Page 9 of 44 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 161 to 180 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #161
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Za sat vremena je u Japanu Nova 2012. godina.

    Iz Thai, toplija klima. Pattaya, Jomtien Beach. Docek napolju, lanterne, privatni vatrometi:



    Cak je i opasno, svako , ma kako pijan moze da lansira raketu (pa i nekome u lice):




    Ovaj hranioc ribe (i ajkula, vidi se na slici) iz Pattaya Aquarium vas pozdravlja i zeli vam svima Srecnu Novu godinu:


    Azija, moja dežela.

  2. #162
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Prvi Januar, skupljaju se chaure od prosle noci.

    Ovaj u prikolici je u komi.




    Khlong Tan, jezero, za prvi rucak u Novoj godini. Bas u ovoj sojenici. Brda preko su Kambodza:





    Provincijski rucak:


    Azija, moja dežela.

  3. #163
    Kambodza?

    Hmm, osetio sam ja miris da ti tamo preko grane nesto kuvas, zamalo da povedem ove moje shoshone tebi u goste. Ajde, drugi put.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #164
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Chausuyama - tu smo naucili da skijamo.

    Od 1,300 skijaskih centara u Japanu,




    ovaj, Chausuyama, nesto kao Divcibare samo malo vise, 1250m nadmorske visine, je nablizi. Na samo sat vremena je od kuce pa ne treba spavanje.

    Ima decji deo i "odrasli". Tu smo prvi put u zivotu videli sneg i naucilili da skijamo. Deca nauce za 2 sata, odrasli, ako uzmu cas, za 3 sata znaju da skrenu levo/desno i da se zaustave. Vrlo lako, naravno nista od onoga sa TV.





    Leti izgleda ovako:




    Sa prve slike se vidi kako je Japan 90% planinska (i alpska) zemlja. Od tih 1,300 ski resorts, 80% su "snow parks", znaci bez zamisli da se tu zimuje. Nagano (nije jedini) ima ozbiljne smestajne kapacitete jer je dobro a i nije blizu velikim gradovima (5 sati voznje).

    Zemlja moze da se zamisli kao dinosaurus gde je grba od pocetka do kraja a okolo usko i svako moze da bude u skijalistu za sat-dva.

    Otuda, u nedostatku ravnog tla, potice i japanska skolonost ka minimalizmu i funkcionalnosti. Uz nizine (obala) zivi 90% od 125 miliona ljudi.
    Azija, moja dežela.

  5. #165
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Ise Jingu, najvazniji Shinto hram u Japanu.

    Nije bilo nesto sveta, jedva mozda milion i po. Nova godina i mnogi dodju bas ovde da se pomole za srecu u narednoj godini. Na autoputu je bio zastoj 25km.




    Ovo je glavni hram, zacudjujuce mali. Tu se cuvaju relikvije od 692. godine ove ere.

    Guzva za molitvu, kamere nisu dozvoljene blizu:




    Ovaj most preko Isuzu reke, vodi do hrama, mirise na sveze drvo (hinoki):





    Sasvim fina konstrukcija:




    Do njega, postava za drugi most:





    To hocu da kazem: svakih 20 godina se napravi novi most i novi hram. Zadnji put 1993. sledeci put, 61. reiteracija je 2013.

    Zato da svaka generacija zna da ga napravi.

    Paradoks je, na tribini koju je organizovao The Economist povodom 50. godisnjice od spustanja na Mesec, ucesnici (mnogi iz NASA) su konstatovali da Amerika danas nema ni znanja ni resurse da coveka ponovo posalje na Mesec. A mogla je kada je cela procesorska snaga NASA kompjutera bila slabija od danasnjeg 20$ mobilnog telefona. Oni koji su znali, su danas ili ne medju zivima ili prestari da nesto urade.

    Zato ovi insistiraju na svakoj generaciji. Svakih 20 godina, od 692.
    Azija, moja dežela.

  6. #166
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Gero, Gashou Zukuri kuce

    Ima ih 10 u "gashou village" u Gero.









    Sta je specificno? Po arhitekturi ne pripadaju ovde, drugacije su. Prenete su sa mesta gde je voda sa brane za hidroelektranu trebala da ih poplavi. Rasklopljene i ponovo sklopljene ovde. U njima se ne zivi. Muzeji su, u jednoj moze licno da se pravi papir i dopisnica, svojerucno, od pulpe do ukrasene cestitke.
    Azija, moja dežela.

  7. #167
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Molitva za dobru godinu.

    Nije moja slika, iz novina je, ovako privrednici idu u Kanda hram da se pomole za uspesnu godinu. I iz moje firme su bili direktori. Ovaj hram je za zastitu privrednika i preduzetnosti.


    Azija, moja dežela.

  8. #168
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sa snega malo.

    Sneg se cisti i strucno i rucno. Shirakawa-go:




    Dete od 105cm (tada) stoji uz ovu masinu da se stekne utisak koliko je mala:





    U topiku Japan - zima ima post iz jednog skijaskog mesta, ova slika je bas odande.
    Azija, moja dežela.

  9. #169
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Sa snega malo.

    Sneg se cisti i strucno i rucno. Shirakawa-go:



    U jeee, jesu zesci. Nisam impresioniran.
    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  10. #170
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tokyo, Shinjuku. Izmedju zgrada JR East (Japan Railways) i Microsoft.

    Drvece posadjeno ovde je izlozeno struji vetrova izmedju zgrada i dobija hladnocu na koju nije spremno. Onda su ih ovako odenuli, da ih zastite. Ima jos primera, ovi su samo zgodni za ovde.




    Azija, moja dežela.

  11. #171
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Chausuyama Snow Park, od danas.

    Snega za ovo doba godine ima malo, i ono sto se vidi u daljini nije nista.





    To je leti naravno drugacije, ovaj pano pokazuje koliko, kada se vrh brda zasadi cvecem:





    Ima na Japan - zima sa jos nekoliko slika, isto od danas.
    Azija, moja dežela.

  12. #172
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Dan "Coming of age", nacionalni praznik (koji sam prespavao pa donosim sliku iz novina).

    Drugi ponedeljak u godini je Seijin-no-Hi dan. Oni koji pune 20 godina izmedju 2. Aprila prethodne i 1. aprila naredne godine (sada, 1. april 2012.) pozovu se u City Council na svecanost. Obelezava se od 714. godine ove ere. Bio je originalno 15. januar ali je promenjeno da bude bas drugi ponedeljak. Od 16 dana nacionalnih praznika, mislim da bar 8 pada u ponedeljak ("Happy Monday Policy", da nacija ima skoro svaki mesec jedan dugi vikend, da neradni budu ili ponedeljak ili petak).



    20. godina je granica poslovne sposobnosti (u Australiji je 21. godina) i sada moze da se glasa, zakljucuju poslovi, jos vaznije i svakodnevno, sme da se bude posluzen alkoholom i da kupi cigarete.

    Naravno, zenske su mnogo atraktivnije odevene, ove kimone ne moze niko sam da obuce, ide se u salon za tu svrhu. Posle svecanosti, ide se na cirkanje.
    Azija, moja dežela.

  13. #173
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Toyota City (~700,000 stanovnika). Jednom me pitaju dvoje stranaca (par) da ih slikam sa ovom gradjevinom u pozadini:




    Slikam ih i pitam ih znaju li sta je? Kazu, valjda nesto japansko.

    Tacno. Kopija Nagoya Castle, 20% velicine. U stvari je restoran specijalizovan za krabe i jela od krabe. Bio sam jednom, poslovni partner nas odveo na veceru, sve tradicionalno japanski, osoblje u kimonima.
    Ona kraba ispred, na stubu, nocu svetli i okrece se:




    Ispred je kiosk koji prodaje jednostavnija jela iz restorana kao take-away, vide se slike jelovnika.

    Ismejase se turisti, sami islikase jos 10-ak slika i rekose bice fora kada pitaju svoje kod kuce sta je na slici.
    Azija, moja dežela.

  14. #174
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Mt Fuji, severna strana, sa strane jezera Kawaguchi:









    Ima vise slika na Japan-zima i timeshare apartment koji funkcionisu.
    Azija, moja dežela.

  15. #175
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Demonstracije na japanski nacin. Poznato je da Japanci nikada nisu imali revoluciju. Protesti kao sto je kod nas bio, na primer, 9. mart, su ovde nezamislivi.

    Opet, pravo na protest je Ustavom zagarantovano. Ovo je bio jedan, jos 2003. protiv invazije Iraka.

    Shibuya (ako ima nesto kao Knez Mihailova tamo, to bi bilo blizu tako necega), Tokyo:




    Otprilike na svakih 20-30 protestanata, 1 policajac:




    Primetimo da policajci nos ebele rukavice a one crvene palice nisu pendreci nego svetlece palice za regulisanje saobracaja i kretanja, to koriste i putari, civili, na "radovi na putu".



    Nisu oni mirni samo kada cekaju u redu, makar i za vodu posle zemljotresa i tsunamija. Uvek su takvi. Red i mir i da se niko ne povredi ili ne naljuti.

    I ovo je velika akcija. Moto je: ako treba uopste da objasnjavamo vlastima sto smo ovde, onda ionako nece shvatiti. Smatra se da je shvaceno i mozda zato i nema ekscesa.
    Azija, moja dežela.

  16. #176
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Danas je Srpska Nova godina.

    Kako Rusi, iz Novosibirska, slave istu ovu Novu godinu - na plazi. I meni je to bilo nezamislivo (na 45 minuta leta do Splita) a kako li je tek njima na -30C i more jednom, ako ikada, u zivotu.

    Kad su se dokopali mora (Pattaya, Thailand) nisu znali sta je dosta.







    Srecna i ova Nova godina, pa da od sutra i ja sklanjam jelke po kuci.
    Azija, moja dežela.

  17. #177
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Shirakawa-go.

    Toliko volim to mesto da sam tamo isao kada god sam mogao.



    Tabla kaze danasnji datum, 14, januar godine 24-te. Godine se ovde racunaju od smrti zadnjeg Emperora. 24 godine od smrti Emperora Hirohita.

    Sa vidikovca:




    Ova minijatira kucice je hidrant. Njih samo vatra moze da slozi na zemlju:




    Wada house:






    Uz muzej (otvoreni), van samog sela:

    Azija, moja dežela.

  18. #178
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Shirakawa-go, opet.

    U muzeju (na otvorenom) ima jedna kuca, odmah mi se ucinila kao iz bajke:




    Pa imas i stepping stones kroz malo jezerce koje te okruzuje, idila:




    To bi meni valjalo, udarim pregradu pa napravim unutra 2 nivoa pa jednu sobicu za 2 studenta da izdajem:




    Kad ono, ovo je nuzni smestaj kad nekome izgori kuca:





    Na zemljanom delu spava stoka (krave, sta vec ima, ne mogu da se puste na -20C preko noci) na drvenom ljudi.




    E, bas mi se rasprsio san. Ne da ne bih nasao stanare nego bih spavao sa stokom sto mi se nikada, ni u vojsci, nije desilo.
    Azija, moja dežela.

  19. #179
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Pattaya, Tajland.

    Uz Pattaya Park gradila se ova zgrada:



    Posle posla, trudbenici (vise od pola su zene, gradjevinski fizikalci) se odvezu na spavanje u svoje barake.




    Sta su to gradili da ih ovako voze? Nuzni smestaj za evakuisane?

    Ne, 1.5 miliona dolara apartmane. Vec vise od 2 godine se prodaju. Ako su svesni sta se desilo (2008. i danas) radnici mora da se osvetnicki smeju neprodatim stanovima koji dave shpekulante.

    Baan Had U Thong Condominiums, mislim da je najjeftiniji bio 200,000US$, vecina 300K (plate radnika su bile 200$ mesecno), a ovde primerci su 700K-1.5 miliona $.

    Sa terase ovog penthausa se vidi dole deo ovog waterparka odakle sam slikao.
    Azija, moja dežela.

  20. #180
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang, nekada bekpekerski raj, sada je i mainstream letovaliste, razvoj je bio nekontrolisan.

    Plaza je lepa, ovo je kada je plima pojede:




    Bekpekerska komuna:



    Ima i sve pogodnosti savremenog sveta:




    Mesto je lepse nego sto su ove 3 slike, stavicu na Tajland - Letovanje kada stignem. Ako nekoga zanima neka kaze, mogu i brze.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •