Page 2 of 44 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Narita, Tokyo.

    Nisam isao u Uzbekistan, samo sam prosao pored ovog parkiranog aviona.

    Uzbek B-767, ide za Naritu, gde je sletanje 8,400$ (pa zato nema ni jedne low cost kompanije da tamo ide).






    Jos vise, u pozadini, u visini repnog stabilizatora, vidi se jos jedan B-767: Aeroflot.

    Nesto se mislim, dosta smo mi koraka unazad napravili. Pre 20 godina Uzbekistan nije znao sta je avion a Aeroflot je vozio sovjetske krshchine.
    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Centrair Chubu Airport Nagoya, po mnogima najbolji na svetu a sa "samo" 15 miliona putnika ne izlazi cesto na liste vodecih gde sa 40+ miliona putnika caruju Changi (Singapore), Incheon (Seoul) i Chek Lap Kok (Hong Kong).

    Ovaj security guard patrolira ovaj dugacki "spit" na aerodromu, namenjen setnji i posmatranju aviona. Efikasnost patroliranja se verovatno meri i ucestaloscu prisustva patrole na svakom pojedinom mestu pa su, da to podignu i da mu ne bude tesko na noge, opremili sluzbenika ovom pokretnom stolicom.

    Ovom decaku je (kao i meni) to bilo interesantno:





    Ocekujuci interes, sluzbenik se zaustavio i popricao sa decakom. Posmatrajuci i nacujuci njihov razgovor, policajac je sa osmehom objasnjavao da ne moze da uzleti, da nema krila na sklapanje niti moze da, ovako zavaljen, lansira projektile:


    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dok su jos letnji festivali, nesto sto je svima poznato : kimono.


    Kao sto je "tabemono" = hrana, "nomimono" = napici, cirka, tako je i "kimono"= odeca. Opste ime. Kada je rec nastala nije bilo mnogo izbora.

    Ovi kimoni sto se ovde svuda vidjaju po ulicama, pogoto ovih dana, narocito omladina voli da ih nosi:











    To su u stvari letnje, casual verzije, relativno jeftine (~200EUR) i mogu da se nadju svugde.


    Taj kimono se zove "yukata".

    Ima ih svugde. Po shopping malls:



    ili specijalizovane radnje





    Jos jedna vazna stvar: to zena moze sama da obuce.

    Za pravi kimono, treba asistencija.

    Nose se na vencanjima i slicnim vaznim zivotnim ceremonijama:





    To su cene takve da ih prakticno kupuju samo agencije za iznajmljivanje odece. Retko ko ima svoj licni (kao sto na Zapadu retko ko ima svoj smoking ili frak).

    4,000EUR:





    5,000EUR:





    Opet 5,000US$:






    Tako je i Giorgio Armani lansirao kolekciju posvecenu zrtvama Tohokou zemljotresa. Od te visoke mode uvek ponesto stigne i do nizih novoa, mozda ce i sada:


    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Branje grozdja. Na "Kako se to radi kod nas" ce biti detaljnije.


    Grozdovi se odseku makazicama, u poroznom su omotu sa prozorom (plasticnim) da se vidi koliko je zreo. Porodican dan napolju.




    Primeti se jedna stvar. Malo ima odraslih muskaraca, uglavnom majke sa decom.





    Razlog: Fukushima posle zemljotresa i tsunamija. Ona nije i nikada nece proraditi a ostalih 30-ak reaktora po drugim nuklearkama koji su se zatekli u remontu nisu ponovo stavljeni u pogon. Da bi se uprosecila potrosnja struje (u vrelom letu kada svima treba aircon) doneta je odluka da privredne grane rade vikendom a uzmu neka druga 2 dana slobodno. Tako Toyota, Denso, Honda, Mitsubishi, Suzuku, Yamaha, rade vikendom. To objasnjava gde su muskarci - na radnim mestima su.
    Azija, moja dežela.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Singapur, mada ovo ima i po drugim mestima u Aziji. Dolari su singapurski.









    Prvo se noge operu samponom i dobro isperu da ne bi tragovi hemikalije usli u vodu. Onda ove ribice navale i jedu kozu koja se ljusti (peruta) ili je rapava (na petama i stopalima):




    Prvo pocne da golica ali za 10-15 sekundi vise ne i postane prijatno.

    Kada se zavrsi sa malim ribicama (20 minuta), predje se u bazencic sa vecim primercima:




    Posle pola sata kada se izadje, osecaj je kao da su noge namazane mentolom. Bride i hladne su.


    Ovo dvoje mladih je zavrsilo sa ribicama za veceras, sad odose dalje u zivot


    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Uske ulice

    Tokijske ulice su jako uske, one koje su prezivele tepih bombardovanje 1945. Tu je poginulo vise ljudi nego od atomske bombe u Horoshimi i Nagasakiju zajedno.

    Danasnje avenije su produkt rekonstrukcije kada je sve moralo izpocetka.

    Harajuku, stara Takeshita St kakva je bila pre 2 Sv. rata, slikano dok je Yoyogi park 50m iza ledja.
    Omiljeno mesto omladine, centar jeftine mladalacke odece, glavna ulica koja je neprimereno uska s obzirom na popularnost.
    Vikendom otvoreno kaze da se ne ulazi da malom decom (ako se ne nose u rukama) i sa decjim kolicima.















    Cene odevnih predmeta su ~10$. Masa kupaca prometom upravo odrzava niske cene onoga sto hoce da kupe (90$ su mladji od 20 godina).







    Nije to ni naivno iako moze da bude sarmantno: interventne i komunalne sluzbe, kako oni mogu da prodju tim ulicama i urade svoj posao?

    Gradska cistoca ima vozila koja su bas takva - mala za uske ulice. Kamion sa smece, kao pravi, samo umanjen:





    Isto i vatrogasni. Prolaznik sa strane daje uvid u dimenzije:


    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Regular Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Amsterdam
    Posts
    5
    Jel samo ja ne mogu vise da vidim slike ili je neki problem sa forumom ?
    Umesto svake slike stoji mi crveni X
    The art of good business is being a good middleman !

  8. #28
    Ja ih vidim, kod tebe je problem.

  9. #29
    Regular Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Amsterdam
    Posts
    5
    E svasta. Nista nisam cackao niti menjao na kompu.
    Mozda Explorer nesto zeza. Odoh na Chrome.
    The art of good business is being a good middleman !

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Amsterdamer View Post
    E svasta. Nista nisam cackao niti menjao na kompu.
    Mozda Explorer nesto zeza. Odoh na Chrome.
    Moguce da je image hosting sajt imao problem kada si naisao, desava se. Ako je uvek crveni "x" onda je nesto drugo.


    Edit: upravo sam pokusao da dodam jos slika na hosting sajt (nije isti kao gde je Forum) i ne moze - sajt je down.
    Pogledam ovaj post, isto su "x" umesto slika.

    Ako se ne popravi prebacicu na drugo mesto.
    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Regular Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Amsterdam
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Moguce da je image hosting sajt imao problem kada si naisao, desava se. Ako je uvek crveni "x" onda je nesto drugo.


    Edit: upravo sam pokusao da dodam jos slika na hosting sajt (nije isti kao gde je Forum) i ne moze - sajt je down.
    Pogledam ovaj post, isto su "x" umesto slika.

    Ako se ne popravi prebacicu na drugo mesto.
    Eto, znaci ipak nije do mog explorera
    Nadam se da ce se uskoro srediti taj hosting sajt, gledaju mi se nove slike

    Pozz
    The art of good business is being a good middleman !

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Izgleda da je image hosting sajt ugasen. Mozda je bankrotirao.
    Meni se cinilo da mi je pretplata istekla a nije bilo emaila za obnavljanje.
    Jos bas 1. septembar, kao da je to bio dan kada je svima istekla pretplata i gasi.

    Nisu bili losi, sve slike koje sam ikada igde postovao bile su tamo.

    Moje slike sam prebacio na svoj sajt i polako menjam postove da pokazuju na novu lokaciju.
    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Po novinskim redakcijama, meseci juli i avgust se cesto zovu "pumpkin months". Zbog godisnjih odmora se malo sta desava i tada se pise o najvecim tikvama ili necemu sto je neko uzgajio.

    Da nije sve u Japanu minijaturno, kaze i ova lubenica od 20kg.



    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo bi u mnogim zemljama bilo ne samo ilegalno nego i nezamislivo: reklamirati cigarete. Jos kao da one osnazuju organizam.






    Azija, moja dežela.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kimona na ulici, piknik na asfaltu, u ocekivanju velikog vatrometa uvece.

    I primer odlicne kamuflaze: ko bi primetio, da nisam rekao, da uz stub sa cvecem na lancu/ogradi sedi devojcica u kimonu sa cvetnim dezenom?


    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prosle subote u waterparku koji je 15km od Chubu aerodroma u Nagoji, primetim da nekoliko puta prelece avion neobicnih kontura.
    To je bio ovaj, nov novcat, prvi isporucen, na test letovima.





    B-787 Dreamliner. ANA je prvi kupac, 55 komada. Prvi komercijalni let je za Hong Kong 26. oktobra 2011.
    ANA ima i specijalan promotivni sajt za B787 Dreamliner


    "Made with Japan" je odgovarajuca znacka, skoro 55% aviona se pravi u Japanu, kada se izuzmu motori koje ionako ne pravi Boeing.

    Dreamlineri su da zamene ove B-767 (ima 52 komada) za regionalni saobracaj (Azija/Pacifik) i B-747 za Frankfurt.


    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sanage, "momo county".




    Momo = breskva. 700 tona breskvi godisnje, tako dobrih da se prodaju na komad, 3$.




    Svaku breskvu, svaki plod, individualno paze, evo kako su umotane svaka ponaosob da ih zastite od ptica.





    Tu je odmah istoimeni http://Sanage onsen , nedelja obicno zavrsi tu:


    Azija, moja dežela.

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanska leta su vrela i vlazna, cak i tesko podnosljiva.

    Vekovima, do pronalska i siroke upotrebe aircona, ovo se radilo svaki letnji dan (kada nema kise)

    Polivanje kuce i oko kuce vodom.

    Obicaj se zove "uchimizu":

    uchi = kuca
    mizu = voda




    Kazu, snizava temperaturu unutar kuce za 3C.

    Danas je to vise ceremonija (kao na slici) mada neki to i dalje rade, odistinski. Vidjao sam zene koje to rade, mislio sam zalivaju biljke oko kuce. Ne, to je bio "uchimizu".
    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovoga pandu sam uslikao u Hong Kongu





    Ima i zvanicna vest, Fly! Panda, Xinhua, i unutra je dekor sredjen.

    To je bilo 2007. da se obelezi 20 godina ANA letova za Kinu (i 35 godina diplomatskih odnosa Japana i Kine), ofarbali su B-767 u pandine boje.

    Setio sam se zbog tajfuna ("Talas", lokalno #25 za 2011) koji je poharao zapadni Japan juce i prekjuce, narocito je pogodio Wakayamu.

    U Wakayami je Adventure World park i zooloski vrt koji ima par odraslih panda i njihove blizance rodjene bas tu.




    Da ne ispadne da samo meni padaju na pamet stvari manje vazne od nesrece, i Tokyo Disneyland je danas proslavio, javno, godisnjicu rada.

    Tokyo Disneyland - 10 Happy Years
    Azija, moja dežela.

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dok je trajao tajfun, malo je skrenuo sa predvidjene putanje i izrucio dosta kise (samo kise) na Tokai (Nagoya).

    Jezero Kuragaike.






    U pogodjenim podrucjima gde ima preko 30 mrtvih i 60 nestalih, pre nailaska tajfuna ("Talas", filipinski tagalog za "ostar") bilo je naredjeno 470 hiljada ljudi da se evakuisu. I pored toga, neki nisu stigli (oko 10 hiljada) jer su ih iznenadili odroni zemlje i masivna klizista.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •