• Foto za danas (2016): Zubarska ordinacija

    Japan, zubarska ordinacija.

    Ova je novootvorena, 50m od moje kuce. Cekaonica ima decji deo a deca (manja) ulaze na ona mala vrata.



    Oprema je poslednja rec tehnike, Japanci su poznati po odlicnim medicinskim aparatima, Srbija je dobijala donacije od Japana u toj opremi.
    Kad sednes u stolicu, kao da si postao pilot svemirskog broda. Danas sam imao regularno ciscenje kamenca, kostalo je 1,300 dinara. Ne da je bilo bezbolno nego cak i prijatno, bas sam zeleo da traje sto duze. Pa mi jos stavili fluor, za lep ukus.

    Zubar ima CTC Scanner, za 20 sekundi ti je cela glava procitana i slika na ekranu racunara uz zubarsku stolicu u kojoj sedis. Tu ti objasni situaciju.

    Opste nacionalno zdravstveno osiguranje za sve. Cene su propisane na drzavnom nivou, nema "Osiguranje placa toliko a ja naplacujem ovoliko". Identicno, za sve ordinacije u celoj drzavi.
    Za decu do 16 godina je potpuno besplatno, sve dok nije kozmetika.
    Moja cerka ide sama na svaka 3 meseca, zubar se prema njoj ponasa kao roditelj iz komsiluka (tehnicki i jeste), dok sa njom prica ona i ne primeti sta je bilo dok ne kaze da je gotovo.

    Cene su, na primer, ciscenje kanala (RCT = Root Canal Therapy) sto zahteva 3 posete, svaka je po 400 dinara, kad sam kroz to isao placao sam sitninom. Za te pare ne moze da se kupi paklo cigareta.

    U Australiji je RCT 1,200 EUR, osiguranje ne placa nista.
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2016) started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Dominikanska Republika: raj Kariba

    Nova lokacija,naredne 2 nedelje - Dominikanska Republika ili, kraće, Dominikana.
    Tu, u blizini , na Karibima, ima i jedno manje ostrvo/država

    onnut Yesterday, 17:34 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post