Page 10 of 44 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 181 to 200 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #181
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Koh Chang


    Uff, sine, ovo kao moja nastamba, osecam se kao kod kuce.

    P.S.
    Fala Bogu da je neko obuzdao onog ludaka sa snegom, yebo ga njegov sneg, da ga vise ne vidim u zivotu.

    P.P.S
    Mekong, taj viski koji se tako zove, uroko sam se jednom od njega, nisam imao takav mamurluk od studentskih dana. Menjaj nick.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  2. #182
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Istok, istok a jos nista iz Indije.

    Evo jedna. KingFisher Airlines, India. Slika je obisla svet.





    Nije da samo prenosim tudju sliku, imam i nesto malo poznato da dodam.
    Ono sto novine nisu rekle (verovatno ni znale) je da pola ovih zenskih nikada nece videti posao na nebu. Niti ikakav posao u vezi avijacije. Pola ih je tu da pred udaju tvrde pazar i dizu sebi cenu jer su "certifikovane stjuardese". Iz cistog snobizma, ne da bi radile.

    Indijski JetWays se zalio da, ako im treba 100 stjuardesa, moraju da na obuku posalju 200 jer se pola nikad ne vrati na posao posle zavrsetka kursa i podele diploma.

    Koga zanima, evo jos slika stjuardesa (cak i istih ovih odozgo) sa sajta Stjuardese KingFisher Airlines
    Azija, moja dežela.

  3. #183
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Istok, istok a jos nista iz Indije.
    ... Pola ih je tu da pred udaju tvrde pazar i dizu sebi cenu jer su "certifikovane stjuardese". Iz cistog snobizma, ne da bi radile.
    Kako li to rade?

    Kod mene, ne bi prosle 100m kroz dzunglu i uniforma bi im bila u ritama.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #184
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Kako li to rade?

    Kod mene, ne bi prosle 100m kroz dzunglu i uniforma bi im bila u ritama.
    Geezeru matori i celavi, nisi pomislio da mogu, kada dodje trenutak, momku (kandidatu) da kazu: "Hoces da obucem, a?".

    I to pravu uniformu (sleduje im uz zavrsetak kursa) iz ormara.

    Covek ti bre pokaze donut a ti vidis samo donutovu rupu. Nisi bre ti za finjaka, ti si samo za dzunglu.
    Boyfriend send you money. No send money, he customer. (clone of yoyogi)

  5. #185
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Mount Hagen, Papua Nova Gvineja. Festival.




    Zenska izgleda upecatljivo, bas za slikanje.

    Samo, boje (i namaz) su napravljene mesanjem svinjske masti i krede. Na vrucini, to tako zasmrdi da ne mozes da pridjes na 10m, ako si niz vetar jos dalje.
    Azija, moja dežela.

  6. #186
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tokyo, Shinjuku, slikano juce iz mog tokijskog ofisa. Pada sneg:



    Ispod ovih zgrada i malo desno je Shinjuku, danas najprometnija zeleznicka (gradska) stanica na svetu ( citam 3 miliona putnika dnevno) je nekad bila stanica karavana. Damiyon (lokalni vlastodrsci) koji idu u Tokio da se poklone Glavnom, tu su prespavavali sa svitom.

    Duz Tokaido linije (Kyoto - Tokyo) bilo je 67 takvih stanica. Duz te linije vekovima stare, ide i "Tokaido Shinkansen" bullet train.

    "Shin" = novi, "juku" = saraj.
    Nesto kao "Novo Sarajevo".
    Azija, moja dežela.

  7. #187
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Mount Hagen, Papua Nova Gvineja. Festival.




    Zenska izgleda upecatljivo, bas za slikanje.

    Samo, boje (i namaz) su napravljene mesanjem svinjske masti i krede. Na vrucini, to tako zasmrdi da ne mozes da pridjes na 10m, ako si niz vetar jos dalje.
    Ima li ovo piche email adresu? To je za mene, nista City&Sex, tamo samo puno zgrada i nista bambusi i zelenilo.

    Da vam se malo otkrijem, jedan od mojih idola iz detinjstva je bio Jungle Jim, Politikin Zabavnik.

    Moj drugar iz vojske, Albanac, je taj isti karakter zvao "Djim iz djungla".
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  8. #188
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Chausuyama Kogen (snow park), danas.

    Ako je u Tokiju bilo snega u petak, onda je bilo i ovde. Ima vise nego proslog vikenda.



    U daljini se vide Chuo Alps (Sredisnji Alpi), tu je Nagano gde su bile Zimske olimpijske igre 1998.







    "Chuo" znaci "srednji, sredisnji". Posle njih ima jos vise prema Koreji.
    Azija, moja dežela.

  9. #189
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Novogodisnji obicaj, jos traje. Pravljenje tradicionalnih zimskih kolaca, mochi.


    Za ukras, skupo i profesionalno napravljeno, ovako se izlozhi, kao u foajeu mog tokijskog ofisa. Ko god prodje, bez obzira na kom je polozaju u firmi, isao je isto ovako negde da pravi mochi.
    Kuglice na golim granama su od pirincevog testa, neke obojene, da simbolisu rast bogatstva na drvecu kada dodje prolece.





    Ima ovde, na "Istok - zanimljivosti" detaljnije sa vise slika.
    Azija, moja dežela.

  10. #190
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sta ima Japan od Kineske industrije? Ugrozava li ga?

    Ne, Kina najbolje stvari pravi na japanskim masinama. Evo tekstilne industrije. Naravno, ove masine ne rade bofl, na njima se prave bolje marke "Made in China".

    Toyota, koja je bila fabrika razboja za tkanje dok je Skoda bila fabrika automobila, i dalje ima tu proizvodnu granu koja nadomescuje oscilacije na trzistu automobila. Cak i prosperira (Toyota Gosei).

    Uvod:

    U Toyota muzeju industrije, ima hala sa razbojima za tkanje. Tu deca mogu da vide tacno kako se vuna ili pamuk pretvaraju u tkaninu. I da licno probaju:

    Pokazna naprava, deca je verglaju (i moja cerka) i vide tacno kako se pamuk prede u tkaninu:



    I da napune masinu pamukovim smotuljcima (pusta se u rad na svakih sat vremena):






    Na prave stvari, isti muzej. Ova masina radi sta god da se stavi na ekran.

    Paznja: ovo nije print tekstila nego bojenje svakog vlakna kako kompjuter kaze i tkanje u konacni motiv:




    Cak i ovakav dezen, kao za prostirku, nije print nego tkanje:







    Manje slozeni dezeni:



    Moze ceo dan da se provede u muzeju, pa i da se vrati opet. Ovo je samo 20%, ostalo su automobili i masine, isto ako ne i vise zanimljive postavke.
    Puno dece (organizovano, skole) po ceo dan.
    Azija, moja dežela.

  11. #191
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Fudbalski klub "Nagoya Grampasu 8".

    Amblem:



    Broj 8 je u amblemu.

    Trener, koji ga je nacinio najuspesnijim u istoriji kluba, Dragan Stojkovic - Pixy. Bili su po prvi put prvaci prosle godine. Pre Piksija, decenijama, poslednja trecina tabele ili donja polovina, kao nekada OFK Beograd.





    Opet se vidi broj 8:




    Nije ovaj post o fudbalu. Nego o broju 8. To se smatra najsrecnijim brojem. Kada se bace 2 kocke, najverovatniji je broj "7". Broj 8 je "za jedan vise da se nikad ne izbrise", srecniji od srecnog broja "7".

    Koji je onda "nesrecan"?

    Broj "4" je "nesrecan", kao kod nas "13".

    Toliko nesrecan da neke zgrade ni nemaju 4. sprat, kao moja bivsa u Tokiju. Imaju samo ga ne obelezavaju. Ni u zemljisnim knjigama. Ulazna vrata i stanovi:



    Praznoverje, jeste, bas ovo isto je dosta rasireno po Aziji.
    Azija, moja dežela.

  12. #192
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    "Low Rider", legendarna pesma grupe "War". Od originalne i jos 10-ak verzija, moja cerka najvise voli verziju Barry White-a.

    Kod nas su naziv te pesme prevodili kao "Niski jahac".

    Ne, to je ovo. Hispano-amerikanci su voleli da budze kola da budu niska i da turiraju pred devojkama. Nisu kola pokvarena pa "legla" nego to se i hoce. To je "Low Rider" i grupa "War" je bila izrazito popularna medju tim, hispanskog porekla, stanovnistvom.



    Sta li moze da stane ispod njega? Pa to cudo da vidimo u Japanu.

    Ako se neko ne seca te pesme, Originalni spot, iz 70-ih

    Ritam je bas kako su oni radili sa tim kolima start-stop-start.
    Azija, moja dežela.

  13. #193
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Love Sanctuary, Chausuyama Kogen

    Danas, isto skijanje, ima to mesto jos nesto sto je vise od toga. Mesto za novovencane ili u kakvoj god vezi da su. Ove brvnare:



    Ovi ljudi su slucajno u kadru, nemaju nista sa tim:



    Evo i kucica, malo blize:



    Prodavnica suvenira, ovde je uobicajeno da se donese suvenir sa mesta gde se bilo. Sva mesta imaju svoj jedinstveni suvenir. Sa ovoga, sve je u srculencima:




    Izvinte za losu sliku:

    Azija, moja dežela.

  14. #194
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Zimsko pecanje.

    Na obliznjem jezeru, Kuragaike, danas, 29. januar




    Ovaj par dosao da provede popodne. Pecajuci:









    Vekovima, milenijumima, orijentisani na ribu kao glavnu hranu (crveno meso je doslo thek posle 1860.) skoro svaki Japanac/Japanka zna kako se riba lovi, cisti i sprema.

    Da je meni, u Beogradu, neka devojka rekla da ide vikendom na pecanje (pa jos da pushi Drinu bez filtera), pokupio bih se i netragom nestao. Ovde je to normalno, cak i cudno ako neko izbegava ribolov kada je inace zgodno.
    Azija, moja dežela.

  15. #195
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hong Kong, znaci "velika luka".





    Ne bas na ovim gore na slici ali na brodovima i splavovima u luci ljudi zive (u Australiji je ilegalno ziveti na plovnom objektu, ni za jedan dokument ti nece dati takvu adresu).







    Dnevna soba:

    Azija, moja dežela.

  16. #196
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tateyama, Murodo Pass, najveci sneg na svetu.



    Sneg, zacudo,cim ne pada nekoliko dana, izgleda prljav.



    Primeti se skrama peska preko snega:




    Otkuda prljav, tu bi se ocekivalo da bude devicanski beo.

    Razlog: taj sneg i donose jaki vetrovi iz Kine i onda se izruci na ovaj planinski masiv. Ti isti vetrovi, kada ne donose sneg, donose pustinjski pesak iz Kine pa ga preliju preko snega. Otuda ta braonkasta skrama, od peskova koji je je vetar naneo sa hiljada kilometara daljine, iz Kine.


    Azija, moja dežela.

  17. #197
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japanska imigracija na Havaje.

    Broj 18,225 iseljenika za jedno mesto (pise Oahu) je 1929. godine bila velika cifra, mozda nasi grad Nis ili Novi Sad nisu imali toliko u to doba.



    Dom iseljenika u Hilo, rastavljen i prenet u Meiji Mura (Nagoya) 1969:





    Unutra, kafa u zrnu, kafene stangle, to su japanski seljaci-migranti radil. I - havajska koslulja:




    Legendarna havajska kosulja je upravo pronalazak ofih japanskih seljaka migranata. Oni su prilagodili tradicionalni gornji deo kimona novim klimatskim uslovima i portebnom komforu kad se razmahnu u radu:





    Decji meda proba kako mu stoji.
    Azija, moja dežela.

  18. #198
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Opet Meiji Mura. To mi je blizu, bio sam nekoliko puta. Kada stignem napravicu posebnu temu na Putovanjima. Za to mesto imaju turisticki aranzmani, dobro je za ceo dan. Koga bas zanima da detaljno pogleda, treba i 2-3 dana, pogotovo sa decom.

    Meiji Mura znaci "Selo iz doba Meiji". To je "Meiji era", kada se Japan otvorio posle 1860. i gradjevine su dosle u zapadnom stilu. Posto one, zbog zemljotresa, ne mogu da traju dugo, neke od njih, vrednije ili koje je bilo moguce preneti, srusene su i ponovo sklopljene ovde u ovom muzeju na otvorenom. Neke su potpuno funkcionalne, neke su samo fasada.

    Nekada najbolji hotel u Japanu, "Imperial" iz 1923. a srusen 1967. Originalna recepcija:




    Foaje:








    Ovo je posebna fora: pojesti kolach, originalni recept iz 1925., originalni kafe hotela, originalni namestaj i ambijent:




    Aha, imali smo i poznate goste ovde (verovatno svako poznat ili pri parama je ovde odsedao dok hotel nije srusen):





    Ovako je nekada izgledao:





    Ovaj deo je prenet i rekonstruisan (kamen je od vulkanskih stena, otuda ova neobicna boja i izgled kamena i spolja i iznutra):








    Danasnji izgled novog hotela
    Azija, moja dežela.

  19. #199
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nije da sam lencuga ali ovako izgleda moja ideja o "ne raditi nista". Plutanje u tropskoj vodi. Koh Samui, Thai.




    To je bilo aprila 2003. SARS panika, The Rolling Stones otkazali koncert u Bangkoku. Keith Richard umesto svirke dosao isto na ovo ostrvo, isto vreme.
    Novinari ga saleteli, jedan ga pita sta misli o Talibanima (invazija Avganistana je bila u punom jeku a Sadam Husein je jos pruzao otpor).

    "Those women haters know shit about rocn'roll" odgovori on, u retkom trenutku lucidnosti.
    Azija, moja dežela.

  20. #200
    apsolutno podrzaavam tvoj stav i zavidim ti i pored toga sto je fotka od pre devet godina....sjajno deluje na moju psihu...usput postoje za sada samo teoretske sanse da dodjem na Tajland u Bankok pocetkom maja, ali o tome nesto vise u direktnom mailu....voleo bi ovakav dozivljaj...pa makar i ubrzo posle toga zavrsio svoj zivotni put...

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •