Page 12 of 44 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 221 to 240 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #221
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Bang Saen, izmedju Bangkoka i Pataje. Popularno jednodnevno izletiste za lokalce. Retko koji stranac se nadje.

    Mesto je famozno i po "khao-lam", slatkasta pirinicana melasa u bambusu.





    Pravi se tako ste skuvani pirinac pomesa sa slatkim braon pasuljem, smesha ugura u bambus i primakne vatri. Tako zapecheno se ne kvari na vrucini. Jede se zavlacenjem ruke u bambus i prstima. Jos, sa jedne se strane gura, sa druge izlazi i moze da se zahvati.


    Azija, moja dežela.

  2. #222
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Universal Studios, Osaka

    Tematski park, istina inferioran prema Diznilendu mada dosta dobar.





    To je maketa americkog gradica, lepo uradjeno. Izmedju ostalih atrakcija, ima i ova, sa snimanja "Jaws". Ta ista vestacka ajkula.

    Odavde krece brod u "avanturu". Fotografisanje zabranjeno (mislim, svi bi snimali video, nagli brod na jednu stranu, ko zna sta moze da se desi).







    Stvarno je jezivo kako ta maketa iskace iz vode. Moje je dete prezmurilo sa zapusenim usima. Ima i kada je topom (ispali se lazni ali bucni pucanj) gadjaju i kada zagrize kabl. Na 2 metra od tebe, na camcu si, vrcaju varnice kao u filmu. Priznajem, i meni je bilo neprijatno da budem tu.

    Sve je dobro sto se dobro svrshi. Posle, ima da se uzme slika, na licu mesta gotova za 10 sekundi, uz ajkulu. Ovim devojkama je bilo OK, i mi smo se slikali:





    Sta je novo? Kao sto je meni i mom detetu bilo nelagodno, tako je verovatno bilo i mnogim drugima.
    Od 1. januara 2012. ta atrakcija je ukinuta, nema vise.

    Setio sam se jednog drugara, Roko, iz Bratusha (Makarska rivijera) koji je isao u Makarsku, camcem, da vidi film. Vracao se nocu (10km) sam u camcu i priznao mi je kako se useravao.
    Azija, moja dežela.

  3. #223
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hong Kong, zagadjenost vazduha. Odakle god da dolazi, tu je.

    Koliko god puta da sam bio tamo, uvek je bilo "hazy". Iz same luke Victoria Harbour (Hong Kong znaci "Velika luka")



    Ova zgrada kao klip kukuruza je World Financial Center. Tu zgradu "osvaja" Betmen iz vazduha, trazeci finansijske kriminalce (godinu dana nakon premijere filma se ispostavilo da je bio na pogresnom mestu, trebao je da napadne Njujork).




    Sa vidikovca:







    Nije samo nad gradom nego i tamo gde nema poslovnih zgrada:




    Pozajmljena slika, ovako izgledaju hazy i vedar dan:



    Nikako da se usaglase od cega je to, odmah su zabranili pushenje na javnim mestima kao da je to od toga.
    Neki kazu, to dolazi iz Kine, Shenzhen, odmah uz Hong Kong, gde bogatasi imaju svoje fabrike sa dimnjacima.

    Neki kazu, ista fora kao po Kini, samo to im vetar donese.

    Kako da bilo, jogging uz obalu (tu su poslovni hoteli) verovatno nece biti uz morski maestral, (bar ne 70% dana u godini).
    Azija, moja dežela.

  4. #224
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Doner kebab u centru Tokija.

    Imaju Turci te "mobile units", prave dobar posao.

    Ovde, "My woman from Tokyo (Deep Purple song)" ceka dok joj se pravi narudzba.



    Cene su, kao u dinarima. 500 za doner kebab.

    Interesantno, THY (Turk Hava Yolari) ima svakodnevne letove za Tokyo, A-340.
    Azija, moja dežela.

  5. #225
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tokio Dizniled.

    Vidim po blogovima i sajtovima, Diznilend je kao neka nirvana koju treba dostici. Svi su videli slike atrakcija, boje, veselje...a malo ko zna ko nije bio koja je to frka, guzva i nerviranje. Ne znam ni kako to oni koji su bili mogu da zaborave - ja se toga secam vise nego bilo cega drugog.

    Ulazna kapija...kakva guzva, gde?





    Naravno, to je posle otvaranja u 8:30 i 200m od stvarnog ulaza gde se daju karte. Ovo je vec unutrasnjost Diznilenda, svi su vec usli i prosli.

    Ovako je bilo u 7 ujutro, na svih 20 ulaza koji su obicne, ne dekorisane kapije, sa turn-stiles, ugradjene u ogradu i 200m ispred ove sa prve slike. Bilo je jos vise pred samo otvaranje kada su svi stigli. Jos, ovo je bio ponedeljak, radni dan, nije skolski raspust.





    Ovo je red za Winnie the Pooh kucu. Tabla kaze da Stand-by (ko se pridruzio redu) ceka 130 minuta ako nema express pass (za dodatnu cenu se kupi max 5 ekspresnih ulaznica, tu je cekanje 20-30% regularnog, nijihov broj je ogranicen):




    Karakteri, kada se pojave, na njih naskoci stotine posetilaca, nema sanse za slikanje sa njima (nasamo).




    Da ne bude da je samo patnja, evo video sa zavrsne scene za svaki dan. Drugar sa kojim sam bio je Canon Kiss fotoaparatom ovaj video, malo drhti:




    Ina na Putovanjima Diznilend - Tokio sa mnogo vise slika. Sa sada samo 2 posta ali bice jos narednih dana.
    Azija, moja dežela.

  6. #226
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Linimo maglev voz. Moja kuca je na jednoj od stanica.

    To je 9km duga linija, max brzina je 100km/h i voz lebdi 8mm iznad shina.



    Besshuman je, nema dodira sa shinama. Jos, nema ni masinovodju - potpuno je robotizovan. Stanice imaju po jednog sluzbenika, karte se prodaju na automatu i prolazi se kroz turnstyles, bez nadzora.

    Ovako je u prvom vagonu. Nema vozaca:




    Sad, da se malo provozamo, snimio sam stojeci kao iza nepostojeceg masinovodje (nema tona):




    Ima ovde, na Zanimljivosti detaljnije, sa vise slika i jos jednim klipom.
    Azija, moja dežela.

  7. #227
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    U februaru i pocetkom marta parkovi su dekorisani roze cvetovima ume, japanske kajsije.

    Ovo je iz Lttle World, ispred koreanske kuce:




    Vekovima se nalazi na umetnickim slikama iz Kine i Japana.
    Azija, moja dežela.

  8. #228
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hong Kong.

    Taksiji su identicni kao u Japanu, bazirani na Toyota Crown, prave se specijalno za taxi i ne mogu (niko i nece) da se kupe kao privatna kola. Razlog je jednostavan: da se unutra dobije na prostoru, koriscen je najtanji moguci materijal za izolaciju. To se ne oseca na relaciji grad - aerodrom ali da njima krenes u Grcku, ispalo bi da su, iako velika, neudobna i zamarajuca kao mozda peglica.



    Autobusi su (uglavnom) Leyland, dvospratni:




    Tramvaji su, engleski, prvi put sam ih video u HKG:




    U razmaku od pola sata, vidim 2 Rolls Royce:



    Ima se, moze se:



    Vlasnicima Rolls Royce tamo, nabaviti taj auto je samo trecina problema: u krajevima gde oni stanuju, ako je RR pola miliona dolara, parking za njega je jos milion $. (US$, ne HKG$)
    Azija, moja dežela.

  9. #229
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Kraj zime u Japanu.

    Manje popularna skijalista (zovu ih "snow parks", nisu predvidjena za boravak duzi od jednog dana), pokazuju da ove zime nije bilo puno snega i znake zamora. Ovo se zatvara danas (Chausuyama):



    Veci snow parks, u alpima, vidi se da je gotovo. Sneg je polu-lapavica. Hirugano:






    OK, zimo, vidimo se posle Bozica ove godine.
    Azija, moja dežela.

  10. #230
    Moze zima da se otima koliko hoce, ovo je poslednji udarac. Kada prolece dodje na stand za prodaju cirke:





    A tek na pivske konzerve:







    Ajde zimo, zatvaraj radnju. Poslednji spust za ovu sezonu (izvinte mi kez na kraju, upravo mi rastu novi zubi):


    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  11. #231
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Uh, ovo sam zaboravio za foto dana. Hina Matsuri , dan devojcica, bio je u subotu, 3. marta.

    I Google za Japan je imao home page



    To su lutke koje predstavljaju emperor & empress, Hina Doll:










    U mestu Asuke ima cela ulica posvecena tim modelima:








    Vece poezije:





    I deca ih po skolama prave od papira na taj dan:




    Dan decaka je 5. maj.
    Azija, moja dežela.

  12. #232
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Jos znakova kraja zime. Ovo dvoje mladih, razapeli prostirku, izuli se, pokrili i citaju jedno drugom pod cvetom sljiva i uz zutu nanohana (canola).

    Azija, moja dežela.

  13. #233
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Australia.

    Sky West, avio kompanija iz Perta (Zapadna Australia) je upravo narucila nove avione ATR-72.

    Dizajn sedista je , nekome, mozda lep ali da li je praktican?

    Ti avioni bi prevozili vozace damper kamiona i operatore bagera u rudnicima, oni rade 12 sati svaki drugi dan. Avionom dolaze i odlaze kuci, za svaku smenu. Istina, 200 hiljada dolara godisnje plate nije za bacanje.

    Evo u kakvim sedistima treba da uzivaju. Sedeci u radnickim kombinezonima, pravac sa rudnika:



    Treba li im to? Tough and rough folks, pre ce misliti da ih neko zayebava. U Medjuvremenu su navikli, uzivaju dok traje i pitaju se kako su to zasluzili.

    Negde 70-ih, Goran Bregovic, na pitanje novinara da li mu je tesko, rece (po secanju):

    Tesko je meni a rudaru jos teze.

    Da ga pitamo opet?
    Azija, moja dežela.

  14. #234
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Legendarne japanske guzve po vozovima. Tu se desi i "vatanje", nije nemoguce. Negde sam citao da bude 1,000 prijava mesecno (sto je beznacajan broj ako samo jedna stanica, Shinjuku, ima 2 miliona putnika dnevno). Sigurno se dosta i ne prijavi.

    Zato imaju i posebni vagoni samo za zene (u Thai , Bangkok, imaju posebni autobusi samo za zene)




    More, vataju i one, samo redje. Mnogi muskarci su to iskusili, samo ne tako cesto. Jedan Indonezanin mi je pricao da je mlada zenska pocela da ga pipa a kad joj se obratio na engleskom, pocrvenela i rekla "mislila sam da si Japanac".
    Azija, moja dežela.

  15. #235
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok.

    Studentske uniforme, najlepse na svetu, na (arguably) najlepsim zenskama na svetu.
    Ima i skuplje i cenjenije zenske odece (visoka moda) ali to nekako zaudara na privilegije.
    Ovo je jednostavno da jednostavnije ne moze biti (bela bluza, crna suknja) i mnogi bi radije voleli da vide zensku odevenu ovako nego u neki skupoceni kostim.




    (jedna od njih je moja zena, dok je bila studentkinja 2003.)



    Znaju to i one. Nose uniforme kada god mogu, makar isle na faks na 5 minuta da pogledaju neki spisak. Znaju, cim su uniformi, svi se pred njima tope: po radnjama, taksisti, osoblje bilo cega, policajci nikad ne zaustavljaju motcikl taxi kada vozi studentkinju makar vozac i nemao kacigu. Bilo ko ko dolazi sa njima u dodir cini sve moguce i nemoguce da ih ucini happy. I musko i zensko, svako ima postovanje pred utegnutom i lepom mladom osobom koja uchi.


    Takav osecaj ne izaziva ni najskuplji Chanel kostim.









    Ima na Zivot, rad i svakodnevnica u zemljama Istoka jos 10-ak slika iz ove svakodnevne kolotecine.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #236
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Safari World, ispod Mt Fuji.





    Ogroman zooloski vrt na otvorenom. Ide se kolima a radio se podesi na frekvenciju gde je naracija na engleskom. Dobije se emiter i prati se polozaj kola i naracija tacno prica ono pred cime kola stoje ili prolaze.

    Ima tu zimskih zivotinja, robusnih i koje znaju sta sa snegom:




    Medjutim, ima i ovih za koje sam mislio da u hladnoci ne opstaju:










    Pogotovo ovi flamingosi:

    Azija, moja dežela.

  17. #237
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Godisnjica velikog Tohoku zemljotresa i tsunamija, 19,000 mrtvih.

    Minamisanriku, jedno od najteze pogodjenih mesta, minut cutanja:




    Vise u ovom postu.
    Azija, moja dežela.

  18. #238
    Mada jos nije kalendarski (12. mart je danas) ovo je vec pocelo, cak sta vise sada je i najgore, gore nego kada sume ozelene.


    Jedna od prvih, mozda i prva, stvar koja pada u oci u prolece je veliki broj ljudi sa belim maskama na licu.

    Ponekad, u danima sa jakim vetrom, moze da bude i ovako nekako (slika iz novina):




    Razlog nije prehlada nego alergija na polen. U Arizoni sam to vidjao kada procveta pustinja ali to je bilo lokalno i trajalo nedelju-dve . Ovde je mesecima i po celoj zemlji. Naravno, nije uvek ovako.

    Evo ga kriminalac: japanski jasen (sugi) u cvetu.




    Detaljnije o otkuda to, kako, cena alergije po ekonomiju, ima na Japan - prolece.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #239
    Juce sam imao vazniju godisnjicu (zemljotres i tsunami) pa sam izostavio ovo sto isto desilo 11. marta, samo 2006.
    Vest nas je zatekla u Pataji a dete ne zna o kome se radi i, da nije bilo njega, mozda tatko nikad ne bi ni otisao iz svoje zemlje pa verovatno ne bi bilo ni nje:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  20. #240
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nekih 22-23 godine nakon atomske bombe na Hiroshimu, mene su u skoli ucili da tamo nece trava rasti 75 godina. Ljudi ce mutirati u ko zna sta, kamoli neki zivot. (Mazda se pravi u Hiroshimi, od poznatih marki).

    Nista od toga. Ne samo da trava raste nego je mesto dobilo brze pruge 1964. (cuveni japanski shinkasen bullet train) i odlicno je za zivot. Slatko bih se tamo preselio.

    Evo primerka hiroshimskih mutanata , za izuchavanje, slucajno mi usla u kadar:

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •