• Foto za danas (2017): Serveri da vladaju našim životima?

    Jedan od poslednjih Politikinih "Zabavnika" koji sam (a uz koji sam odrastao) pročitao negde 1991. je imao naučno-fantastičnu priču o tome kako će svetom vladati serveri (kompjuteri).
    To su bili dani Intel 286. PC je koštao 3,000 dolara. Pentium procesor i opšta raspoloživost su došli 3 godine posle toga.

    Priča je govorila kako ljudi neće imati stanove ili kuće, serveri će davati virtuelne zidove, sobe i nameštaj pa će u tome da stanuju i žive.

    Kada sam video ovaj ad-hoc zabavni park pre neki dan (Japan, Nagoya, Moricoro Park), setih se te gluposti.



    Naduvane (može se zamisliti kao kuće) sa generatorima vazduha koji ih pumpaju (kao ti svemogući serveri, iza) u koje stvarno može da se udje, sa malo mašte, čak i stanuje u njima.

    Lepo i šareno



    Tada, ta naučno-fantastična priča mislim da reče, ako ne platiš kiriju ili kredit, server te isključi i ostaješ bez stana ili kuće. Virtuelno, samo se sve oko tebe skloni i nestane.
    Malo lakše zamislivo, nešto kao ovo, mada bi autor te tadašnje priče, ako je živ, mogao da vidi šta je njegova fantazija bila:



    Apple, kada tuži svoje konurente (npr. Samsung), ne ide na nebeske i virtuelne sudove nego ljudi, njihovi advokati idu u zgrade od cigle i cementa da traže svoju funtu mesa.
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2017) started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Dominikanska Republika: raj Kariba

    Nova lokacija,naredne 2 nedelje - Dominikanska Republika ili, kraće, Dominikana.
    Tu, u blizini , na Karibima, ima i jedno manje ostrvo/država

    onnut Yesterday, 17:34 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Nagoya, Okazaki. Visteria u cvatu. Drvo je staro 600 godina, bilo je tu i 1600-te kada su stanovnici zamka pod njima šetali i uživali. Tokugawa

    yoyogi 25-04-24, 10:30 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Nabana No Sato, cvetni park. Vreme lala je pri kraju.









    Većina

    yoyogi 22-04-24, 18:34 Go to last post