• Nissan Leaf - automobil na struju. Jadno, domet = 200km.

    Nissan Leaf, potpuno elektricno vozilo. Na "tankovanju".





    Da se napuni baterija, treba sat vremena



    Evo ga, skoro je pun:



    Sada moze da "cepa" citavih 200km, onda open na punjenje 1 sat. I to na ovaj "ekspresni" punjac. Kod kuce, to je 8 sati.

    Kako bi nekoga zbog ovakvih kola zena ostavila.
    "Pa kretenu, da imas Yuga, ne bi ti trebalo sat vremena punjenja na svakih 200km nego 5 minua na 500km".
    "Koja sam ja nesrecnica da meni zapadne dileja koja kupi elektricna kola!".
    "Sta da njime krenes u Grcku na more? Pa stani na svakih 200km da ga punis sat vremena a tamo po 10 kola isto to cekaju? Idi nadji neku lujku koja ce da te trpi, ja necu". I gotov brak.


    Opasna ta elektricna kola.

    U muzeju Forda u Detroitu, ima mapa Menhetna iz 1938. godine sa 32 stanice za punjenje elektricnih kola. Ta su kola i tada bila isto moguca, baterije se nisu promenile 200 godina od kada su pronadjene.
    Medjutim, ni tada, kao ni danas, javnost tu zabu zvanu elektricna kola ogranicenog dometa, nije htela da proguta. Ne treba im to.
    This article was originally published in forum thread: Automobili i motocikli sa Istoka - slike sa ulice started by Dumb&Dumber View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post