Page 26 of 44 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast
Results 501 to 520 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #501
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    U Japanu je zabranjeno dovoziti i dovoditi decu u skolu. Moraju sama da idu, od prvog do zavrsetka 12. razreda.

    Ima detaljnije, sa jos 10-ak slika, na Japan - djaci pesaci, na istom ovom sajtu.

    Razlozi su visestruki, neki odmah vidljivi su da deca sticu samostalnost, da se druze na putu do/od skole, da se oslobode roditelji da idu svojim poslom, da drzava pokaze kako su joj ulice bezbedne da i najmanje dete moze slobodno da se krece bez opasnosti do mesta gde mu je duznost (skola). Ne postoje "cuvari coskova" da decu reketiraju ili uznemiravaju, to je nepoznato u celoj zemlji.



    Peske, rain or shine, ne sme da ih se razvozi:




    Idu u grupama, sastaju se uz put. Osnovna skola nije vise od 1-2km udaljena od bilo kog deteta.



    Blizu mene je jedna, mozda na 300m:




    Ako se zadesi da neko stanuje bas daleko, onda je dozvoljeno dovesti dete do prve kuce od koje drugi ucenik ide peske:

    Azija, moja dežela.

  2. #502
    Meiji Mura
    muzej na otvorenom, srusenih pa ponovo sklopljenih zgrada iz perioda Meiji.

    Komemorativna dvorana, podignuta 1912. za ucenje dzudoa i kendoa.









    Ispod tatamija su bile opruge da dzudisti bolje odskacu a ispod patosnog poda rezonatori da bolje odjekuje kada se vezba kendo.



    Odavde posmatra majstor:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #503
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Dok se u Beogradu preganjaju (izlagaci i drzava koja izdaje i skupo naplacuje prostor na Bg Sajmistu) da li ce se odrzati Beogradski Sajam automobila 2013. (prosle godine nije odrzan) u Bangkoku je Bangkok Motor Show u punom jeku ove nedelje.

    Toyota, moj "bread & butter", je stavila Tajke lepse od bilo kojih kola:



    Tajland, siromasna zemlja treceg sveta? Mozda, samo posle Nemacke, u Thai je najveci broj Mercedesa. Poljoprivrednici, skoro svi imaju pikapove Toyota, Isuzu, Mazda, Mitsubishi, Ford...koji su oporezovani nisko (kao radne masine) pa kola nisu nedostupna. Otuda i legendarne saobracajne guzve u Thai.
    Azija, moja dežela.

  4. #504
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    5. decembar je u Thai Kraljev rodjendan (1927.) i ujedno "Fathers Day". Kraljicin rodjendan 15. septembar je "Mothers Day".

    Milion ljudi se okupilo da ga vidi ako ikako moze i da ga cuje.

    Slike su iz Bangkkok Post:



    Kralj, na tronu od 9. juna 1946. je najduze vladajuci zivi monarh na svetu, mnogi Thai i ne znaju za drugog vladara u zivotu.



    Kralj ima status gotovo Bozanstva. Ako se neko seca kako je Tito kod nas bio voljen 70-ih, to je 5% od onoga sto Thai osecaju za svog Kralja.

    Zute majice na prvoj slici su od boje utorka, zute. Bio je ponedeljak kada se Kralj rodio (u Bostonu) a vest je zbog vremenske razlike zasla u utorak u Thai mada je trenutno telegrafisano.

    Utorkom po radnjama i firmama ne znas koj ezaposleni a ko stranka - svi nose zute majice.
    Azija, moja dežela.

  5. #505
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Hram Kiyomizu-dera u Kyotu.

    Spektakularne jesenje boje, jos spektakularnije nocu pod rasvetom.




    Da bi se doslo do tacke odakle je slikano, trebalo je da se ceka 3 sata.

    Ima na Japan - jesen 3 slike sa istog mesta razlicita godisnja doba.
    Azija, moja dežela.

  6. #506
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Japan, obdaniste. Decu vode u park da se igraju.

    Mala deca, tesko ih je sve drzati na okupu.



    Za najmanju, imaju ova kolica:




    Malo veca, koja mogu sama da idu u kontrolisanom rasporedu, idu peske:




    Obdaniste u Japanu kosta 300EUR mesecno. Da se dobije to drzavno obdaniste za dete po toj ceni, oba roditelja treba da rade. Ako majka ne radi, nema drzavnog obdanista nego privatno, duplo skuplje.

    U Australiji je to 1,200EUR radio ne radio. Tih 1,200EUR je plata salterskog sluzbenika u banci. Majka radi prakticno za obdaniste i jos nije sa detetom. Uzas kako je lose to Australija resila. Sada je jos gore u Oz, pre 3 godine je propala firma (ABC Child Care) koja je drzala obdanista, u Oz je sada haos sa obdanistima.
    Azija, moja dežela.

  7. #507
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Izgradnja stambenog kompleksa u Thai, gradjevinski radnici, skoro sve zene:





    Cak i ove na krovu:

    Azija, moja dežela.

  8. #508
    To, to, Miki. Da vidim one iz drustava za politicku korektnost i zenska prava da se dohvate krampa, lopate i crncenja na 45C pa da vide kako je to biti jednak.

    U Thai, 90% zena radi, skoro sve pokretne imaju neku delatnost. Jednake su kako drugde nikad nece biti. Pa u Kaliforniji su se zene izborile da nose pantalone na poslu tek 1994.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  9. #509
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540

    2012 Prvi sneg

    Prvo je poceo, pa prestao, kao da nesto isprobava. Onda se vratio, na jednom prevoju je obustavljen saobracaj shinkansena.

    Narita-jo, Inuyama, Aichi. Promicu pahulje:



    To je najbolje vreme za onsen (banju). Da sedis u toploj vodi po snegu. Danas su kod mene imali i ovaj "special": male japanske jabuke plivaju u vodi:




    Voda je topla 41C, jabuke ne mogu da se skuvaju u njoj ali pustaju miris pa je prijatno.
    Azija, moja dežela.

  10. #510
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    I danas sneg, slika je od kao danas prosle godine. Shirakawa-go selo.

    Tu je -5C do -12C normalno.

    Interesantan nacin da obezbede da se placeni parking ne zamrzne: na sneg dodaju jos vode:



    Ispod asfalta imaju cevi, ne vide se a mali vodoskoci prskaju sneg i ne daju mu da se zamrzne



    Azija, moja dežela.

  11. #511
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Toyota Kosei, bolnica.



    Bozicne dekoracije u budistickom Japanu gde je Bozic obican radni dan:




    Na ovoj masini se "predaje knjizica". Ubacis karticu zdravstvenog (nacionalno, svi imaju) i na laserskom stampacu pored masine izadje printout pred kojom ordinacijom da cekas. Tamo na LCD idu brojevi i ocekivano vreme.
    Od nula do lekova u torbi 80 minuta. Lekovi se dobiju u bolnici.

    Azija, moja dežela.

  12. #512
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Putari i ciscenje snega, Tokai Hokuriku Highway, Japan. Sneg je pod konac, verzirani su oni. Snega ima stalno i predvidljivo:




    Na autoputu, interesantno, mora da se ima zimska oprema. Svako malo ima da se stane da se stave ili skinu lanci. "Preduzece za puteve" je jedno, pripada vlasniku autoputa, duz cele trase, stotine km.



    Na regionalnim putevima zimska oprema nije obavezna, njih ciste gradske vlasti kojima motoristi placaju registraciju kola.

    Displej sa sneskom skaze da sneg pada posle tunela.
    Azija, moja dežela.

  13. #513
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Laguna Gamagori, zimske iluminacije. Vec se ponavljamo, ovo je bilo pre godinu dana i bice opet za godinu dana.





    Uz celu stazu oko marine, laminirani decji crtezi:





    Odsjaj u luci:




    Snimio sam i kratki video (37 sekundi):

    Azija, moja dežela.

  14. #514
    Kotatsu, japanski niski sto sa grejacima i "suknjom". Nezamenljiva stvar zimi.





    Stara vremena? Ma kakvi, to je opsterasprostranjeno, svaka porodica ima taj sto. Tu se kuva "nabe" corba satima, jede, prica, svi zajedno:




    I za buduce generacije: anime, vidi se flat screen dok deca sede oko kotatsu:




    Pod njim moze i lepo i slatko da se dremne.

    Je li tako ?

    Tako je.

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  15. #515
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Supermarket danas, jabuke. Cuvene "Fuji Ringo".







    Greskom ih zovu samo "Fuji", kao da su sa Mt Fuji. Nisu, dolaze iz Aomori Prefecture, 700km od Mt Fuji. Iz sela SatoFuji, ti je centar jabukarstva.







    Mada ih pogresno vezuju za Mt Fuji, to je dobra reklama.

    To je kraj dobrih vesti.

    Sada lose: stranci tvrde da su jabuke toliko slatke da su neuobicajene za taj tip voca. Mada "crispy", slatke su kao srce zrele lubenice.

    Bas me briga, odlicne su, ne postanu braon kada su isecene na kriske ni posle 2 dana na otvorenom.
    Azija, moja dežela.

  16. #516
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Maglev, novi voz koji ide 581kmh. Opako izgleda:



    Interaktivno, dete moze da razume kako to radi i kako ide bez dodirivanja shina:



    Koliko ide? Kol'ko????



    Kako li to izgleda unutra? Simulator (pravi vagon) sa 3D video i zvukom i brujem:



    Krivina Shinkansena (bullet train, danas u upotrebi) treba da bude 12km precnika. Za Maglev, 50km precnika. Zato ce od Tokija do Osake (560km, kao Beograd - Ljubljana) ici prakticno pravolinijski, uglavnom kroz tunele.



    Prva deonica od 56km je napravljena, sluzi za testiranje i bice deo prave pruge 2020 kada se zavrsi. Prva trasa je Tokio - Nagoja, 360km, kao Beograd - Sofija, prelazice za 50 minuta.
    Azija, moja dežela.

  17. #517
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Yokohama, najveci China Town na svetu.






    Pekinska patka, na svakom koraku. Ovde je cena 20EUR za dvoje:





    Ovde je 24 EUR (dobije se nesto uz nju):



    Zabluda je da se pachetina jede kao meso. Meso patke je "agent" za pecenje koze koja je u stvari to jelo, "Pekinska patka".

    Ima detaljno ovde, na Pekinska patka
    Azija, moja dežela.

  18. #518
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Japan, najbeskorisnija (skupa) naprava za bebu koju sam u zivotu video. Kosta 1,000EUR:



    Moze da ljulja u raznim pravcima, da se spusta, da beba u njoj polu-sedi...



    Meni se cinilo interesantnim (dok jos nisam postao roditelj). Pozovem jednog kolegu (koji ima troje dece) da mi kaze sta misli.

    Kaze, glupost. Sta ako se beba ispovraca? Cela aparatura ide u aut. Rece mi, za malu bebu ti je bolje da imas korpu iz samoposluge sa jastukom nego ovo. I sta ces sa time kada beba poraste, za 8 meseci?

    Pa ko to kupuje, pitam ga. Kaze, oni koji nisu roditelji na poklon onima koji postaju. Svi se smeskaju a posle samo roditelji znaju kakva je to bila navlaka i skupo kostala darodavce, koja nicemu nije koristila i koju ne znaju kako da je bace i da je se otarase.
    Azija, moja dežela.

  19. #519
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Yokohama, kineska cetvrt. Cuvene kineske haljine "qipao" koje jako naglasavaju zenske obline, prodaju se na ulici za 20EUR.



    Da ne prenaglase, trupa koja izvodi svoju koreografiju nosi ih na tights. Samo marsalka nosi "po propisu". Toyota City, Oiden festival, jul 2010:



    Ovde su kao radne uniforme, Xiamen Airlines:




    Ovo su vec profesionalci slikali profesionalni model, nisam ja. Cisto kao ilustracija:


    Azija, moja dežela.

  20. #520
    Zimsko pivo, da otvorimo zimu 2012.



    Ima pahuljice na konzervi:



    A nije bio ni neki smak sveta danas kao sto su Maye predvidjale. U to ime, ziveli!
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •