• Pekinshka patka

    Ko je mislio da ce se ovde najesti pachetine, vara se. Glavna stvar je koza a mesa uopste nema ili ima vrlo malo.

    Dolazi ovako, okolo su presavijene tanke, skoro prozirne, palacinke od pirinca.


    Rasiri se palacinka, stavi koza, na nju luk i ovo drugo povrce i kasika dzema od sljiva:





    To se rola i tako jede.




    Dosta je skupo (u prosecnim ili jeftinim restoranima) kosta 30-40EUR.

    Sto sam dodao na drugom Forumu:

    Nema mesa. Ni malo. Samo koza. I ona se jede u palacinkama. Ne bih ja ni znao nego moja zena je to jela u Bangkoku mnogo puta i nije se iznenadila da nema mesa (mada se seca da je u BKK bilo mesa 5mm debljine, odvojenog od koze, kao plod oraha u ljusci.

    Rucak je narucen dan ranije, ne spremaju ako dodjes sa vrata i sednes.

    Fora pekinske patke je u tome da se pre pecenja koza odvoji ili razlabavi od mesa i da ima vazdusni jastuk izmedju koze i bivseg mesa pa de se tako cela ispece. Onda je koza taj delikates. Ne verujem da je restoran mogao meso da proda nekome bez koze, mogli su ili nama da ga posluze (ja sam ocekivao da dodje sa mesom) ili da ostave za neku corbu.

    4 clana osoblja su stajala uza sto i sa osmehom ocekivala zahvalu (jedva smo ih se otresli).

    Restoran je skroz kineski, sve cisti Kinezi, nije strano priuceno osoblje.


    Mada sam bio razocaran nedostatkom mesa, tako dobro spremljena patka i treba da se servira u pravom kineskom restoranu koji bi izumro ovde da nesto pokusa da muva.
    Samo meso je korisceno kao agent u pecenju koze iznutra kroz vazdusni jastuk i prakticno na kraju ispadne ono sto je sljaka kod izdvajanja gvozdja iz sirove rude. To meso nam nisu posluzili (mozda sam mogao da trazim) kao znak da je glavna stvar sama po sebi izuzetna i dovoljna. Verovatno su meso kao nusproizvod bacili, ne znam ni kako bi mogli nekome da ga uvale bez koze i pod kojim imenom u jelovniku.

    Googlatori nadju ovo jelo sa dosta mesa. To nije to.

    Eto, kad ne znas, mozes da odvedes poslovne partnere iz Kine negde gde se sluzi da izgleda kao veliko pile peceno na raznju sa dosta mesa i mislis super. A ono, oni shvate da si ih odveo u jeftinu birtiju nivoa ekspres restorana.

    Ukratko, nemoj se neko zayebe da to naruchi.
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Dominikanska Republika: raj Kariba

    Nova lokacija,naredne 2 nedelje - Dominikanska Republika ili, kraće, Dominikana.
    Tu, u blizini , na Karibima, ima i jedno manje ostrvo/država

    onnut Today, 17:34 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post