Results 1 to 20 of 145

Thread: Japan - proleće

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Danasnji tajfun (ima ih 20-40 godisnje) je napravio (ne bas veliku) stetu i poremetio saobracaj.



    Da je dosao 3 dana kasnije, omlatio bi latice tresanja (sakura). Ovako, samo sto nisu, nekih 30% procvetale, nije ih nesto ugrozio, nema latica na zemlji.

    Slike iz tajfunskog dana, moja ulica:




    Oko Toyota City Cultural Center, tu mi cerka vezba i ima baletski nastup, oni to zovu "recital" (kao clan ansambla) pred 2,000 ljudi:




    Ovo gore nisu tresnje (sakura) nego kajsije ("ume").

    Kolega koji je iz Tokija veceras isao u Hong Kong, kaze da mu je to bio najgori let u zivotu. Proleteo kroz tajfun. Mislio je avion ce se raspasti. Cudio se on (i ja isto) da nisu zatvorili Naritu (aerodrom).

    Nije pomoglo kad sam mu rekao da avion moze da "mashe" krilima 18 metara gore-dole (9m dole, 9m gore) i da ostane ziv. On tvrdi da je bilo je 2m.
    Turbulencija kada postaje neudobno i kada prestaje catering u kabini i svi da se vezu (i stjuardese) je na 50cm gore-dole.

    Istina, da priznam, drago mi je da nisam bio na tom letu Cathay Pacific (A-330).
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #2
    Samo sto nije....foto od juce (4. april)






    Evo, je, 70%, od jutros (5. april):








    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #3
    Hanami Yasumi = praznik posmatranja cveta.

    Danas je taj dan, 8. april. Cela nacija je napolju pod sakurama. Bio sam 8 puta, slike su od danas a i od ranijih godina.

    Ideja je da se napravi piknik na otvorenom, ne samo spremljena hrana nego i rostil ili nesto drugo da se spremi.

    Okazaki zamak, rodno mesto Iyeyasu Tokugawe, koji je ujedinio (pa onda zatvorio) Japan.














    Ovako to ide. Razapne se ova plava plastika, to je znak da je piknik:













    Izuvanje obavezno:




    Ne mora samo da se donese i sprema. Ima i "sank da radi", kao sajam, sa jednostavnom japanskom hranom:



    Promenada:




    Moj omiljeni most preko kanala koji je nekad stitio zamak:



    Jedne godine je bila kisa:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546
    Jos slika. Od juce, od danas, od prethodnih godina, razna mesta.

    Kouragaike, Aichi:







    Kupola je botanicka basta, u pozadini je list iznad playhouse, bilo je mnogo puta:






    Opet Okazaki:

    Ova resetka ispod koje posetioci sakure rucaju izgleda neveselo. To je visterija, nosac za bilkju. Kako sakura prodje, ona dodje. Mozda je isto spektakularno.




    Pazi ovaj shank. Ovo su pakovanja mesa za rostilj. Koliko tu piletine ima da se ispece!




    Nase stare poznanice sa "Foto za danas":



    Isto Okazaki Castle:

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546
    Hanami yasumi (cvetanje tresanja) u Tokiju.

    Shinjuku Gyoen, park u centralnom Tokiju. I ovde ima na desetine hiljada ljudi, ulaz se placa i ne sme da se unosi nikakav alkohol za piknik:




    Ovo je vec Yoyogi Park.
    Ulaz se ne placa, otvoren 24x7, sme da se unese i alkohol i sta god hoces. Ne skupi se ni milion ljudi na taj dan:










    Ja im kazem nej da pijete pivo kad je guzva, oni opet. Red uz zenski wc:





    Posle svega, ni trunka ne ostane ni za kime, nema korpi z aotpatke, svako svoje smece nosi kuci.

    Ovo je uz Imperial Palace. Jeste da se na camac ceka po 3 sata.




    Toliki cvet, sta je onda plod?

    Nejestiva, opora, kiselo-gorka visnja. Mislim da se kod nas to zove "oskorusha". Plod se svaki dan vidja kao ukras, ova crvena tacka u pirincu u bento (lunch box) da simbolizuje japansku zastavu:





    Ili lisce, uz posluzenje patispanj kolaca sa kafom:







    Tako, oni nashi sto su se potukli za mladice japanske tresnje, nece se od nje najesti.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Pod cvetom sakure, pripravnici krecu u ljuti boj. 200-inak njih, cekaju autobuse firmi da ih odvezu na obuku. Prvih 6 meseci zaposlenja je samo obuka.





    Skoro svi na trotoaru su u "freshmen" odelima ili kostimima.








    Kroz sofersajbnu im izgleda ovako:







    Zanimljivo je, pri stupanju na posao, zna se samo odeljenje (marketing, inzenjering, proizvodnja) u koje se stupa na posao. Prvih 6 meseci je obuka za sve ista, maltene kao pesadijska obuka u vojsci koja je ista za sve rodove. Tek onda ide razvrstavanje.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #7
    Taman kada sakure pocnu da precvetavaju, dolaze breskve (momo).

    Sanage, Aichi, je "Momo County". 300 tona velikih, slatkih kao med i za foto-zurnal lepih bresaka se odavde ubere.

    Kad se stavi u tradicionalno "meticulous" japansko pakovanje (nisu obicne gajbice), treba 250 kamiona da ih razveze.

    Sad su u cvetu:



    Trake su kao u boji, presijavaju se, da uplase ptice.


    Farmeri koji uzgajaju ove breskve nisu samo 1- dimenzionalni. Onaj "kavez" u pozadini je golf driving range, tu vezbaju svoj golf swing.




    Poznajem ih desetak, vidjam ih u Sanage onsenu.

    Neki su bivsi "salary man", kojima je bilo dosta rat-race pa su se povukli da u miru rade vocke.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •