• Tajland: Hua Hin letovaliste: Wat Huay Mongkol

    Wat Huay Mongkol, u cast famoznog i omiljenog budistickog svestenika (od pre pre 400 godina) Luang Phor Thuad.



    Jos jedno lepo mest do koga je tesko stici bez kola. Ima na desetine turistickih autobusa okolo, mora da hoteli i ture to rade.



    Legena je da je taj monah mogao da cini natprirodne stvari - kao pretvaranje morske vode u pitku.



    Ipred kupole pijadestala, ima dva drvena slona. Ispod njih se prolazi u krugovima dok smisljaju i u etar salju zelje za srecu, uspeh, zdravlje.



    Na 100m od njegove statue je i ova generala (i kasnije kralja) Thaksina.



    On je Burmance potisnuo iz Ayyuhaye. Po njemu je most preko Chao Praya reke u Bangkoku nazvan Saphan Thaksin (saphan = most).



    Zanimljivo, okruzen je stotinama figura i figurica petlova.



    Mnogi Thai kazu da je voleo borbe petlova (sto nije tacno, to je bio kralj Naresuan)



    Ispada, petao je simbol borbenosti i pobede. Figure su donirane od pojedinaca i organizacija. Bas sam se cudio sto su svuda na prodaju. Verovatno ih neko skuplja i sklanja, mozda i vraca u prodaju, ne bi moglo da se pridje spomeniku.

    This article was originally published in forum thread: Tajland: Hua Hin letovaliste started by Mekong View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post