Page 21 of 44 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 401 to 420 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #401
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bolnica Bumrungrad u Bangkoku, jedna od najboljih u jugoistocnoj Aziji. Od zdravstvenog turizma pravi mozda milijardu dolara godisnje.



    Vise lici na luksuzni hotel



    Nema toga sto ne moze da se zavrsi za pola sata, i bez zakazivanja.





    Potpuni sistematski pregled (27 testova) zavrsi se za 90 minuta, max 2 sata. Kosta 300EUR. Dobije se rucak (u restoranu, moze i Starbucks) i nakon toga doktor ti uruci ukoriceni (kao diplomski rad) svezanj nalaza i da ti 15-minutni komentar sta valja, sta ne valja i kako da se popravi.

    Ima takvih 10-ak u Tajlandu i one, naravno, ne cine zdravstveni sistem.
    Nacionalno zdravstvo je paralelno i uopste nije lose. Placa se 70 EUR centi po poseti lekaru, mogu i stranci. Lekovi se dobiju na licu mesta, ne treba da se traze po apotekama.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #402
    Od kada sam se uselio u stan u Bangkoku, pitam se sta je ova lepa gradjevina na pola slike levo. Ova slika je kada su je jos pravili.




    Sada je oko nje poraslo rastinje i otvoreno 20 restorana.

    To je tradicionalna kuca za ceremonije: vencanja, vazne godisnjice za slikanje, prakticno sala opste namene u tradicionalnom Thai dekoru i ambijentu.

    Ne sme obuca, cup sa vodom je da se plaknu noge:













    Moze slobodno i besplatno da se udje i obidje, organizovane ceremonije se placaju.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #403
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Suvarnabhumi Airport, kada ga gledam sa terase (nekih 7km udaljenost) vidim da polece 3 aviona u minutu. Jednom sam izbrojao 12 svetala aviona koji se krecu ka sletanju.

    Sa 300 hiljada "aircraft movements" godisnje je prometan kao Changi u Singapuru ili Chek Lap Kok u Hong Kongu (oba na 2 sata leta).
    Ima 2 piste, za istovremeno sletanje i poletanje:



    Grad Bangkok. Sa 16 miliona stanovnika je kao dva puta cela Srbija:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #404
    Klizanje u Tajlandu je rasprostranjeno kao jahanje slonova u Srbiji. Teoretski moguce. Od pre 5 meseci, moze i prakticno. U novootvorenom shopping mall, ima i klizaliste.

    Thai skolska deca uzivaju na ledu dok je napolju 38C. Unutra je 18C.
    Koliko cesto vide led, dobro se i drze, neka i za ogradu:



    Moja cerka je isla okolo kao metak, dosao "official" i rekao joj da uspori. Prilazili joj Thai i pitali kako to postize:

    Vidi se da zna sta je led "u letnjem periodu", ona i ja smo bili jedini u shorcevima. Ostali se "obukli za ladno".



    A kad dodje do Thai zenskih....dobro, da je kuvanje, pa da ocekujes neku virtuoznost...ali, ovo je klizanje, za njih kao da hodaju po mesecevoj kori:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  5. #405
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Doraemon, najpopularniji crtani film u Japanu. Macak je robot iz buducnosti, rodjendan mu je 3. septembar 2112 (uvek za 100 godina unapred od tekuce godine). Pojavio se 1969.



    Medjutim, to je samo pola onoga sto ovaj foto kaze. Slikano je u Hong Kongu. Kulturni "clout" koji Japan ima nad Azijom uporediv je donekle sa britanskom kulturnom imperijom nad Evropom 60-ih.

    Moja je cerka (u Thai) znala za ovaj crtani film i gledala ih neprestano na Thai TV a da nije bila cula za Miki Mausa.
    Azija, moja dežela.

  6. #406
    Japan. "Nomikai" je pijanka sa firmom. Desava se 1-2 puta mesecno.

    Posle posla, svi odu u restoran (ima zaduzen MC koji rezervise i skupi pare) na veceru i pijanku. Obicno je 2 sata vremenski slot. Placa se kao "komplet", vecera i neograniceni alkohol, mada redukovan na uobicajena pica (pivo, house wine, obican viski, shochu i sake). Posle prve "party" ide se na drugu, trecu, nekad celu noc.

    Po tokijskim vozovima nije cesto ali nije ni retko videti "wasted sarary men" oko ponoci. Japanci ne mogu da izgovore "r" pa tako i pisu "salary", sa "r" umesto "l".

    (Slikano mobilnim)



    To nisu tipovi koji se vrate kuci i pijani tuku zenu. Cisto, ucirkani koji se sruse u toplu kadu prvo, 15 minuta, odspavaju 4-5 sati pa nazad. Ni rec ne kazu.

    Kada su JP baby boomers, "the shock troops of Japanese economic miracle " poceli da se penzionisu pre nekoliko godina, razvod brakova se popeo na 30% (sa nekih 3-4% dok je na Zapadu bilo preko 50%).

    Posle 40 godina rada i dolaska kuci u ponoc i odlaska u 7 ujutro, odjednom su kod kuce, sa svojom "estranged wife". Otuda i (znacajno) povecan broj razvoda.

    Za uzvrat, koliko god da je zivot muskaraca tezak, zenama je toliko lak. Ne rade, gledaju decu, posalju ih u skolu, onda kursevi ikebane ili bilo cega, godinama, decenijama.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #407
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Izuvanje, obavezno.

    Mislim da vise ne bih moga da udjem u obuci u svoj stan, pogotovo ne u tudji u Japanu.

    Uvek ovako:



    U zamkovima i onsenima, takodje, obavezno izuvanje obuce. U onsenima ima locker za cipele a u zamkovima gde je poseta 15-30 minuta, nema, nego kesa da se nose cipele.

    Hikone Castle:



    Ima zamkova gde nema toga. Na primer, Nagoya Castle. Obnovljen (spaljen 1945. u bombardovanju), ima aircon, nije "cultural treasure" kao sto su oni koji stoje originalni.

    Deca u skoli nose "indoor shoes" i toliko su navikla da se izuju da mora da se stavi natpis kada ne treba. Universal Studios, Osaka:

    Azija, moja dežela.

  8. #408
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Berba grozdja

    Od danas.

    Aktivnosti vezane za poljoprivredu se rado upraznjavaju od strane gradskog stanovnistva. Vekovna, milenijumska orijentacija na seljake (koji te hrane) drzi tlo i danas i farmeri su jako postovani. Ne samo kao hranioci nacije nego i politicki. Veliki broj poslanickih mesta u Diet, japanskom parlamentu dolazi bas iz ruralnih krajeva, disproporcionalno stanovnistvu koje tamo zivi.

    Svaka poljoprivredna aktivnost ima svoje vreme i kada dodje, na to se ide za vikend (jedan dan). Berba tresanja, jabuka, jagoda, pomorandzi, setva i zetva pirinca, sve je prebukirano. Gradski ljudi vole da to rade (taman posla da se stide) i vole da pokazu deci kako sta raste, kako se uzgaja i kako se bere/zanje.

    Ko se zadesi u Japanu i neko ga pozove na, kao recimo danas, branje grozdja, samo da zna da je to fun, porodicni ili grupe sa iste skole, kolega iz firmi, suseda.

    Meni je ovo peta "berba" a prvi put kada sam pozvan, kroz glavu mi prolete slika radnika sa slamenim sesirima, sa velikim korpama od pruca na ledjima, koji po vrucini idu kroz redove chokota i sto uberu, ubace nazad u korpu na ledjima.
    Moj deda je imao vinograd i govorio je da je to najteza poljoprivredna aktivnost.

    Ovde nije bilo tako, bar nije izgledalo.

    Dodjemo na "lokaciju" i ja pitam, gde je vinograd? Kolega mi kaze, smesno, ali je zvucalo bas kao da je rekao:

    "Das ist Walter!"



    Stvarno, to je vinograd. Grozdje raste "odozgo", nema vrsti chokota kroz koje se prolazi po vrelom danu.

    "Ispod zita", 500 ljudi ima piknik sa decom:



    Grozdje raste ovako, svaki grozd pojedinacno upakovan u poroznu hartiju, sa staniolskim prozorcicem kroz koji se vidi koliko je zreo.



    "Bere" se ovako: dobije se korpica i makaze, da se odsece, deca imaju prednost:



    Seedless grozdje, ovakav grozd, ovog kvaliteta u radnji kosta 12EUR. Ulaznica za "branje" je 10 EUR. Ko moze da pojede vise od jednog, napravio je dil.

    "Kyoho" je ime ove vrste loze.



    Malo kasnije, pojave se suncobrani kroz ovu kao maskirnu mrezu (u stvari, to je sama loza):



    Neki su uradili i "odozdo":

    Azija, moja dežela.

  9. #409
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hua Hin, Thailand, Black Mountain Aqua Park.

    Lepo mesto:



    Samo, nema posetilaca. Osim sto je napravljen u nedodjiji, ulaz skup (3-dnevna dnevnica u Thai) hrana je skupa (ne sme da se donosi svoja:



    1EUR = 40 THB (Thai Baht).

    Za pomfrit 2.5 EUR? Druga linija sa leva:



    Ko ide u Thai na odmor, nije planirao da to vidi i plati.
    Azija, moja dežela.

  10. #410
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ima na Putovanjima o Hua Hin letovaliste, sa nekih 180 fotografija.

    Pogled na Hua Hin sa Khao Takiab:



    Na samoj plazi, po lepom danu:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #411
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Letnji skolski raspust u Thai je od polovine marta do polovine maja. To je najvrelije doba godine, tu upada i Songkran, Thai Nova godina, 12 april (lunarno, pomera se).

    Tako, juli i avgust, skola je u punom jeku. Thai deca posle skole cekaju na prevoz do kuce:



    Prevoz je stariji brat/sestra na mopedu, songthiew (pickup sa modifikovanom prikolicom) ili autobus.

    Skolske uniforme su identicne i obavezne. Za nize razrede uniforma je 5 EUR da se kupi. Za vise razrede, 10 EUR. Obe imaju i skuplju (duplo) varijantu koja se na oko ne razlikuje ali traje duplo duze nego jeftinija (3 meseca i gotovo). Siromasni imaju jednu uniformu, peru je i peglaju svaki dan (u tropima se to brzo sushi), bogatiji imaju po 3,4,5 kompleta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #412
    Kamere na kilo.

    Tolike fotografije na sajtu (ima ih ~5,000 sada), jedna slika trudbenica koje su to omogucile: izlog pun digitalnih kamera.



    Spazim u izlogu jednu kameru koja vise nema da se kupi, ona mi treba jer ima velicinu slike 1.2megapixela kao opciju. Tada ne bih morao da smanjujem slike i trosim silno vreme.

    Pitam prodavca, kaze ne moze. Nije za prodaju. Kupio ih je za 10EUR sve zajedno kao dekoraciju radnje. Toliko prakticno kosta boca onog dekorativnog spreja sa sneznim pahuljicama kojim se pise po izlozima.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  13. #413

    nebi da komplikujem stvari ali to ti nebi mnogo pomoglo jer samo bi imali mnogo losije fotografije sto mislim da nije tvoj cilj u svemu ovome. veliki pozdrav i nastavi dalje ovako

    gore sam rekao sve, nemam sta da dodam
    Quote Originally Posted by Genki_des View Post
    Kamere na kilo.

    Tolike fotografije na sajtu (ima ih ~5,000 sada), jedna slika trudbenica koje su to omogucile: izlog pun digitalnih kamera.



    Spazim u izlogu jednu kameru koja vise nema da se kupi, ona mi treba jer ima velicinu slike 1.2megapixela kao opciju. Tada ne bih morao da smanjujem slike i trosim silno vreme.

    Pitam prodavca, kaze ne moze. Nije za prodaju. Kupio ih je za 10EUR sve zajedno kao dekoraciju radnje. Toliko prakticno kosta boca onog dekorativnog spreja sa sneznim pahuljicama kojim se pise po izlozima.

  14. #414
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Prodavnica 7-11, japanska firma. Ima ih preko 13,000 u Japanu.

    Ovo je mozda japanski specijalitet: "konbini" (convenience) prodavnica, osim prehrambenih i "toiletries" stvari koje se kupuju u zadnjem trenutku drzi i bele poslovne kosulje, carape, vesh.



    Za "salary men" koji su radili ceo dan i noc, idu na sastanak i treba im sveza kosulja i presvlaka. U 7-11 sam jednom kupio jeftin elektricni brijac jednog jutra (8EUR, Brown) a te kosulje su otprilike isto toliko.
    Azija, moja dežela.

  15. #415
    Jesenje pivo. Mada od jeseni nema ni traga (i dalje je 35c), proizvodjaci piva idu kao oni koji bozicne poklone i ukrase pocnu da prodaju polovinom oktobra.

    "Jesenje pivo", pise sa "jesenjim ukusom":





    Sta je to "jesenji ukus"?
    Verovatno da je to pivo 6% alkohola, za razliku od "letnjeg" koje je 5%.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  16. #416
    Skucenost prostora, gusta gradnja.

    Slika 1:



    Slika 2:



    Slika 1 je iz Japana, Slika 2 je iz Australije.

    Ispada isto a Japan, od 125 miliona stanovnika, 100 miliona ljudi zivi u niziji uz obalu, sveukupno kao povrsina Srbije.

    U Australiji, zemlji - kontinentu, 85% stanovnistva (od 22 miliona) isto zivi uz obalu ili na max 90 minuta do obale.

    Kao da Australija nema dovoljno zemlje, that "biggest piece of real estate on the planet", jos misle da naspu zemlju u okean za novi aerodrom u Sidneju, kao sto je uradjeno u Hong Kongu. Budibogsnama.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  17. #417
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    "Snezni prozor". Ugradjen u papirni klizeci zid, da se vidi spoljno vreme bez ustajanja.



    Azija, moja dežela.

  18. #418
    Japan, taxi.

    Jedna od prvih gresaka koju naprave stranci je da ne primete da su se vrata taksija sama otvorila i da ih, kada sednu, zatvore ili cak zalupe.

    Ovako te vrata cekaju:



    Imaju hidraulicnu ruku, koju vozac aktivira da otvori i zatvori vrata:






    Rucno zatvaranje/otvaranje nece nista da pokvari, samo je jednostavno greska putnika koju vozac precuti.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #419
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hamamatsu, malo poznato mesto van Japana. Opet, to je sediste svetskih firmi kao Yamaha, Suzuki, Roland i stotina drugih koje prave chipove i elektroniku za uredjaje koju su nam svima u vidokrugu mozda ih imamo i u rukama dok ovo citamo, u svakom trenutku.

    Jos je i mesto gde se uzgajaju i jedu najbolje jegulje na svetu, iz jezera Hamana.

    Bice sa vise slika na "Azijska Kuhinja - Sta je bilo za klopu" kasnije.

    Ovako dodje porcija jegulja, na "krevetu" od pirincha:







    Jegulja je puna kostiju samo su neprimetne. Zalogaj je kao dobro parce sharana, samo belo meso, istina ukus plemenitiji od toga.

    Legenda koju mediji koriste da zapanje javnost, kako spremati onu "fugu" otrovnu ribu trazi 7 godina treninga, ovde ima svoju tablu:




    Na tabli pise, sa desna na levo:

    Da naucis da istranziras jegulju, 3 godine.

    Da naucis da je kuvas, 8 godina.

    A da naucis da je ispeces na vatri - treba ti ceo zivot!
    Azija, moja dežela.

  20. #420
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Nagashima Resort.

    Sto jednostavno, kada moze komplikovano?



    Pa ko ce bre da ti dodje na tu skalameriju?

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •