• Foto za danas (2017): Kokia do Tokia

    Kokia do Tokia!

    Odvedem decu danas da vide jesenje cveće, kokia.



    Spektakularno, mada je bilo bolje prošle godine, kada je pun cvet zavisi od godine, prošle smo uboli još bolje, ima post negde







    Druga devojčica je drugarica iz razreda.

    To bih hteo da napomenem. Bar dva vikenda, nekada i tri u mesecu, ćerka ima neku drugaricu da dođe na "sleep over" i bude sa nama dva dana.

    Roditelji su Japanci, Amerikanci, Englezi i mešoviti brakovi. Naravno, za decu spremimo doručak, nekada i ručak ili večeru. Tim drugaricama je užitak i egzotika da pojedu nešto ukusno što nisu znali da postoji, Thai, srpsko. Ja sam dobar kuvar a mama je virtuoz.

    Važnije, preko toga, što oni (roditelji) vole je - da kod nas nema TV ili kompjuterskih igrica. Uvek neka aktivnost ili spektakularna mesta sa kojih fotografije obilaze svet, a sve bezbedno. Rado nam poveravaju svoju decu.

    Reče mi ćerka, jednom, dok ručaju zajedno u školi (svako voli da proba njen kućno spremljen topli obrok, nekad joj pola pojedu) dok je govorila jednoj drugarici da dođe za vikend, druga jedna reče : "Ona je bila već dva puta, sada je moj red!".
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2017) started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post