• Foto za danas (2017): Kokia do Tokia

    Kokia do Tokia!

    Odvedem decu danas da vide jesenje cveće, kokia.



    Spektakularno, mada je bilo bolje prošle godine, kada je pun cvet zavisi od godine, prošle smo uboli još bolje, ima post negde







    Druga devojčica je drugarica iz razreda.

    To bih hteo da napomenem. Bar dva vikenda, nekada i tri u mesecu, ćerka ima neku drugaricu da dođe na "sleep over" i bude sa nama dva dana.

    Roditelji su Japanci, Amerikanci, Englezi i mešoviti brakovi. Naravno, za decu spremimo doručak, nekada i ručak ili večeru. Tim drugaricama je užitak i egzotika da pojedu nešto ukusno što nisu znali da postoji, Thai, srpsko. Ja sam dobar kuvar a mama je virtuoz.

    Važnije, preko toga, što oni (roditelji) vole je - da kod nas nema TV ili kompjuterskih igrica. Uvek neka aktivnost ili spektakularna mesta sa kojih fotografije obilaze svet, a sve bezbedno. Rado nam poveravaju svoju decu.

    Reče mi ćerka, jednom, dok ručaju zajedno u školi (svako voli da proba njen kućno spremljen topli obrok, nekad joj pola pojedu) dok je govorila jednoj drugarici da dođe za vikend, druga jedna reče : "Ona je bila već dva puta, sada je moj red!".
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2017) started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Putuje naš Fender Jazz Bass u Australiju. Gitara košta 80,000 dinara a DHL ili FedEx za transport traže baš isto toliko.
    Japan

    yoyogi 11-04-24, 22:08 Go to last post