• Foto za danas (2018): Japanski ofis

    Moj tokijski ofis, svake druge srede u mesecu, stand-up meeting, pola sata. Sa razglasom (bežičnim) direktor najavi neku novu stvar (kao ovaj put, da se svi sele na sledeći sprat od ponedeljka) i onda ide od jednog do drugog novozaposlenog da se predstave.



    Bilo je to pre, za vakta pređašnjeg direktora još zahtevnije. Svake srede, na kraju tog sastanka su svi recitovali u glas šta će sve da urade da firma bude još bolja. Nešto kao 3-minutna verzija "Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".

    Sećam se nekih Amerikanaca, iz Corporate, razrogačenih očiju i u neverici su to posmatrali.

    Što se mene tiče, sva sreća da je ta praksa, stalna po japanskim firmama, ukinuta.
    This article was originally published in forum thread: Foto za danas (2018) started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi Yesterday, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi Yesterday, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut Yesterday, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post