• Pattaya, Royal Cliff Resort

    Nekada najbolji, sada jedan od najboljih hotela u Pataji: Royal Cliff



    Nalazi se , kao sto ime kaze, na steni, izmedju Pataje i Jomtien Beach (sve je to Pataja)



    Na to brdo (Kho Phatumnuk, stranci ga zovu Pattaya Hill), gde je vidikovac, ode skoro svaki turista koji se nadje u Pataji. Spomenik kralju Rama VI

    A jos bolji je pogled, odatle se snimaju slike za razglednice




    Mol gde se prevrnuo proletos brod i udavilo se 7 Rusa



    I evo ga, hotelski kompleks Royal Cliff se vidi sa te tacke



    Ovo je njihov sajt, to su u stvari 4 hotela



    Hoteli se razlikuju po sobama, starosti. Najbolji su za kongresni turizam, ima sala za 10,000 ljudi, tu je bio APEC pre neku godinu







    Tokom jula i avgusta te godine ovaj hotel je bio zatvoren za renoviranje





    Ceo posed je ogradjen i plaza je njihovo vlasnistvo.



    Gore, na kraju stepenica, ima uniformisani cuvar koji bi vratio nazad nekoga ko nije hotelski gost (Thai su retkost u tom hotelu)



    Ima nekoliko bazena, svaki je na raspolaganju svakom gostu iz bilo kog hotela sa imanja





    Jedno od decjih igralista, nema saobracaja, bezbedno



    Plaza je samo za ovaj hotel



    Bez pasa lutalica i bez prodavaca svega i svacega, bez priucenih maserki







    Mada, ne znam kome treba da ode na samu plazu. Kontinentalne Thai plaze nisu nista. Hotelski bazeni su ono sto treba i cega ima do mile volje







    Cenovnik usluga. Ovde je vazno da izdavanje radi sam hotel, ne kriminalci koji posle povratka jet-ski navodno nadju neko ostecenje, traze 1,000EUR naknade i kao vola, grupno, premlate musteriju, otkidajuci mu lancice i skidajuci sat, konfiskujuci mu sta god da je doneo na plazu.
    To ovde nema.



    Prevoz do raznih mesta cena je po brodu, vise osoba podeli. Ima i Hua Hin (kolima bi trebalo 6 sati, taxi bi kostao bar 10,000THB)



    Vidim da po nasim agencijama ima ovaj hotel. On je bio 100EUR dnevno najjeftinija soba u vansezoni. Po netu se razlikuju ocene, neki su prezadovoljni, neki kazu da je odvratno. Kako je to moguce?

    Pa, to su 4 hotela. Ako je neki bio nerenoviran, onda su sobe ruinirane. Recimo, renoviran 2008. i onda izdat Rusima (djuture, samo ruskim agencijama) na 5 godina. Niko ziv nije cuo ocenu iz tog objekta, tih 5 godina kao da nije ni postojao, nije ga bilo u prodaji osim u Rusiji.
    Onda, ove godine, vracen u slobodnu prodaju bilo kome. Ali, za 5 godina pod Rusima sobe su unistene i postale krs i lom pa onda vidimo ocene "sobe ruinirane, tepih sa masnicama, pola stvari ne radi, polomljeno...". Zato treba videti kada je renoviran, ako moze. Verovatno direktno, preko hotela.

    Ono sto mu svi zameraju, svim hotelima na ovoj steni, jeste nepristupacnost. Ako nemas kola, gotov si. Ima da te dere ko kako hoce.
    Ko je sa decom i ne treba mu da ide igde van hotela, njemu je OK. Nije mi jasno ni zasto igde i ici, osim u supermarket.
    Sam grad Pataja je govnara koju ne ne da bi trebalo zaobici nego i nikad ne videti.

    "Nocni zivot" su kurve seljancure iz mesta koja i sami Thai smatraju "pazuhom" njihove zemlje, koje su prvi put videle i obule cipele u Pataji, koje su u Thai kontekstu pozeljne kao Ciganke u Srbiji. Thai ih ne bi uzeli ni konjusnicu da im ciste, kamoli da ih vode u krevet.
    This article was originally published in forum thread: Pattaya, Tajland started by Mekong View original post
  • Recent Forum Posts

    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    yoyogi 27-03-24, 22:32 Go to last post
    yoyogi

    Japan, prvi put

    Ovaj tred je star, od tada su se stvari promenile - na bolje. Sve je lakše. Nabacao sam ponešto što sam se setio.

    Obavezno

    yoyogi 27-03-24, 22:16 Go to last post
    onnut

    Foto za danas, 2024

    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da

    onnut 27-03-24, 13:57 Go to last post
    yoyogi

    Foto za danas, 2024

    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo

    yoyogi 26-03-24, 18:04 Go to last post