• Thailand: u poseti kuci obicnog sveta

    Neko se mozda pita kako i gde zive Tajlandjani sa kojima su dosli u dodir, svi oni sto se muvaju oko turista, nude ovo ili ono ili oni koji kuvaju i prodaju hranu uz ulice.
    Da ne bude bas najnize, na primer, kako zive "caddy", osoblje koje radi na golf terenu, vozi buggy, nosi torbe sa stapovima, sve za bogate golfere.






    Thana City golf teren, caddy posada sa njihovog sajta. Uniformisano, ispeglano, cisto, lepo, oni cak kazu "our adorable caddies".



    Jednoj "caddy" u pohode. Gde je golf teren ima kompleks stambenih zgrada, upmarket. Na cistini gde je to napravljeno, uvek je bilo naselje. Kada su zgrade i teren napravljeni, iz tog naselja su poceli da regrutuju cistacice, sobarice, caddy, pomocno osoblje. Ta potraznja je dovela to povecanja stanovnistva (sa nekoliko desetina na nekoliko stotina) uglavnom zena iz unutrasnjosti koje tu obitavaju i rade poslove "na dan". Ujutro rano (ili uvece, za sutra), neko dodje i objavi ko im treba za dan. Koliko kedija, koliko cistacica, koliko prodavacica.

    Soba jedne od tih zenskih



    Zidovi su od lima, nema cigle, nema maltera. To za tropsku klimu moze da prodje. Nema ni namestaja.
    Cena sobe je 800THB mesecno (20 EUR).




    Takvih soba za izdavanje ima 8 u kuci, ova ima "zaseban ulaz", polu-vrata do wc-a i kupatila




    Kupatilo i wc




    Koliko god ovo izgledalo rudimentarno, Thai su jako cisti ljudi. Nema tog siromaha koji se ne okupa bar 2 puta dnevno. Poliva se ovom posudom (koja ima ulogu vodokotlica).



    Ovo im je najdraze. Da se druze, jedu i ogovaraju satima, sedeci na podu. Kakav Hilton, Hyatt, sve sto hoce je da se sto pre vrate u svoje okruzenje i svojim prijateljima




    Tako, 5-6 jela, satima se jede, pa se ponovo donese




    Okolo stalno kruze pokretni kuvari, sa mopedima ili kuhinjom kao prednjim delom bicikla. Piletina sa rostilja




    Uobicajena atmosfera. Sta cirkaju? Ona braon flasa



    To je "Lao Khao". To se pije u paklu. Uzasna pirincana rakija, maltene spiritus. Pola litre kosta 1 EUR i sve ove zenske mogu da se opiju da ne mogu da ustanu. Takav mamurluk nisam imao jos od studentskih dana.



    Ima ovde moj tekst kako je Red Bull i izmisljen u Thai da bi popravio ukus ovog jeftinog, masovnog a uzasnog alkohola.
    This article was originally published in forum thread: Thailand: Info, obicaji, dos & donts started by yoyogi View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post