• Foto za danas (2017): Jedna od loših škola u Indiji

    Bihar, jedna od siromašnijih država u Indiji. Ovo na slici (iz "The Economist") nije zatvor nego državna škola.



    Ovi što se veru po fasadi su roditelji, da dodaju deci puškice da prođu test. Katastrofa. Taj članak je rekao, to je toliko loše pa da svršenom osnovcu (8. razred) daš olovku i lenjir i pitaš ga koliko je olovka dugačka, ne bi imao pojma šta da radi.

    Ko je u IT, može da vidi masu indijskih imena po svim kompanijama. IBM je nezvanično preimenovan u Indian Business Machines, prebacili su 70% razvoja u Indiju.

    Kako to ako su im škole ovakve?

    Indija, sa 1.2 milijarde stanovinka ima, po zakonu velikih brojeva dosta pametne dece. Oni koji idu po svetu pa i zauzimaju značajne pozicije (Nadela, CEO Microsofta, Google ih je pun, moja firma takođe), gde su se oni školovali? Isto u Indiji, deca iz imućnijih porodica ili iz boljih država Indije (Indija ima 22 službena jezika koji jedni druge ne razumeju) na engleskom.
    Indijski državni univerziteti su odlični, za jedno mesto konkuriše 20,000 kandidata. Oni koji budu primljeni i to završe su mladi za izvoz. Negde 1998. avion na poletanju iz New Delhi je vraćen na terminal, svih 150 putnika, diplomci koje je Microsoft regrutovao, iskrcani, ad-hoc državnom naredbom.

    I, tu smo: IT je "knowledge intensive" grana privrede, od toga većina Indije nema ništa. Opet, nije im lako da vide svoje da neko uzima.
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2017) started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi Yesterday, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi Yesterday, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut Yesterday, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post