Mothers Day in Thai

    Danas, 12. avgust, je nacionalni praznik u Thai. Rodjendan Kraljice Sirikit i Mothers Day.

    Instinktivno, na pojavu Kraljicinog portreta ili slike na TV, detetu se ruke sklope u "wai", znak poshtovanja.





    (slika je danasnji dan prosle godine)
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546

    Kourankei klisura

    Mesto je uvek lepo a u jesen slike prelepih jesenjih boja odavde obilaze svet.







    Ime Kourankei, prevedeno, znaci otprilike "miris svezine iz dubine klisure". Sa slike se vidi i zasto.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546

    Shirakawa-go

    UNESCO World Heritage.

    Bio sam 5 puta, u svim godisnjim dobima. Kuce su stare po 300 godina, u njima se i danas zivi. Ova kuca, Wada, ima i svoj web sajt.






    Gashou-zukuri se zovu, bice o njima poseban post na Putovanjima.

    Gledane odozgo, sa vidikovca:




    Wada je ova kao centralna.

    Zimi je tu tezak sneg, to je Takayama, planinski kraj. 6 puta za vikend u januaru i februaru upale posebna svetla i izgledaju kao iz bajke. Ima u zaglavlju Foruma zimska slicica odatle.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546
    Retko ko bi pogodio iz prve gde je ovo (~20 slika):
























































    To je Centrair, aerodrom u Nagoji, sagradjen za WorldExpo 2005. Reclaimed land, kao Kansai u Osaki ili Chek Lap Kok u Hong Kongu.



    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chubu International Airport?


    Malo pretpostavka, pa provera na Google.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546
    Anpanman, japanski crtaci i njihovi junaci, imaju i muzej, zabavni decji park.

    Lokalni crtani filmovi (Doraemon, Anpanman, Purikiwa) i karakteri iz njih su popularniji od Diznijevih i drugih opstepoznatih.




















    Nego, iz parka se vidi ovaj roller coaster, najveci u Japanu. Nagashima Resort. Nije deo ovoga ali tuda prolazi. Majko mila:

    (na 15-oj sekundi se strovali nizbrdo)




    Ni mrtvog me ne bi videli u tome.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546

    Koreanske posade

    Od pre 2 sata, Chubu CentrAir aerodrom, docekujem kolegu i posmatram akciju.


    Na setalistu za posmatranje aviona instalirali ovu dekoraciju za slikanje.




    Dolaze 2 aviona iz Koreje, Incheon. Ljuti takmaci, ANA i Korean Air.





    ANA:











    Ja im kazem ne mrdajte se bre dok vi vatam, one jok. Eto sada kakve slike imamo.

    Onda Korean Air (koji se do obaranja (Sovjetski lovci nad Sahalinom) KL007 1983. zvao Korean Airlines).
    Ove su malo starije, drzavna firma:











    Nije to nista. Ni ovo nije nista, Lufthansa na Souvarnabhumi, Bangkok. Dodas po 10-20-30 pa i 40 godina starosti i to je to:





    Radna prava, jednakost, ne vazi vise da je bakuta od 60+godina manje atraktivna i podobna za stjuardesu od devojke 22 godine. Pisni nesto, odmah te posalju na sud.
    Probaj na Zapadu da das oglas "Devojka 22-25 godina, strani jezici, prethodno iskustvo kao model je plus..." pa specijalce bi ti poslali na firmu, ziv vise ne bi negde dobio posao.

    Sutra ujutro idem u Hilton da pokupim kolegu i da idemo na sastanak, bas u to vreme na jutarnji let idu Finnair i Lufthansa. Bogo moj, da te zenske vidis bez uniforme i da ti kazu da su stjuardese, rekao bi im da lazu.
    Pre 2 nedelje, u Starbucksu preko puta hotela, sedeli smo do njih, jedna je bila kao alkos sa ispucalim kapilarima na nosu i jagodicama, pusila cigaru na cigaru.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •