Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 61 to 80 of 98

Thread: Japan - zima

  1. #61

    Japan : Kraj zime 2016.

    Zimo, sedi, 1, nisi bila nizasta. Tri puta skijanje, bez snega. Istina nije bila ni nesto hladna u nizinama, prezimesmo.
    Zlatna mimoza



    Kuca u mojoj ulici:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Dekopon, izmisljena japanska vocka, postoji od 1972.
    Sada sazreva, zadnjih mesec dana zime. Kada se ubere, ostavi se da odstoji jos mesec dana da se zasladi sama od sebe.


    Zadnji dan zime 2016. Evo ga dekopon u radnji, odstojao mesec dana, samog sebe zasladio. Cena za 9 komada je koliko dinara. Njih da se uzmu pojedinacno, 300 dinara za komad.

    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prvi dan nove zime 2016.

    Lep dan, biciklom kroz komsiluk, kamelije sada cvetaju, ova kuca ih bas ima



    Lepo izgledaju ali ne mirisu



    Ova trava dole je "sasa", u planinama pokriva podrucja kao ceo Zlatibor, visine preko ramena odraslog coveka, ova je patuljasta, ornamentalna za baste



    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zima bez snega (za sada). Moricoro park, Nagoya.

    Kamene lanterne da se upali plamen za praznike se vide, u daljini velika (visa od coveka) i blizu mala, uz jezero



    Dalje, polje lavande



    U avgustu raskosno modrim cvetom ukraseni, zbunici lavande izgledaju kao da su, gladni, dosli da traze nesto ispred one zgrade (gde ima restoran i izlozbeni prostor)



    Uz stazu, kamelije u cvatu, odmoriste za bicikliste





    Pred zatvaranje (17:00, poslednji ulaz u 16:00) biciklisticke staze. Imaju na hiljade novih, odlicnih bicikala za iznajmljivanje (100 dinara) za sve uzraste.
    Ko dodje svojim, kao ja, mora da se upise u knjigu posetilaca i da popuni: odrastao, dete, da li je dosao kolima (i registracija) ili biciklom. I da na kraju, na izlazu, na istom mestu, stiklira da je otisao. Samo tu moze da se na stazu udje i sa nje izadje.



    Kad nema skijanja (nema snega po skijalistima) a vreme je 10-12C, to ja radim. Do tamo 6km, staza 5.2km, nazad 6km i eto meni rekreacije, besplatne, na cistom vazduhu.
    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Pred zatvaranje (17:00, poslednji ulaz u 16:00) biciklisticke staze. Imaju na hiljade novih, odlicnih bicikala za iznajmljivanje (100 dinara) za sve uzraste.
    Ko dodje svojim, kao ja, mora da se upise u knjigu posetilaca i da popuni: odrastao, dete, da li je dosao kolima (i registracija) ili biciklom. I da na kraju, na izlazu, na istom mestu, stiklira da je otisao. Samo tu moze da se na stazu udje
    Kakvo je to zaključavanje parka?
    Pa još evidentiranje.
    Privatan ili javni park?
    Bar tamo nema velikog kriminala.

    To mi se nebi dopalo.
    Smanjuje mi stepen slobode.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Park je bivse sediste Aichi World Expo 2005. i ima radno vreme. Sve se zatvara (radnje, restorani, dogadjaji, izlozbe) u 17:00 a posetioci imaju do 18:30 da napuste park.

    Ko uzme njihov bicikl, samo kupi kartu na masini i preda je tamo gde se bicikli izdaju.
    Ko dodje svojim biciklom, upise se u listu posetilaca (registracija kola ako je njima dosao, ne trebaju dokumenti, moze da stavi koje hoce ime, stiklira kada izlazi) i to sluzi da se vidi da li je neko jos uvek na stazi posle 17h. Za svoje bicikle znaju kada su na broju, za druge ne znaju. Osim osoblja parka, tu nema drugih javnih sluzbi.
    Park je veci, mozda duplo od kruga dvojke, ima mesta gde moze da se sidje sa staze i ode peske. Da neko padne od srcanog udara, ako njih nema, niko drugi mu nece doci da pomogne.

    Na stazi gde je zabranjena setnja sam vidjao vence, kao da je neko tu umro ili poginuo. Da, starcima dodje u 75-oj da kupe bicikl i da se osecaju mladima pa onda tras.
    Bicikl je veci rizik od slobodne setnje pa za njih postoji brojanje ili bicikli parka ili onih koji su dosli svojim. To je kao onaj sto na ulazu u diskoteku ima onu klik masinicu da ne udje vise ljudi nego sto je objekat licenciran. Stjuardese tako broje koliko je putnika uslo na let.

    Park je zatvoren svakog ponedeljka (oko nove godine 6 dana) i da je neko negde skiknuo ko bi znao gde da ga trazi kada prolaznika i javnih sluzbi nema.
    To je kao za neke planinarske staze, da se upise ko ide gore, da se zna ima li nekog ako bude nevreme ili treba spasavanje. To niko ne smatra ogranicavanjem slobode, naprotiv.
    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Nije neki sneg ali je malo oplemenio vidik (ulaz u Toyota Automobile Museum)



    cak i otuzna predgradja

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Shirakawa-go, postavili 2m pritke sa zastavicama uz ulice



    Izgleda kao preterano, samo za 3 dana ce jedino po tome uopste znati gde je put i gde da ciste. Ovo je od istog dana a sneg nece prestati jos danima



    Ova tabla, zaokruzena, ima da nestane pod snegom, videce se na webcam, slika je sa nje

    Shirakawa-go live cam

    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prava zimska, bukvalno. Na skijalistu Hirugano Kogen, pizzerija bez grejanja,



    U pasazu je radnja



    Ima i 15-ak stolova





    Pizze su im odlicne, iz prave furune na drva

    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hirugano Kogen, prodavnica lakog skijaskog pribora (svi to imaju), nema skija i skupe opreme - naocare, salovi, rukavice i slicne male stvari.

    Naocare (viziri):



    Interesantno je da imaju natpis "Asian Fitting", pre je bilo "Fits Asian Nose" pa su to "political correctness" ratnici promenili u ovo, a isto



    Stvarno, spljosteni azijski nosevi, bez istaknute nosne koske koju Caucassians imaju, naocare ne bi pasovale.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sto ti je planina...



    Evo i nas





    Na negde od pola staze, video, devojcice idu ispred, ja ih snimam skijajuci iza njih. Cerka ide prva, bez stapova. Drugarica joj je manje vesta i sporija.
    Na kraju se vidi skola za skijanje, citavi razredi su dosli.

    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da se vratim na ovu pizzeriju, Hirugano Kogen. Utorak, kada nema puno skijasa, usluga je brza, max 10 minuta da se dobije pizza iz furune na drva.
    Nisu ova drva tu za ukras, stvarno njima loze furunu.





    Odlicne su, jeli smo jednom leti kada smo isli da gledamo cvetna polja na skijalistu



    A cenovnik, 100 puta su bolje i 30% jeftinije nego one na steroidima iz Pizza Hut ili Pizza La. Ispod ili oko 1,000 dinara



    Cenovnik alkohola i bezalkohola, kao u 7-11, kao da nije restoran gde bi trebalo da bude 4 puta skuplje

    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Sto ti je planina...



    Evo i nas



    Pogledao sam ovaj klip par puta.
    Super je.
    Kao da sam ja tamo.
    Prosto osetiš svežinu planine.

    Kako samo uspevaš kameru da držiš tako mirno dok skijaš?

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kako samo uspevaš kameru da držiš tako mirno dok skijaš?
    Nije to neka brzina, max 40kmh na toj padini, ima mnogo strmijih. Nista, idem "bez ruku" kao cerka, nije tesko.

    Cenovnik uspinjace, isto je kao u dinarima. Drugi red je poludnevni pass (12:30-16:30), 2,800din za odrasle, 2,100din za decu.
    I ne treba ti vise, oni kojima to nije dosta i ne dolaze ovde, idu na mnogo teze staze. Ova je 1,500m, najduza u Japanu je Ontake, 5,500m.



    Koja je razlika kada ima guzve



    i kada nema



    U boom godinama, 1980-1995, na uspinjacu se cekalo po dva sata. Danas je u najgorem slucaju, nedelja, skolski raspust, 15 minuta.

    Samo mesto Hirugano ima dosta malih pansiona i hotelcica ali je uvek ovako jezivo prazno. Kada je guzva, onda su to samo kola na dolasku/odlasku, nikakvog pesackog saobracaja ili mesta za izlaz, nista. Ima jedna Japan Agriculture samoposluga, benzinska stanica i nista drugo. Cak se trotoari (kojih kao da nema) ni ne ciste za pesake.

    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post

    Kako samo uspevaš kameru da držiš tako mirno dok skijaš?
    Evo u cemu je misterija mirne slike. Namenska kamera ima "anti shaking" osecaj (software) dok ga kamera na iPhone nema. Ovo je sa druge planine, Chausuyama, od juce. Tresao se snimak da je jedva moglo da se gleda. Youtube ima taj software koji iPhone kamera nema pa je "smirilo" tresenje.



    Negde na trecini se vidi koliko je strmo, skijasu izgleda kao provalija.

    Ko gleda sa tonom, čuće neki glas kao iz neke emisije, ne znam sta je to iPhone hvatao, nisam ja pricao.
    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Po prvi put vidim ovaj rekvizit, mali bicikl sa skijama na tockovima




    On je za iznajmljivanje. Skije na tockovima su da se dete spusti kao da vozi bicikl

    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Skijaliste, Washigatake, otvoreno od 5 ujutro do ponoci.

    Veliko je, najduza staza je 3,500m sto je gornji prosek u svetu skijalista. Iz aviona, dole se hotel vidi kao šator. Gornji kružić je dokle ide lift za nćno skijanje.



    Moje slike, hotel gledan sa kote ski lifta. Jezovito izgleda i opasno, kao da treba skočiti sa litice:



    Mesto su možda 80% snowborderi



    Sad ćemo mi to da izvedemo. Desno, u mraku, vidi se Takasu, jos jedno nocno skijaliste.



    Samo polako, negda od polovine padine ima snimak, pre to ga je bilo prestrmo i prebzo za video koji se drzi u ruci. Propustio sam video kroz "Google Stabilize", ne znam da li se jos vidi koliko je loš iPhone, obican digitalni fotoaparat od 50 dolara ima bolji video.



    Evo kantine u 9 uveče. Puno



    Jedan dan pauza pa opet u ponedeljak. Tako za jednu sezonu ispadne 10 dana skijanja, na 10 razlicitih mesta bez ijednog dana godisnjeg odmora ili hotelskog spavanja.
    Kosta, auto put, ski pas, rucak, onsen na kraju, po danu izadje nekih 10-15,000 dinara, zavisno od mesta.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  18. #78
    Evo i tu odosmo, Dynaland, to je verovatno najpopularniji od svih snow parks u okolini. I najveći je, najduža staza je 4,600m.
    Ima 6 liftova koji idu do staza različite težine.

    Gledan sa autoputa



    Noću osvetle najtežu stazu, to smo ovaj put i bili. Prava linija je lift a lučna sa leva sama staza.





    Već na stazi, u daljini se vidi Hirugano (ima 7 snow parks u krugu od 30km) i on je u stvari najlakši, nije ni čudo da tamo idu škole da djaci nauče skijanje.





    Naši snowboarderi, odmaraju



    Treba se dole i sunovratiti, baš na ovom skijalištu su i najveštiji jer je najteže što sam video



    Tu je bio štos: noću radi samo jedan lift, samo za najtežu stazu, samo ti mrak treba. Osvetljeno polje gore desno je Washigatake, bio je odatle post ranije sa noćnog skijanja



    Ovo je bilo stravično, napravili smo jedan spust i dosta više, bilo je previše zahtevno. Kako je tabalica sredila sneg



    Pri kraju staze, iluminacije



    Ćao Dynalend, preteško si za nas,



    Vidimo se u leto kada ti procvetaju ljiljani, kao 2014.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kraj sezone skijanja za nas, iako traje do kraja marta. Već su počeli da dele vaučere za 50% popusta na ski pas počev od narednog vikenda.
    Problem je u tome, da bez novih padavina, posle sunčanog dana sneg dobije ledenu skramu. Skijati sa "khhhr-khhhr" po ledenom pokrovu nije neki užitak.



    Danas su mogli da se vide i smešni kostimi snoubordera



    Skijališta, bili zdravi, vidimo se sledeće godine. Sneg obično napada od 15. januara.
    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Poslednji dan zime 2016/2017.
    Rascvetala breskva u Nabanano sato.

    Scena po danu



    Isto mesto, po noći



    Cveće kao zatvoreni kišobran je "lupinus"



    Bude do iznad kolena



    Vidimo se opet 21. decembra 2017.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •