• Nissan Leaf - automobil na struju. Jadno, domet = 200km.

    Nissan Leaf, potpuno elektricno vozilo. Na "tankovanju".





    Da se napuni baterija, treba sat vremena



    Evo ga, skoro je pun:



    Sada moze da "cepa" citavih 200km, onda open na punjenje 1 sat. I to na ovaj "ekspresni" punjac. Kod kuce, to je 8 sati.

    Kako bi nekoga zbog ovakvih kola zena ostavila.
    "Pa kretenu, da imas Yuga, ne bi ti trebalo sat vremena punjenja na svakih 200km nego 5 minua na 500km".
    "Koja sam ja nesrecnica da meni zapadne dileja koja kupi elektricna kola!".
    "Sta da njime krenes u Grcku na more? Pa stani na svakih 200km da ga punis sat vremena a tamo po 10 kola isto to cekaju? Idi nadji neku lujku koja ce da te trpi, ja necu". I gotov brak.


    Opasna ta elektricna kola.

    U muzeju Forda u Detroitu, ima mapa Menhetna iz 1938. godine sa 32 stanice za punjenje elektricnih kola. Ta su kola i tada bila isto moguca, baterije se nisu promenile 200 godina od kada su pronadjene.
    Medjutim, ni tada, kao ni danas, javnost tu zabu zvanu elektricna kola ogranicenog dometa, nije htela da proguta. Ne treba im to.
    This article was originally published in forum thread: Automobili i motocikli sa Istoka - slike sa ulice started by Dumb&Dumber View original post
  • Recent Forum Posts

    onnut

    Foto dana iz lokala

    Vremenski rolerkoster u Srbiji.

    Cele nedelje , letnje vreme.



    Procvetala i olistala Fruška Gora.

    onnut 17-04-24, 17:16 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Vjetnamke se slikaju sa breskvama u cvetu u svojim narodnim nošnjama. Tu su i konusni šeširi.

    yoyogi 14-04-24, 20:33 Go to last post
    yoyogi

    Japan - proleće

    Japan, Nagoya, Moricoro park. Cvetanje "nemophila".
    Oni menjaju zasade na svaka 2-3 meseca. Canola februar i mart, nemophila april, makovi

    yoyogi 14-04-24, 20:23 Go to last post