Page 23 of 44 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 441 to 460 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #441
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai Airways je danas dobio prvi od 6 narucenih Airbus 380. Registracija HS-TUA.



    Od pocetka ove godine decji set je koferce sa A380 na njemu:



    A bili smo stari jedva nesto preko godinu dana kada je ova masina prvi put poletela:



    Vreme leti. Masina dosla i u Thai sa zakasnjenjem sa strane proizvodjaca.

    Cvet na repu je "dok rak", cvet ljubavi. Simbolizuje porodicu i ljubav jer nikada ne raste sam nego uvek u zajednici, simbol Thai orijentacije na porodicu i zajednistvo.

    Ovako stilizovan, daje utisak brzine i neznosti pri tome...i bas kao sto Thai Airways kaze svojim sloganom : "Smooth as silk".
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #442
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    40 godina diplomatskih odnosa Japana i Kine


    ANA Boeing 767 (slikan u Hong Kongu) je bio ovako ofarban kao jedna od komemoracija da obelezi 30 godina diplomatskih odnosa Japana i Kine. Panda, opstepoznati znak Kine:



    Deset godina kasnije, bas na danasnji dan, odnosi Japana i Kine su na nikad nizoj tacki.

    Iz japanske stampe:



    Low-key 40th anniversary of Japan-China ties

    National Sep. 30, 2012 - 06:34AM JST ( 8 )
    No major events were planned in Japan after China last week postponed a ceremony to commemorate 4 decades of relations

    AFP
    TOKYO —
    China and Japan on Saturday marked the 40th anniversary of the resumption of diplomatic ties, but no major celebrations were likely with relations at historic lows over a simmering territorial row.

    No major events were planned in Japan after China last week postponed a ceremony to commemorate four decades of diplomatic relations as tensions escalate over the uninhabited East China sea islands.

    Asia’s two largest economies have wrangled over the islands, called Senkaku in Japan and Diaoyu in China, since the 1970s, but the row flared in August after pro-China activists landed on one of them.

    The Japanese government subsequently bought three of them from their private owners, triggering street protests across China and attacks on Japanese businesses operating in China.

    “Japan and China must build good relationships for their people. It is their joint duty to the world,” the Nikkei business daily said in an editorial.

    The liberal Asahi Shimbun said “ignorance” and “unappreciation” about the regimes and culture of each other have contributed to deteriorating relations.

    “We have no choice except to further increase people-to-people exchanges between officials and the private sector,” the newspaper said.

    Saturday’s anniversary marks the signing of a joint communique in 1972 to “put an end to the abnormal state of affairs” following World War II.
    Azija, moja dežela.

  3. #443
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Juce, dok se tajfun primicao, Mt Sanage u oblaku.



    Visoka je 629m, kao Kosmaj. Uopste mi se nije cinilo da je visa od Avale (511m) i uvek mi je izgledala kao brdo.



    U njoj je Sanage onsen, banja kao Atomska, sa radonom. Bio 100 puta.



    Ista planina, slikana sa kupole Nagoya Castle. Moja kuca je tamo gde je onaj toranj (NTT, telecom):




    Po lepsem danu, u samoj banji, udaljenoj 10km:



    Azija, moja dežela.

  4. #444
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, Laem Chabang, deep-sea port za izvoz kola. U opstini je Samut Phrakan, gde je i moj Thai dom.




    Posle Amerike, Thai je navece trziste pikap vozila (150 hiljada godisnje se proda lokalno). Kao poljoprivredne radne masine, pikapovi su nisko oporezovani. Da neko od ovih vozila ima punu kabinu, bilo bi 3 puta skuplje.

    U Thai prave 1.2 miliona vozila godisnje. Toyota, Honda, Nissan, Ford, GM. Nekih 700 hiljada ljudi je zaposleno direktno u fabrikama ili eko-sistemu koji uz njih ide. Denso, auto delovi, pojasevi, sedista, plastika...

    Sto neko u Srbiji ne zaposli 700 hiljada ljudi, sa svim doprinosima i porezima? Pola od tih kola ide u Evropu, kojoj je Srbija ne bliza nego deo nje.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #445
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Takayama, danasnji dan pre 3 godine.

    Jos nema snega ali se vidi da ulice imaju strehe jer je mesto poznato po teskom snegu.



    Takayama je po povrsini najveca opstina u Japanu. Nesto kao Grad Beograd sa svim prigradskim opstinama. Tu se, u ostroj planinskoj klimi, "raspistoljilo" jedva nekih 95 hiljada ljudi. Takayama i znaci "visoka planina".



    Kao i uvek, nigde nema parikranih kola. U japanu je na 1,000 stanovnika 600 vozila (kao i u Kanadi, u Srbiji je 226) ali auto u Japanu moze da se kupi samo ako se ima parking mesto (u katastru uknjizeno kao parking mesto). Bez parkinga nema prodaje.



    Bicikala, ima:



    To je bilo 10 ujutro, radnim danom. Vec posle rucka se videlo da je mesto meta turista, jedini lokalci su bili zaposleni u radnjama. Bekpekeri dolaze masovno, negde su procitali da je Takayama "mali Kyoto" a i za posetu Shirakawa-go (kuce sa krovovima od pruca) najblizi hoteli i smestaj je bas u Takayami.
    Azija, moja dežela.

  6. #446
    Uska procelja tradicionalnih japanskih kuca. Porez se placao na duzinu kuce koja izlazi na ulicu pa su bile relativno uske i po 20m duboke:

    Takayama:



    Zena (supruga) se kaze Oku-san. "Oku" je i rec za duboko. Tako, neko ko zivi "u dubini kuce". Nije da se zena ne pokazuje ali je obicno unutar kuce na drugim poslovima.
    Prvo odeljenje je za radnju, primanje isporuka i stranaka a posle toga je privatan prostor u koji neko moze da udje do dubine koja zavisi od odnosa prema domacinima. Velika vecina nikada dalje od te prve prostorije.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #447
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Bangkok, Souvarnabhumi airport:



    50 miliona putnika godisnje (Surcin ima 2.2 miliona) i kontrolu leta rade ne samo ali u respektabilnom broju - zene.



    Zene u Thai su mozda 60% svih zaposlenih, na svim mogucim radnim mestima.



    Ovo je bio video, ovde samo still (nije YouTube da moze da se postavi link, ko hoce moze da ode na bangkokpost.com da vidi klip, ako je jos uvek tamo)

    Azija, moja dežela.

  8. #448
    5. oktobar, moj dan.

    Kako mi je? 70 godina star.

    Ljubisav Đokić kaže da živi od 20.000 dinara penzije, i na pitanje kako mu je odgovara:
    Nikako, više gladan nego sit. Evo dugujem za infostan, ne plaćam im", kaže Đokić.

    Yoyogi comment:
    Nekada me je cudilo sto se Milovan Danojlic distancira od DS, sada shvatam a on je znao to decenijama pre mene i pre njih na sta ce to da izadje.
    Nije dzabe on to sto jeste.
    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  9. #449
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Od danas, Wasabi farma, najveca u Japanu. Ima jos dve, Shizuoka i Hokaido ali su manje.

    Za wasabi (endemsku biljku, samo u Japanu se uzgaja) treba dosta vode. "Dosta vode" znaci 150 hiljada tona dnevno za 150 tona wasabija godisnje. Vrlo skupo.

    Vode, ciste, planinske, moze da se pije, u Matsumoto ima u izobilju. Severni Alpi su izvor:

    Moja slika:



    Slika sa panoa:



    I to je to. Obilje vode



    Danas ovako izgleda:






    A zimi:



    Kuriozitet je "wasabi sladoled". Da ti neko ne kaze, ne bi znao da je to:





    Koliko je skupo (ulaz na farmu je besplatan) vidi se ovde. Svez wasabi je 30 EUR za jedan, velicine kao prosecna sargarepa:



    Deset njih, jedno kilo, 250 EUR.

    Nema veze, ovo jedinstveno mesto, pa i slika da se napravi uz statuu wasabi korena:

    Azija, moja dežela.

  10. #450
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    "My neighbor Totoro", japanski anime, sama kuca napravljena po tom crtanom filmu.
    To je tu kod mene, vec sam bio.



    Ovaj put, unutrasnja arhitektura kuce. Kako je sve prijatno, bez namestaja:



    Tatami, ugradjeni ormari za futon i posteljinu, klizeca vrata




    Ova spoljna vrata su za hladno vreme, tada se zatvore.



    Imaju i "olujna vrata", jos preko njih, ona su uvucena, ko zna, moze da vidi gde su.



    Kombinacije klizecih pregrada za ventilaciju tokom leta:





    I u plafonu, vide se pokretni delovi koji klize. Rolne od trske su da se spuste da direkno sunce "ne bije":



    Bas prijatno



    Palma sugerise da zime nisu polarne. Tacno, kao na jadranskom primorju

    Azija, moja dežela.

  11. #451
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    PanaHome:



    Odmah je jasno da se radi o firmi "Panasonic", izlozbeni salon samo ne za proizvode za koje svi znaju (TV, akustika...):



    Sta oni ovde rade? Prave kuce. Tvoj plac, njihov plac, kuce nisu montazne nego propisno izgradjene. Moja kuca je od "PanaHome".

    Nije samo Panasonic u tom biznisu: ima i "Toyota Home" i jos desetine drugih firmi poznatih po necemu drugome a ne po gradjevinarstvu.

    Panasonicove kuce su odlice (sve su odlicne, i od drugih firmi) a razlika je u tome da oni koji rade u tim firmama imaju popust. Prodaja je otvorena i za javnost, mozda 70% radnog stanovnistva ne radi za firme koje prave i kuce.

    Kako to sada ide.

    Japanci posle fakulteta imaju (pre zavrsetka) izbor formi za koje bi radili. Primaju se svi diplomci odjednom, nation-wide i svi stupaju na posao istog dana. 1. aprila, pocetak finansijske godine u Japanu. 750 hiljada njih, svake godine.

    Evo primer kao se razmislja, oni razmisljaju da doveka ostanu u istoj firmi. Ako su plate priblizno iste, gleda se drugo sta je vazno i sta firme imaju:

    - kredit za kucu. Ako firma ima svoju gradjevinsku operativu, to je usteda od 150 hiljada evra da se kupi i otplati kuca.
    - kafeterija, za rucak dobrim delom pokriven od strane firme. Na 40 godina, to je usteda od preko 70 hiljada EUR. U Toyoti je odlican rucak 2EUR a van firme 10 EUR.
    - firmini hoteli ili popusti. Ako se uzme samo 5 dana godisnje za 10% cene, na 40 godina za familiju je to 150 hiljada EUR ustede.
    - ostale firmine asocijacije (gym, pool...) bar jos jedno 50 hiljada EUR ustede.

    Kola ne pominjem, ne prave sve firme kola.

    Tako, moze lako da se dodje da je neka firma pola miliona EUR bolja na 40 godina od neke druge, na primer banke, drzavne sluzbe, osiguranja ili strane firme.
    Pa neka neko proba da iz nicega ustedi pola miliona EUR za radni vek. Tu se ne racuna normalna ustedjevina, to je extra.

    Sada moja firma, americka. Ona nema nista od toga i sa 1,000 ljudi je "peanuts" prema Fujitsu sa 930,000 zaposlenih.
    Pa uopste hoce da radi u stranim firmama?
    Oni koji nisu uspeli u tradicionalnim firmama (Toyota, Honda, Canon, Panasonic, NEC, Fujitsu, Hitachi..) ili koji iz nekog razloga hoce da se premeste. Na primer, on je iz Nagoye a Fujitsu ga poslao u Tokyo pa hoce da se vrati kuci a preko Fujitsu iz nekog razloga ne moze.

    Zato strane firme i placaju 10-15% vise samo da bi nekako dobile radnike. Nisu oni skart nego ako Canon uzme one sa prosekom 10, u strane firme odu oni sa prosekom 8.
    Azija, moja dežela.

  12. #452
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, legendarne saobracajne guzve:



    Motocikli su prava napast, njih se vozaci plase da nekoga slucajno ne obore. Oni prolaze izmedju kola da se probiju napred i na semafor prvi krecu odjednom, kao banda.

    80% motocikala su "motosai taxi", moto taksi, jedino oni mogu da prodju kroz guzvu i stignu negde brzo. Cena je 20-40THB (pola EUR - 1EUR) za celu voznju. Cak je i profesija biti motosai vozac.

    Stubovi po sredini su od "BTS", poznatijeg kao "Sky Train". Ide iznad svega i vozovi su na 3 minuta, samo 3-4 vagona u kompoziciji, uvek puni. Interesantno, sto je vise ljudi islo vozom (300 hiljada putnika dnevno) to ih je vise bilo ohrabreno da ide kolima pa su guzve iste kao pre 12 godina kada je SkyTrain prvi put uveden.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #453
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Japanske lepeze. Ima dve vrste. Koja je fiksna, "uchiwa" i koja se rasklapa "oogi".



    Kyoto, ulica prema Kiyomizudera hramu, radnja do radnje:



    Kimoni kao folklor




    Ima svasta lepo da se vidi, ne samo lepeze:

    Azija, moja dežela.

  14. #454
    Kyoto, Tenryu-ji hram.



    Svestenici u shafranskim togama na molitvi:



    Ko se nije nesto bavio Budizmom, bice mu cudno da Budizam nema svoga Boga. Budizam je ucenje a Buda je ucitelj koji ga je pokrenuo.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  15. #455
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Alice Springs, Australia, iz vazduha.

    Mesto je geografski centar Australije, u pustinji. Pesma od Oz benda "Midnight Oil" zvana "Dead Heart" na to misli.



    Slikan iz aviona:





    Izgleda kao da je na visoravni. U stvari nije, to je MacDonell Ranges, 150km dugacka grba

    (wikipedia):



    Alice je bilo ime zene upravnika poste. A "Spring" je 10kvm jezerce.

    Tu je bila stanica telegrafa i kao "pony express" odmoriste i zamena konja.

    Sa 28 hiljada stanovnika je kao Lazarevac a povrsina Northern Theritory je kao 6 puta bivsa SFRJ.

    Northern Theritory ima (u stvari nema) saobracajna ogranicenja. Kao na primer:

    - Nema tehnickog pregleda vozila. Mozes da vozis sta hoces, cak i da sam napravis vozilo;

    - Nema ogranicenja brzine na putevima

    Zbog nepostojanja ogranicenja brzine, tu se odrzava cuvena Finke Desert Race, dolaze iz celog sveta sa svojim trkackim kolima. Teraj koliko god moze da ide, 300km/h ako moze, nema problema.
    Azija, moja dežela.

  16. #456
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Halloween u Japanu je postao dobar biznis mada sami Japanci i ne znaju sta to predstavlja. Kao sto je i Bozic i dekoracije i pokloni isto biznis a sam 25. decembar je obican radni dan.

    Nisam siguran da i u Srbiji znamo sta je Halloween. Mozda najblize onome sto mi sovemo "Svi Sveti".

    Lokacija Everglades kamp, od juce. Svaki vikend u oktobru je Halloween.



    Uz boravak je ukljucena i tikva za svako dete da je izrezbari:





    Onda se krene u "trick or trreat" kampanju po kampu. Svi (skoro svi, ko ucestvuje okaci na kucicu znak da su deca dobrodosla). Neki naprave i standove sa slatkisima:





    Deca nakupe po punu korpu:



    Od vrata do vrata:



    Povratak sa "plenom" slatkisa:



    Kada se upale kamp vatre i pocne rostilj, izloze se tikve:

    Azija, moja dežela.

  17. #457
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Changi Airport, Singapore.



    Uz Hong Kong Chek Lap Kok, Seoul Incheon i Nagoya CentrAir, jedan od onih gde te prtljag vec ceka na karuselu.
    Ima to i u Americi samo ne zbog efikasnosti aerodroma nego zbog 2 sata potrebnih da prodjes imigraciju.
    Azija, moja dežela.

  18. #458
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Ladprao Central Plaza, velelepni shopping mall.

    Zena odevena u tradicionalni "pa-toong" posmatra devojku koja stipka ekran svog iPhone:



    Za devojku, moda u Thai je direktno kopirana iz Japana, to im je uzor. Isto tako se odevaju ove sezone u Japanu.

    Starija gospodja, po frizuri, obuci, kvalitetu nosnje i samom mestu gde je slikano, ocigledno pripada top klasi. Tradicionalni Thai niti se tako nose niti shishaju niti mogu da se vide na 100km oko ovog luksuznog shopping mall.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #459
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544

    Led Zeppelin

    Moji idoli iz 70-ih. I danas ih rado slusam.

    Jimmy Page, danas je u Tokiju, na promociji svog filma "Celebration Day", o koncertu u Londonu 2007.



    Bas mi je zao da i oni mogu da ostare:



    A nekad su bili...




    Kako je Bregovic imitirao Page-a, frizurom, odelom, pokretima, cak je i nabavio (to nije bilo lako da se kupi) i dvovratu gitaru sa kojom nije znao sta da radi.

    Negde 1975. u intervjuu tadasnjem Dzuboks magazinu (Beograd), ko mu je idol, Bregovic rece da ih nema a ako mora, onda : "Jovan Trkulja, studijski muzicar u RT Sarajevo".

    Neiskreno ali mozda primereno za tadasnje okolnosti. Bio je (Bregovic) previse popularan tih dana, Partija je mogla da se uznemiri.

    Edit:
    Cisto da sacuvam ovde pre nego sto zaboravim gde je bio, ovaj klip iz 1957. Jummy Page, tada 14, nastupa sa svojim bendom na TV.

    Azija, moja dežela.

  20. #460
    1, 2, 3, dnevna soba postane spavaca:



    Futoni i posteljina u ugradjenom ormaru:



    Evo ga:



    Ovaj ferry, ide od Aomori (vrh glavnog ostrva Honshu) do Hakodate (Hokkaido):




    Unitra, nema sedista nego opet tatami:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •